top of page

Monster Hunter Rise Sonunda PC Çıkış Tarihini Açıkladı

Capcom, eleştirmenlerce beğenilen, en çok satan serisinin en yenisi Monster Hunter Rise'ın bu kış PC için çıkış yapacağını doğruladı.Capcom, uzun süredir devam eden aksiyon RPG serisinin en yenisi Monster Hunter Rise için uzun zamandır beklenen PC çıkış tarihini duyurdu .


Tokyo Game Show 2021'deki bir panel sırasında açıklanan Capcom, Monster Hunter Rise'ın 12 Ocak 2022'de PC'ye geleceğini doğruladı . Tam sürümden önce, 13 Ekim'den itibaren Steam'de ücretsiz bir demo sunulacak. Bu demo kısa eğitimler, 14 silah türü ve bir Great Izuchi (Başlangıç), Mizutsune (Orta) ve Magnamalo (İleri Düzey)'e karşı dövüşleri içerir. Lansman sırasında Monster Hunter Rise , " Kasım 2021'in sonuna kadar Nintendo Switch sürümünde bulunan tüm büyük lansman sonrası içeriği" içerecek.Bu özelliklerin ötesinde, Monster Hunter Rise'ın PC versiyonu da özelleştirilebilir seçenekler içerecek, yani oyuncular 4K çözünürlük ve ultra geniş destekle oyunun keyfini çıkarabilecekler. Cihazın genel güç eksikliği göz önüne alındığında, her ikisi de Switch'te eksik olan oyunun bu sürümünde sınırsız kare hızlarına ve yüksek çözünürlüklü dokulara da erişilebilir . Ayrıca, birçok Monster Hunter hayranının gerekli gördüğü bir özellik olan denetleyici desteğine de sahip olacak .


Bir PC bağlantı noktasının duyurusunun ötesinde, Capcom ayrıca Monster Hunter Rise'a gelen birkaç büyük geçit ortaya çıkardı . Oyun zaten Capcom franchise'ı Street Fighter ile bir işbirliği içeriyor olsa da , Okami , Mega Man ve Ghosts 'n Goblins: Resurrection gibi diğer seriler yakında Rise'da temsil edilecek . Bunun ötesinde , yakın gelecekte bir Sonic the Hedgehog temalı güncellemesi de planlanıyor.Serbest bırakılmasından sonra Monster Hunter Rise PC'de, oyuncular için bakabilirsiniz Sunbreak , 2022 yılında satın sunulacak bir "ucube" genişleme Sunbreak yepyeni bir hikayesi yer alacak, işlemler, yerel ayarlar, canavarlar, oyun özellikleri tabanında, Usta rütbe görevleri ve daha fazlası. DLC, PC ve Nintendo Switch'te aynı anda mevcut olacak.


Monster Hunter Rise , 26 Mart'ta Nintendo Switch'e özel olarak çıkış yaptı. Pek çok eleştirmen oyunun sunumunu ve bağımlılık yaratan mücadelesini överken, diğerleri lansman sırasında içerik eksikliğinden ve genellikle erişilemeyen oynanıştan sorun çıkardı. Rise , temel bir kıskaç sistemi ("Wirebugs" aracılığıyla elde edilir) ve geçişi önemli ölçüde hızlandıran monte edilebilir büyük bir köpek olan Palamutes dahil olmak üzere uzun süredir devam eden seriye birkaç yeni mekaniği tanıtmasıyla dikkat çekiyor. Oyun, piyasaya sürülmesinden bu yana, avcıların elde etmesi için yeni canavarlar ve teçhizatlar ekleyen birkaç önemli güncelleme aldı .

10 görüntüleme0 yorum
bottom of page