top of page

Manor Lords: Yel Değirmeni Nasıl İnşa Edilir (& Neden Çalışmıyor)

Manor Lords'ta Un elde etmek için oyuncuların bir Yel Değirmeni inşa etmesi ve işletmesi gerekecek. İşte bunu nasıl yapacağınız.

Manor Lords'taki Burgage Arsalarının geliştirilmesine yardımcı olmak ve nüfuslarının uygun şekilde beslenmesini sağlamak için oyuncuların birden fazla yiyecek kaynağına sahip olduklarından emin olmaları gerekecek.

Her ne kadar Meyvelerin hasadı kolay olsa ve Et avlanarak elde edilebilse de, oyuncular nasıl tarla yaratacaklarını ve Buğday yetiştireceklerini bilirlerse, her yıl oldukça fazla Ekmek biriktirebilirler. Süreç biraz karmaşık görünse de Ekmek, oyuncuları her yıl yiyeceklerin kıt olduğu zorlu kış aylarında taşıyabilecek iyi bir yiyecek kaynağı sunuyor.

Ekmek yapma sürecinin bir parçası olarak, Lordlar ve Leydilerin, tahılları un haline getirerek daha sonra Ortak Fırında veya yükseltilmiş Burgage Arsasında ekmek pişirmek için kullanılabilecek bir Yel Değirmeni inşa etmeleri gerekecek.

Un yaratmak için Manor Lords'ta bir Yel Değirmeni nasıl edinilir konusuna ve Yel Değirmeninin çalışmamasının bazı nedenlerine genişletilmiş bir bakış burada .


Manor Lords: Yüksek Onay Derecesini Korumanın 6 Yolu

Manor Lords'ta yüksek onay derecesini korumak, özellikle yeni başlayanlar için zor olabilir. İşte azalmasını engellemenin bazı yolları.Manor Lords'ta Yel Değirmeni Neden Çalışmıyor?

Yel Değirmeni'nin çalışmamasının ana nedeni, oyuncuların binada henüz Tahıl bulunmamasıdır . İlk bakışta tüm oyuncuların Un Buğday yapması gerekiyor gibi görünebilir, ancak Buğdayın hasat edilmesi ile Un'un Yel Değirmeninde yapılması arasında gerçekleşen ekstra bir adım vardır. Buğdayın Yel Değirmeni'ne nakledilmeden önce Çiftlik Evi'nde Harmanlanarak Tahıl haline getirilmesi gerekecektir. Ne yazık ki Çiftlik Evi içindeki işçiler, tarlaların hasadı ve ekimi de dahil olmak üzere diğer tüm görevleri yerine getirilene kadar Buğdayı harmanlayıp Tahıl haline getirmeyecekler . Neyse ki oyuncular, Çiftlik Evi'ne erişip onu Gelişmiş Sekmesinde değiştirerek Harman Önceliğini artırabilirler . Daha yüksek öncelik, işçilerin Buğdayı Tahıl'a dönüştürmeye daha fazla odaklanacağı anlamına gelir.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


Manor Lords'ta Yel Değirmeni'nin çalışmamasının bazı nedenleri şunlardır :

  • Oyuncuların henüz Tahılları yoktur ve ilk önce Çiftlik Evi içindeki işçilerin hasat edilmiş Buğdayı Tahıl'a dönüştürmesini beklemeleri gerekir . Oyuncular, Çiftlik Evi'nin Gelişmiş Sekmesinde Harman Önceliğini artırabilirler . Çiftlik evine daha fazla işçi eklemek de yararlı olabilir, böylece harmanlamayı yapabilecek bazı işçiler bulunur.

  • Yel Değirmeninde Tahıl Yok . Oyuncuların tahılları olduğunda, bir işçi tarafından Yeldeğirmeni'ne nakledilene kadar beklemeleri gerekir. Oyuncular Yel Değirmeni'ni Çiftlik Evlerinden çok uzağa yerleştirirse, oraya nakledilecek olan oluşturulan Tahılların Un'a dönüştürülmesi daha da uzun sürecektir. Bu nedenle oyuncular Yel Değirmenlerini Çiftlik Evlerine ve Tarlalara mümkün olduğunca yakın yerleştirdiklerinden emin olmalıdırlar .


Manor Lords'ta Un Nasıl Alınır?

Manor Lords'ta Un almak biraz zorlu bir süreçtir ve oyuna yeni başlayan oyuncular için oldukça kafa karıştırıcı olabilir. Ekmek yapmak bir fırına sahip olmak ve Un kullanmak kadar kolay olsa da , Unun kendisini elde etmek biraz zahmetli olabilir . Başlamak için oyuncuların önce bir miktar Buğday toplaması gerekecek .

Buğday tarlalarda ürün olarak yetiştirilebilir ve yılda bir kez (Eylül-Kasım ayları arasında) hasat yapılır. Bu, oyuncuların tüm yıl boyunca büyümeleri ve mahsullerle ilgilenmeleri ve ardından tek bir Buğday hasadı toplamaları ve bunu daha sonra Un yapmaya başlamak için kullanmaları gerektiği anlamına geliyor. Mahsullerini nasıl yetiştirecekleri konusunda kafası karışık olanlar, başlamak için buradaki Manor Lords Tarım Rehberini kullanabilirler.

