top of page

Manor Lords: Arazi Nasıl Temizlenir

Oyuncuların Manor Lords'taki yerleşimlerini genişletirken arazileri hızla tükenecek. İşte yolu kapatan ağaçları kaldırmak için yapmaları gerekenler.

Manor Lords, oyunculara yalnızca birkaç yerleşimci , birkaç malzeme ve yerleşmek için boş, ıssız bir arazi verilen yerel bir lordun rolünü üstlenmelerine olanak tanır yerel kaynakları yönetmek lordun sorumlulukları altındadır.


Başlangıçta bir topluluğun kök salmasına yetecek kadar boş arazi olsa da, oyuncular yerleşim yerlerini genişlettikçe çok kısa sürede çok az gayrimenkul sorunuyla karşılaşacaklar. Arazinin büyük bir kısmı ağaçlarla kaplı olacak ve oyuncuların genişlemeye devam etmek için ağaçları kaldırmanın bir yolunu bulması gerekecek. Ağaçları doğrudan Manor Lords'ta silmenin bir yolu yoktur , ancak birkaç yaratıcı çözüm vardır.

Manor Lords: Yüksek Onay Derecesini Korumanın 6 Yolu

Manor Lords'ta yüksek onay derecesini korumak, özellikle yeni başlayanlar için zor olabilir. İşte azalmasını engellemenin bazı yolları.


Manor Lords'ta Tarla Kullanarak Ağaçlar Nasıl Silinir?

Herhangi bir yapının yerleştirilmesi, inşaata yer açmak için o alandaki tüm ağaçların derhal silinmesine neden olacaktır. Tarlalar ve Otlaklar inşa edilmesi hiçbir maliyet gerektirmeyen ve özelleştirilebilir sınırlara sahip yapılardır ; yani oyuncular bunları istedikleri kadar küçük veya büyük yapabilirler. Bu, oyuncuların özel yapımlar için ideal olan hiper-özel yamalar halinde araziyi temizlemesine olanak tanıyacak.


Manor Lords'ta ağaçların arasından yol inşa etmek, yola uyum sağlamak için yalnızca ince bir arazi şeridini temizler. Çevredeki alanlar dokunulmadan kalır.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.Manor Lords'daki Dik Arazilerden Ağaçlar Nasıl Silinir?

Tarla veya Meralar zamanın %90'ında çalışırken, bir alanın dik arazi olarak sınıflandırılması durumunda oyuncular bunları ağaçları kaldırmak için kullanamayacaktır. Tarlalar ve Meralar yalnızca düz arazilere yerleştirilebilir.

Böyle bir durumda oyuncular bir binayı yedek olarak kullanabilirler. Bu, Depodan Yel Değirmenine, hatta Ceset Çukuruna kadar herhangi bir şey olabilir. Oyun, dik arazide inşa edilmesinin mümkün olduğunu düşündüğü sürece onu kullanın.


Yel değirmenleri genellikle dik arazilerde inşa edilmesi en kolay yapılardır.

Ancak ücretsiz olan Tarlalar ve Meralardan farklı olarak çoğu yapının bir maliyeti vardır. Bu, oyuncuların hiçbirinin inşaat için gerekli kereste ve kalasları getirmemesi için yapıyı yerleştirdikten hemen sonra yıkmayı hatırlamaları gerektiği anlamına gelir . Elbette unutursanız binayı yıkın ve inşa etmek için kullanılan tüm kaynaklar iade edilecektir. Ancak inşaat için harcanan zaman ve insan gücü iade edilmeyecektir.


Kozmetik Silme Çalılık Aracı ağaçları silmez, yalnızca çalıları siler.

Manor Lords: Yel Değirmeni Nasıl İnşa Edilir (& Neden Çalışmıyor)

Manor Lords'ta Un elde etmek için oyuncuların bir Yel Değirmeni inşa etmesi ve işletmesi gerekecek. İşte bunu nasıl yapacağınız.Manor Lords'ta Ağaç Kesme Kampları Kullanılarak Ağaçlar Nasıl Kaldırılır

Ağaçlar yararlı kaynaklardır; Bir oyuncu onları doğrudan silmek istemeyebilir ve sadece bir arazi parçasını temizlemek için keresteyi israf etmeyebilir. Ağaç Kesme Kampları burada devreye giriyor. Ağaç Kesme Kampı çalışanları yalnızca belirli bir arazi parçasındaki ağaçları kesmeye yönlendirilebilir.


Bunu yapmak için Günlük Kampı bağlam menüsünün Gelişmiş Sekmesinde Sınırlı Çalışma Alanı seçeneğini seçin. Daireyi (CTRL + Fare Kaydırma Tekerleği) yalnızca ağaçlardan temizlenmesi gereken alanı kaplayana kadar küçültün ve gerisini işçilere bırakın. Dairenin büyüklüğüne ve ağaçların yoğunluğuna bağlı olarak, belirli bir alandaki tüm ağaçların tamamen ortadan kaldırılması üç aydan bir yıla kadar sürebilir.


Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.Manor Lords'ta Ağaç Nasıl Dikilir?

Ağaçlar oyunun sonlarında bile değerini koruyan değerli varlıklardır. Oyuncular çok fazla ağacı sökmekle veya yok olacak şekilde hasat etmekle sonuçlanırsa, nasıl daha fazla ağaç dikeceklerini bilmek isteyeceklerdir.Ağaç dikmek için bir Ormancı Kulübesi inşa edin, bir aileyi orada çalışacak şekilde görevlendirin, ağaç dikmeleri gereken boş araziyi belirleyin ve gerisini oyuna bırakın. Maksimum verimlilik için bu alanın bir ağaç kesme kampının yakınında olması gerekir, böylece kesilen ağaçların yerine yeni ağaçlar konulabilir ve iş kesintiye uğramaz. Ağaçların büyümeye başlaması en az bir yıl alacak. Bir alan tahsis edilmemişse, bir Ormancı bulduğu herhangi bir boş arazi parçasına ağaç dikmeye başlayacaktır.


Ormancılar kışın ağaç dikmezler. Bu sezonda atanmamış işçi olarak görev yapıyorlar.

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 49 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page