top of page

Manor Lords: Hangi Zorluk Ayarını Seçmelisiniz?

Manor Lords'taki her zorluk ayarı, oyuncular için oyun deneyimini farklı şekillerde etkiler; bu yüzden, seçim yapmadan önce bilmeniz gerekenleri burada bulabilirsiniz. • Manor Lords, oyunculara oyundaki yolculuklarının başında en ideal ve kişiselleştirilmiş oyun deneyimi için özelleştirebilecekleri çeşitli zorluk ayarları sunar.
Bununla birlikte, bu kadar çok seçenek ve olasılık varken, bazı oyuncular başlangıçta neyi seçecekleri konusunda kafaları karışabilir, özellikle de Manor Lords gibi bir şehir kurma oyununu ilk kez oynuyorlarsa . Eğer onlardan biriyseniz endişelenmeyin; Bu kılavuz, Manor Lords'taki ideal başlangıç ​​senaryosunda size yol gösterecek ve başlamadan önce bilmeniz gereken tüm diğer ayarları açıklayacaktır.


En İyi Başlangıç ​​Senaryosu


Senaryo şablonu, haritanın Efendisi olarak gerçekleştirmeniz gereken öncülü ve nihai hedefi temsil eder. Manor Lords'un başlangıcında , her biri benzersiz bir oyun deneyimi ve meydan okuma sunan ve belirli bir grup insana göre özelleştirilmiş üç farklı senaryo şablonu arasından seçim yapabilirsiniz.


Refahın YükselişiBu en kolay başlangıç ​​senaryosudur ve şehir kurma RTS oyunlarına yeni başlayan oyuncular için uygundur . Bu senaryoda, sakinlerinizin ihtiyaçlarını karşılamanız ve herhangi bir çatışma korkusu olmadan yerleşiminizi "Büyük Kasaba"ya ilerletmeniz yeterli olacaktır. Yalnızca şehir kurma mekaniğini keşfetmek ve diğer lordlar ve akıncılarla savaşmaktan kaçınmak istiyorsanız bu senaryo tam size göre.Barışın Yeniden SağlanmasıBarışı Yeniden Sağlama senaryosu, oyunun şehir kurma ve savaş bileşenlerinin dengeli bir karışımını sunuyor. Kasabanızı maksimum seviyeye büyütmenin yanı sıra, gayri meşru Baron tarafından kontrol edilen tüm bölgeleri dış bir bölgeden geri almaya ve haritanın sahipsiz bölgelerinde yaşayan Haydutları yenmeye odaklanmalısınız .


Bu senaryo, bu türde deneyimi olan, zorlu ama çok da zorlu olmayan bir şey arayan oyuncular için idealdir .


SınırdaOn the Edge, oyunun yalnızca şehir kurma ve RTS oyunlarında uzman oyuncular için uygun olan nihai ve en zor senaryosudur . Bu senaryo, ordunuzu mümkün olan en kısa sürede büyütmenizi ve yerleşiminizi "Büyük kasaba" seviyesine ilerletirken çok sayıda baskına karşı savunma yapmanızı gerektirecektir.


Bu senaryo, zayıf bir inşaat alanı gibi küçük faktörler bile yerleşiminizi tehlikeye atabileceğinden, kararlarınızda son derece dikkatli olmanızı gerektirir.


Tüm Ayarlar AçıklamasıDoğru senaryoyu seçtikten sonra, size verilen üç seçenek arasından kendinize uygun zorluk ayarını seçmeniz gerekecektir:


 • Rahatlatıcı (Yeni Başlayanlar İçin)

 • Varsayılan (Deneyimli Oyuncular İçin)

 • Zorlu (Uzmanlar İçin)


Ancak farklı oyun mekaniklerini seçiminize göre özelleştirmek ve kişiselleştirmek isterseniz oyun bunu yapmanıza da olanak tanıyor. Devam etmeden önce anlamanız gereken önemli ayarlardan bazıları şunlardır.


Son Hedef


Nihai hedef, oyunu bitirmek için tamamlamanız gereken son hedeftir ve dört seçenek vardır.


 1. Büyüme: Kazanmak için yerleşiminizi “Büyük Kasaba” seviyesine ilerletin.

 2. Fetih: Haritanızdaki tüm bölgeleri talep etmeniz gerekecek.

 3. Hakimiyet: Oyunu kazanmak için haritadaki diğer lordları yenmeli ve bölgelerini ele geçirmelisiniz. Bu mod yalnızca Harita dışı rakip 'Mevcut' olarak seçildiğinde kullanılabilir.

