top of page

Manor Lords: Un Nasıl Alınır ve Ekmek Yapılır

Ekmek yapmak için un almak, Manor Lords'ta müreffeh bir yerleşime giden kritik bir yoldur. Bu kılavuz, bu değerli kaynakların nasıl elde edileceğini ayrıntılarıyla anlatmaktadır.Merakla beklenen hayatta kalma yerleşim kurma oyunu Manor Lords , orta çağdaki yerleşimcilerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan başlangıç ​​seviyesindeki oyunculara zorlu bir mücadele sağlamak için tasarlanmış çeşitli karmaşık kaynak zincirlerine sahiptirOyundaki önemli bir besin kaynağı olan ekmek, böyle bir kaynak zincirinin son noktasında yer alıyor.


Manor Lords'ta çiftçilik yapmak, diğer benzer şehir kurma oyunlarına göre biraz daha karmaşıktır , bu nedenle vatandaşlara günlük ekmeklerini sağlamak için tam olarak ne yapılması gerektiğine dair bir fikre sahip olmak faydalıdır.
Yerleşiminizde Un ve Ekmek Nasıl Üretilir?Şehir kurma oyunlarının pek çok hayranı bir şeyleri kendi bünyesinde üretmekten hoşlanır ve faydaları arasında atanmamış ailelere iş sağlanması ve üretim üzerinde daha fazla kontrol sağlanması yer alır. Manor Lords'ta yerleşim yerinizde ekmek üretimi, bir dizi farklı iş türü sağlaması sayesinde değerlidir, ancak bu sadece bir tane satın almaktan biraz daha karmaşıktır.


A Bölgesi Buğday ÇiftliğiManor Lords'ta çiftçilik birkaç farklı faktöre dayanır; en önemlisi toprağın verimliliğidir. Haritanın farklı bölgeleri, farklı mahsul türleri için farklı verimliliğe sahiptir, bu nedenle buğday üretimine yönelik bir çiftliği, buğday verimliliğinin çoğunlukla yeşil bölgede olduğu bir yere kurmak önemlidir. Bu, en iyi buğday verimini sağlayacaktır.


Çiftliklerin imar edilmesi, Burgage Arsaları ve Pazaryerleri ile aynı şekilde çalışır; bu nedenle, sadece iyi bir yer bulma ve bundan en iyi şekilde yararlanacak bir çiftliği imar etme meselesidir.


Her biri kabaca aynı büyüklükte olan iki çiftliği aynı anda bölgelere ayırmak iyi bir fikirdir, çünkü Manor Lords'un bir çiftliğin verimliliğinin, kullanıldıkça düştüğü bir çiftçilik mekanizması vardır. İki çiftlikten yararlanmak için, teker teker birine odaklanın, tarlayı hasattan sonraki yıl nadasa bırakın, böylece doğurganlık yeniden canlanır, ardından bu süre içinde üretimi diğer tarlaya aktarın. Bu önemli değil, sadece faydalıdır.


Bir Çiftlik Evi İnşa Edin ve Çalışma Alanını Tanımlayın
Manor Lords, tarlasının özel çiftçiler tarafından işlenmesini gerektirir ve bunlar bir Çiftlik Evi binasında görevlendirilebilir . Çiftlik Evlerine tanımlanmamış bir çalışma bölgesi verilebilir, ancak çiftçilerin çalışmak için çok uzaklara gitmesine gerek kalmaması için çalışma bölgesini tanımlamak genellikle iyi bir fikirdir.


Bu işlem tamamlandıktan sonra çiftçiler, mahsul üretmeye hazır olduklarında tarlalarda çalışacak ve doğurganlığın yenilenmesi için nadasa bırakıldığında tarlaları kendi hallerine bırakacaklar.


Buğdayı İşlemek İçin Yel Değirmeni İnşa EdinManor Lords'taki vatandaşların ekmek yapmadan önce buğdaylarını un haline getirmeleri gerekiyor ve bunu yalnızca özel bir Yel Değirmeni binasında yapabilirler . Yel Değirmeni binası, ağaçlardan veya diğer yapılardan arındırılmış bir alana yerleştirilmesinden yararlanıyor ve bölgesi ihlal edildikçe verimliliği düşüyor.


Ekmek Pişirmek İçin Ortak Bir Fırın İnşa EdinUnu gerçekten ekmeğe dönüştürmek için Manor Lords'taki vatandaşların bir fırına ihtiyacı var. Ortak Fırın yapısı, fırıncı olacak ve un depolarından ekmek üretecek ailelerin görevlendirilmesine olanak tanıyor. Ortak Fırın, Çiftlik Evleri ve Yel Değirmenlerinin yakınında iyi çalışır ancak üretim verimliliği için iyi personele sahip Tahıl Ambarları ve Depoların yakınına da yerleştirilebilir.


Manor Lords'ta Un ve Ekmek Ticareti Nasıl Yapılır?Un veya ekmek ticareti, onu ve çeşitli bileşen parçalarını üretmekten daha kolaydır, ancak ticaret sistemi için diğer satılabilir kaynakların üretimine dayanır. Çiftliklerle uğraşmak istemeyen veya başka bir şeyle çiftçilik yapmak isteyen oyuncular için ticaret iyi bir seçenektir (ve son derece basittir).Öncelikle oyuncuların inşaat aracının ticaret sekmesinde bulunan Ticaret Merkezi binasını inşa etmeleri gerekecek . Bundan sonra geriye kalan tek şey, Hazine'nin isteğe göre un veya ekmek karşılığında takas etmesidir.


 

Manor Lords


PLATFORMLAR

PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ

26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER)

Slavic Magic

YAYINCI(LAR)

Hooded Horse

TÜR(LER)

Strateji, Şehir Kurma

MOTOR

Unreal Engine 4


9 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page