Manor Lords: Un Nasıl Alınır ve Ekmek Yapılır

Ekmek yapmak için un almak, Manor Lords'ta müreffeh bir yerleşime giden kritik bir yoldur. Bu kılavuz, bu değerli kaynakların nasıl elde edileceğini ayrıntılarıyla anlatmaktadır.


Manor Lords'ta Ekmek Unu toplama süreci şuna benzer:

Bir Çiftlik Evi İnşa Edin - Oyuncuların öncelikle bir Çiftlik Evi inşa etmeleri ve oluşturdukları tarlalarla ilgilenmeye yardımcı olmak için buraya işçiler/aileler eklemeleri gerekir. Çiftlik Evini inşa etmek için 3 x Kereste gerekir.

  1. Alan Oluşturun - Oyuncuların bir Çiftlik Evi olduğunda alanlar oluşturmaları gerekir. Bir kez oluşturulduktan sonra bu alanlara bir açılır menü aracılığıyla erişilebilir ve Buğday üretmek için değiştirilebilir.

  2. Buğday Hasadını Bekleyin - Buğdayın hasat edilmeden önce bir yıl boyunca yetiştirilmesi ve bakıma alınması gerekir. Buğdayın hasadı yalnızca Eylül, Ekim ve Kasım aylarında yapılacaktır. Bu nedenle, oyuncular Eylül ayından önce tarlalarının kullanıma hazır olduğundan ve ilgili işçilerin onlarla ilgilenmeye hazır olduğundan emin olmak isteyeceklerdir (çünkü bu işçiler kalan aylarda mahsulün büyümesini sağlamaya başlayacaklardır).

  3. Tahılın Buğdaydan Harmanlanmasını Bekleyin - Oyuncular Buğdayı topladıktan sonra Tahıl'a dönüştürülmesi gerekecektir. Bu, Çiftlik Evinde otomatik olarak yapılır, ancak Çiftlik Evi içindeki işçilerin, diğer tüm mahsullerle ilgilenilip tarlalardan Depoya getirilmedikçe Tahılları Buğdaydan ayırmayacaklarını unutmamak önemlidir.

  4. Bir Yel Değirmeni İnşa Edin - Oyuncular Tahıllarını aldıktan sonra (veya hazırlanıyorlarsa daha önce), bir Yel Değirmeni inşa etmeleri gerekecektir. Bir tane inşa etmek, onun için bir yer seçip yerleştirmek kadar kolaydır. Oluşturmak için 4 x Kereste gerekecek. İşçiler Tahıl'ı Una dönüştürmek için Çiftlik Evinden Yel Değirmenine taşıyacakları için, kolay erişim için Yel Değirmeninin Çiftlik Evi ve Tarlaların yakınında bir yere yerleştirilmesi tavsiye edilir.

  5. Tahılın Un Haline Getirilmesini Bekleyin - Tahıl Yel Değirmeni'ne ulaştığında, oyuncunun Yel Değirmeni'ne atanmış en az bir işçisi olduğu sürece Un'a dönüştürülecektir.


Manor Lords: Daha Fazla Öküz Nasıl Elde Edilir

Öküzler, Malikane Lordları için önemlidir; esas olarak kerestelerin yerleşim çevresinde taşınması açısından. İşte oyunda bunlardan daha fazlasını nasıl elde edebileceğiniz.


Manor Lords'ta Ekmek Yapmak İçin Un Nasıl Kullanılır?

Oyuncular Un'a sahip olduklarında, nüfuslarına yiyecek sağlamak için onu Ekmeğe dönüştürmeleri gerekecek. Bunu yapmak için oyuncuların bir Fırına erişmesi gerekir. Manor Lords'ta fırın yaratmanın iki yolu vardır. İlk yol, Ortak Fırın adı verilen bir şey inşa etmektir . Bu yapının üretimi 2 kere Kereste alır ve çalışması için en az bir işçiye ihtiyaç duyulur. Oyuncular Ortak Fırına sahip olduklarında , Unlarını Ekmeğe dönüştürebilecekler.Ortak Fırın, ekmek yapmak için bir yer oluşturmanın en hızlı ve en kolay yolu olsa da , oyuncular aynı zamanda Fırın Uzantısını kullanarak Burgage Arsaları içinde Fırınlar üretebilirler . Bu yükseltmeyi elde etmek biraz daha zordur, çünkü ilk önce oyuncuların Burgage Arsasını Seviye 2'ye yükseltmeleri gerekir. Daha sonra Burgage Arsasındaki uzantıyı inşa etmek için 5 x Bölgesel Zenginliğin yanı sıra 5 x Kalas harcamaları gerekecek . Bu süreç biraz daha uzun sürse de, daha fazla işçi harcamak zorunda kalmadan birden fazla fırın inşa etmenin ve ürün olarak daha fazla Ekmek üretmenin (ve daha fazla Pazar Tezgahı açmanın) daha kolay bir yolu olabilir.

Manor Lords

PLATFORMLAR

PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ

26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER)

Slavic Magic

YAYINCI(LAR)

Hooded Horse

TÜR(LER)

Strateji, Şehir Kurma

MOTOR

Unreal Engine 4


7 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page