top of page

Minecraft 1.21'in Yeni Gürz Büyüleri Diğer Silah Büyüleriyle Nasıl Karşılaştırılır?

Minecraft'ın 1.21 güncellemesi, benzersiz faydası yeni olası büyülerine açıkça yansıyan Mace silahını tanıtacak şekilde ayarlandı.  • Minecraft'ın yaklaşan 1.21 güncellemesi, yeni savaş stratejileri ve büyüler sunan heyecan verici Mace silahının eklenmesini getiriyor.

  • Yoğunluk ve Rüzgar Patlaması gibi Mace'in yeni büyüleri, diğer Minecraft silahlarında bulunmayan benzersiz yetenekler ve kombinasyonlar sağlıyor.

  • Mace'in büyüleri, oyunculara savaş durumlarında güçlü taktikler ve oyun tarzları yaratma fırsatı sunuyor.


Hayranlar kısa süre önce , resmi olarak 2024'ün ortalarında piyasaya sürülmesi planlanan 1.21 güncellemesiyle Minecraft'a hangi içeriğin geleceğine dair büyüleyici bir fikir edindi . Güncelleme halihazırda sanal alan oyununa bazı büyük değişiklikler getirecek şekilde şekilleniyor; yepyeni bir Minecraft silahı 1.21 civarında tartışmanın merkezinde yer alıyor.


Minecraft'ın 1.21 güncellemesi, oyuna Mace silahını tanıtacak ve oyunun dövüşünü yenilemeyi ümit eden yepyeni bir saldırı modu sunacak. Mace'in benzersiz yetenekleri ve mekaniği onu Kılıçlar veya Üç Dişli Mızraklardan farklı kılıyor ve yakında çıkacak olan silah, Minecraft'ta başka hiçbir yerde bulunamayacak olan Mace'e özgü çeşitli büyüler içerecek .


Minecraft'ın Mace'i Bir dizi Özel Büyüyle GeliyorSilahlardan aletlere, zırh parçalarına kadar Minecraft öğelerindeki büyüler , oyuncuyu güçlendirmenin mükemmel bir yoludur. Bu büyüler belirli öğelerin dayanıklılığını veya hasarını artırmak için kullanılabilirken, silahlar için normal durumlarıyla karşılaştırıldığında tamamen yeni oyun yolları açan özel büyüler de vardır.


Örneğin, Minecraft'ın Ateş Görünümü gibi Kılıç büyüleri, temel saldırılar ve diğer özel efektler yaratırken Üç Dişli Mızraklar, yıldırım çağırmak veya bir oyuncuyu suda itmek için büyülenebilir. Yaklaşan Mace de farklı değil. Mojang şu ana kadar Mac'ler için aşağıdaki üç yeni büyüyü duyurdu:


  • Yoğunluk

  • Çiğneme

  • Rüzgar Patlaması


Yıkıcı Hasar ve Kombinasyonlar Minecraft'ın Gürz Büyülerini Öne Çıkarıyor


Yoğunluk büyüsü , yeni silahın ana mekaniğinde rol oynadığı için gelecekte Minecraft'taki tüm Mace'lere yapılacak en yaygın ve kullanışlı eklemelerden biri olacak . Mace'in ana cazibesi, bir oyuncu düşerken bir hedefe saldırırsa çetelere ve diğer oyunculara verdiği hasarın katlanarak artması, oyuncu daha yüksekten düştükçe de artmasıdır. Düşerken başarılı bir şekilde saldırı yapmak, sonraki düşme hasarlarını ortadan kaldıracak ve Mace'in büyük yüksekliklerden yaptığı saldırıların gücünü Minecraft'taki diğer silahlarla rakipsiz hale getirecektir . Yoğunluk , Mace'in düşerken hasarı katlama oranını artırır , bu da oyuncuların istedikleri miktarda hasarı vermek için düşme sırasında bu kadar büyük riskler almak zorunda kalmayacağı anlamına gelir. Sharpness gibi bir şeye göre daha riskli ama ödülü yüksek.


Minecraft için İhlal büyüsü daha çok genel bir amaca hizmet eder ve Mace'in düşman zırhının etkinliğini seviye başına %15 oranında ortadan kaldırmasına olanak tanır. Bu, Mace'in daha ilginç mekaniğine etki etmese de, zırh güçlendirmelerini atlayabilmek, Minecraft'ın PvP oynanışında oyunun kurallarını değiştirebilir. İhlal, zırh kuşanabilen zombiler gibi bazı çetelere karşı da yardımcı olabilir, ancak Çarp büyüsü bu durumlarda muhtemelen onu geride bırakacaktır.


Mace'e özgü üçüncü büyü olan Rüzgar Patlaması, oyuncunun başarılı bir vuruşun ardından havaya sıçramasına olanak tanır; Bu sıçramanın yüksekliği büyü seviyeleri arttıkça artar. Oyuncular daha sonra bu sıçramayı sonraki düşme saldırılarıyla zincirleyebilir, bu da diğer Mace büyüleriyle Minecraft'ın diğer silahlarında pek görülmeyen bir düzeyde sinerji sağlayabilir . Genellikle Kılıç benzeri büyülerle ilişkilendirilen daha tek boyutlu büyülerin ötesinde, Mace büyüleri Minecraft'ın şimdiye kadar gördüğü en katmanlı ve potansiyel olarak ölümcül dövüş tekniklerinden bazılarını sunuyor gibi görünüyor .


95 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Kommentarer


bottom of page