 4. Yok: Oyununuzun sonu yok.


Harita dışı düşman


 • Mevcut: Haritaya bir Yapay Zeka Lordu eklenecek ve varsayılan olarak iki bölge onun kontrolü altında olacak.

 • Yok: Haritada size karşı hiçbir rakip olmayacak.


Yapay zeka saldırganlığı


 • Reaktif: Yapay Zeka Lordu sizin veya haritadaki herhangi bir bölgeyi işgal etmeye çalışmayacaktır ancak siz onlarınkini istila etmeye çalıştığınızda size karşı savaşacaktır.

 • Dengeli: Yapay Zeka Lordu, yalnızca haritadaki tüm boş bölgeleri ele geçirdikten sonra topraklarınızı talep etmeye çalışacaktır.

 • Agresif: AI Lord, herhangi bir zamanda topraklarınıza saldırabilir ve istila etmeye çalışabilir.


Baskıncı frekansı


 • Yok: Düşmanlarınız yerleşim yerinize baskın yapmayacak.

 • Orta: Yerleşiminiz iki yılda bir basılacak.

 • Sık: Düşmanlar büyük olasılıkla yerleşim yerinize bir yıldan kısa süre içinde baskın yapacak.


Rastgele Haydut Kampı Doğma Limiti


 • 0: Hiçbir haydut kampı ortaya çıkmayacak; yalnızca ilk haydut kamplarında seçilen sayı kalacak.

 • 3: Üç yeni kamp görüldükten sonra haydut kamplarının ortaya çıkışı duracak.

 • 5: Beş yeni kamp görüldükten sonra haydut kamplarının ortaya çıkışı duracak.


Başlangıç ​​sezonu


 • İlkbahar: Bol miktarda mevsimsel birikim ve kıştan önce hazırlanma zamanı ile başlamak için en kolay mevsim.

 • Yaz: Mevsimsel mevduat miktar olarak ortalama düzeydedir ancak çiftçilik zorlaşır. Oyuna başlamak için ideal bir sezon değil.

 • Sonbahar: Kış öncesi mevsim, başladığınızda sizi zor şartlara kavuşturacaktır.

 • Kış: Erzak bulunmadığından ve donma riski olduğundan oyuna başlamak için en zorlu sezon.


Silah teslimatı


 • Evet: 5 ev ve bir depo inşa ettikten sonra 20 mızrak ve 20 kalkanın ücretsiz teslimatı. Silah ve teçhizatı oyunun erken safhalarında elde etmek zor olduğundan bu seçeneği tercih etmelisiniz.

 • Hayır: Silah teslimatı yok ve her şeyi kendiniz yapmak zorunda kalacaksınız.


Manor Lords'ta Hangi Senaryoyu, Ayarı ve Nihai Hedefi Seçmelisiniz?


En iyi oyun deneyimi için mükemmel senaryo, Barışı Yeniden Kurma senaryosunu ve Hakimiyet nihai hedefiyle birlikte Varsayılan zorluk seviyesini seçmektir . Bu size oyunun şehir kurma ve savaş mekaniği hakkında biraz fikir verecektir. Oyunun çeşitli özelliklerini keşfederken yerleşiminizi kendi hızınızda ilerletebilir ve ordunuzu yükseltme hissi ile biraz savaş deneyimi yaşayabilirsiniz. Ancak oyunu sadece oynuyorsanız ve hiçbir çaba harcamadan tadını çıkarmaya çalışıyorsanız, tercih edebilirsiniz. Refahın Yükselişi senaryosu, Rahat zorluk ve Büyüme nihai hedefi . Bu, oyununuzda herhangi bir çatışmaya veya savaşa gerek kalmamasını sağlayacaktır ve siz yalnızca yerleşiminizi oluşturmaya ve istediğiniz gibi ilerletmeye odaklanabilirsiniz.


Manor Lords'daki Zorluğu Değiştirebilir misiniz?Ne yazık ki, Manor Lords'ta bir yerleşime başladıktan sonra zorluk ayarları değiştirilemez . Bu nedenle, ayarların her birini tercihinize göre seçmeniz, yalnızca ne işe yaradığını anladıktan sonra şiddetle tavsiye edilir.


Diyelim ki kendinizi aşılması zor görünen bir durumun içinde buldunuz ve oyunu kolaylaştırmak istiyorsunuz. Bu durumda tek alternatif yeni bir oyuna başlayıp tercih ettiğiniz zorluk seviyesini seçerek yeni bir yerleşim yeri kurmaktır.

 

Manor Lords


PLATFORMLAR

PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ

26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER)

Slavic Magic

YAYINCI(LAR)

Hooded Horse

TÜR(LER)

Strateji, Şehir Kurma

MOTOR

Unreal Engine 4


29 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page