top of page

Lightyear Frontier: Tehlikeli Olay Rehberi

Savaşmaktan daha kötü şeyler de var.Uzak bir gezegende kendi çiftliğinizi yönetmek harika ve heyecan verici bir deneyim. Robot arkadaşınız Piper dışında size ne yapmanız gerektiğini söyleyecek kimse yok ve kendi hızınızda hareket etmekte özgürsünüz. Yaban hayatı dost canlısıdır ve hatta yardımınız için size ödüller bile verecektir.


Lightyear Frontier'da savaş olmasa da çiftliğinizi geliştirirken karşılaşacağınız zorluklar var. Ortam çoğunlukla huzurludur, ancak sakin sabahlarınızı bölecek ve aletlerinizi bulmak için çabalamanıza neden olacak Zararlı Otlar ve Balçıklar da vardır. İşte bu senaryolarla başa çıkmak için bilmeniz gereken her şey!


Tehlikeli Olaylar Nelerdir?Çiftliğinizde sabah ilk iş olarak tehlikeli olaylar meydana gelir. Bu nadir olaylar çiftliğinizi ve hasadınızı tehdit eder, sorun yaratmaya ve hazırlıklı değilseniz oyun içinde günler geçirmenize neden olabilir.


Tehlikeli olaylarla başa çıkmaya hazır olmak, gökten görünen Otlar ve Balçıklarla baş etmeye hazır olmak anlamına gelir. Olaylar yalnızca 60 saniye sürüyor ama bu süre içinde pek çok şey ters gidebilir.


Zararlı Baloncuk Etkinliği


Zararlı Baloncuk etkinliği, çiftliğine Zararlı Balçık baloncukları gönderecek . Eğer onlardan bir an önce kurtulmazsanız, ortalığı kasıp kavuracaklar ve arkalarında büyük Balçık birikintileri bırakacaklar .


Yere ulaşmadan önce onlara Sulama Hortumundan su sıçratmanız gerekecektir . Baloncukları sıçrattığınızda, Zararlı Spore gibi daha fazla malzeme üretmek için kullanılabilen Zararlı Kapsüller düşürürler .


Ot Tohumu Etkinliği


Yabani Ot Tohumu Tehlikeli Olayı, yabani otları gökten aşağıya doğru spiraller halinde gönderecek . Ulaşırlarsa kendilerini toprağa ekecekler , aynı zamanda durdurulmadıkları takdirde ekinlerinizi söküp yerlerini alacaklar .


Vakumlu Biçerdöverinizi kullanarak Otları gruba çarpmadan önce eminiz. Alabildiğiniz kadarını almak için bir dakikanız olacak ve etkinlik bitene kadar bu toprakların kendisi göz ardı edilmelidir.


Weeds ara sıra Noxious Pod'lar düşürebilir , dolayısıyla bu etkinlikler Noxious Spore ve Power Core'u hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeleri elde etmenin harika bir yoludur

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント