top of page

Minecraft Yeni Büyük Güncellemesini Yayınladı, PS5 Oyuncularına Müjde Verdi

Minecraft, son güncellemesi Tricky Trials'ı tüm platformlarda yayınladı. Yeni güncellemeyle Minecraft oyuncuları oyunun tekrar oynanabilir deneme odalarında birçok yeni mücadeleyi deneyimleyebilecek ve bu da katılımcıları zorlu çeteleri yenmek için değerli ganimetlerle ödüllendirecek. Tricky Trials, oyunun Minecraft : Java Edition ve Bedrock Edition için 13 Haziran'da resmi olarak yayına girdi .

Son büyük Minecraft güncellemesi Tricky Trials'tan bir yıl önce yayınlanan Trails & Tales'ti. Oyuncular artık develer ve koklayıcılarla karşılaşabilecek, zırhları azaltabilecek ve iz kalıntılarıyla karşılaşabilecek. Bambu ile işçilik yapma, mafya sesleri yaratma ve tabela asma yeteneğinin yanı sıra kiraz bahçeleri de tanıtıldı. Patika kalıntıları, elementlerin yıprattığı antik köylere benzeyen arkeolojik alanlar olarak hizmet ediyor ve bir arkeoloji güncellemesi, Minecraft topluluğunun tam olarak istediği şey . Şimdi Tricky Trials, Minecraft'ın karmaşık ve sürükleyici dünyasını daha da genişletmek için Trails & Tales'in temellerini genişletmeyi umuyor .


Minecraft, son güncellemesi Tricky Trials, Minecraft'a, sanki Minecraft'ın kırmızı taşı yeterince kullanışlı değilmiş gibi, dekoratif bakır bloklar, yeni çeteler, yeni bayrak desenleri ve hatta kırmızı taşla çalışan otomatik işçilik dahil olmak üzere birçok yeni özellik ekliyor . Hem solo hem de çok oyunculu modlara uygun olan, 1.20 güncellemesinin bir parçası olarak, bir Kartograf Köylüden satın alınabilen bir kaşif haritası kullanılarak yeri belirlenebilen deneme odaları da yayınlandı. Bu alanlar bir dizi zorluk, savaşılacak çok sayıda çete ve galip gelenler için cömert ödüller sunuyor. Oyuncular yeterince uzağa giderlerse, deneme yumurtlayanlarla karşılaşacaklar ve deneme odalarında yaşayan iki yeni çete olan esinti ve bataklıkla tanışma şansını yakalayacaklar. Biraz daha fazla riskten hoşlanan oyuncular için, uğursuz bir şişe bulun ve Bad Omen etkisi yaratmak için ondan içirin, ardından uğursuz bir baskını/denemeyi tetiklemek için en yakın köye veya deneme odasına kafa kafaya koşun.

Ayrıca Mojang, bu yılın sonlarında tam sürümünü yayınlama umuduyla PlayStation 5'te Minecraft için deneme süresi başlattı. En son güncelleme itibarıyla Minecraft'ın PS5 sürümü, ekibin iyileştirmeler yapmaya ve topluluk geri bildirimleri üzerine düşünmeye devam etmesine olanak sağlamak için hâlâ deneysel aşamadadır. Minecraft aynı zamanda Xbox Series X/S konsolları için de optimize edildi ve şu anda 4K ve 60FPS'de çalışmasına olanak tanıdı. Mojang, konsollarda gösterişli bir deneyim sunmayı, gelecekteki oyun iyileştirmelerine kapılar açmayı ve Minecraft'ı ilk çıkışından sonra on yıl boyunca güncel tutmaya devam etmeyi amaçlıyor .


Köyleri işledikten, dekore ettikten ve düşmanlaştırdıktan sonra Minecraft'ta yapacak bir şey kalmadıysa bir sonraki deneme odasına gidin. Her yapı rastgele oluşturulmuştur ve her seferinde benzersiz bir deneyim sağlamak için farklı bir labirent, farklı düşmanlar ve farklı tuzaklar içerir.


Zorlu Denemelerle Eklenen Her Yeni Özellik

  • Crafter ile Redstone özellikli otomatik işçilik .

  • İki yeni çete: Bataklık, zehirli oklar fırlatan yeni bir iskelet çeşidi ve yenildiğinde rüzgar şarjını ve esinti çubuğunu düşüren çevik ve yaramaz bir düşman olan meltem.

  • Yeni bir silah: ihlal, yoğunluk ve rüzgar patlaması konusunda üç yeni benzersiz büyüye ve düşmanları geri püskürten özel bir şut saldırısına sahip olan gürz .

  • Beş yeni dekoratif bakır blok: yontulmuş bakır, bakır ızgara, bakır kapı, bakır kapak ve bakır ampul.

  • On üç yeni dekoratif tüf çeşidi blok: tüf merdivenleri, tüf levhası, tüf duvarı, yontulmuş tüf, cilalı tüf, cilalı tüf merdivenleri, cilalı tüf levhası, cilalı tüf duvarı.

  • Dört yeni durum etkisi ve iksir (uçlu oklara da uygulanabilir): istila , sızıntı , dokuma ve rüzgar şarjı .

  • İki yeni sancak deseni (akış ve guster), üç yeni çanak çömlek parçası (akış, guster ve kazıma) ve iki yeni zırh kaplaması (cıvata ve akma).

  • Yirmi yeni tablo: beşi şirket içi sanatçı Sarah Boeving'den ve on beşi orijinal Minecraft resimleri setinin arkasındaki sanatçı Kristoffer Zetterstrand'dan.

  • Tercih ettiğiniz müzik akışı platformunda da oynatabileceğiniz üç yeni müzik diski ve dokuz yeni ortam parçası .

  • Ve tabii ki, kasa, deneme yumurtlama yerleri, uğursuz denemeler - deneme odalarının daha zorlu bir versiyonu, deneme anahtarı, ağır çekirdek, uğursuz şişeler ve deneme kaşifi haritasını içeren tam deneme odası özellik seti.

8 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

댓글


bottom of page