top of page

Kingdom Come Deliverance: Yakalanmadan Yankesicilik Nasıl Yapılır?

Kingdom Come: Oyun boyunca gizli yaklaşımı benimsemek isteyen Deliverance oyuncuları, yankesicilik sanatının kilidini açmak ve ustalaşmak için bu kılavuzu takip etmelidir.Bu hafta Kingdom Come: Deliverance'a saatler harcayan oyuncular bunun ortalama bir aksiyon RPG'si olmadığının farkındalar. Oyun, birçok oyuncunun alışık olmadığı bir şekilde zordur, ancak sürükleyici orta çağ dünyasında kalmanın ödülleri, biraz çalışmaya ve azme değer.


Birçok Kingdom Come: Deliverance oyuncusu oyunun savaş sistemiyle ( ve zor engelleme teknikleriyle ) mücadele ediyor, ancak acının tek kaynağı bu değil. Macera boyunca sinsi bir haydut yaklaşımı benimsemek isteyen oyuncuların, yakalama becerilerinde ustalaşmaları gerekecek ve buna yakalanmadan nasıl yankesici olunacağını bilmek de dahil.


Bu oyunda yankesicilik, gizlilik modunu etkinleştirmekten ve hedefe kör noktadan yaklaşmaktan biraz daha zorluydu. İşte oyuncuların beceride ustalaşmak için bilmesi gereken her şey...


Yankesici Becerisinin Kilidini Aç


Oyuncular oyunun senaryosunda belirli bir noktaya ulaşana kadar kilit açma mümkün değildir. Rattay'da oyuncular Miller Peshek ile tanışacak ve onun için bir yüzük çalacak. Bu görevi tamamladıktan sonra yankesicilik eğitimi başlayacak.


Hedefe Gizlice Yaklaşın


Görevin bu kısmı herhangi bir gizlilik oyununun hayranlarına tanıdık gelecektir. Oyuncuların çömelmesi ve gizlice moduna girmesi gerekir. Bu yapıldıktan sonra hedefe onların görüş alanının dışından yaklaşın. Doğrudan yaklaşılabilen uyku hedefleri için bir istisna vardır.Şarj


Oyuncu yeterince yaklaştığında, hedefin çantasını aramak isteyip istemediğini soran bir bildirim görünecek. Kabul ettikten sonra bir yankesici mini oyunu başlar. İşlerin ilginçleştiği yer burası...


Ekranda ortasında bir sayı bulunan bir daire görünecektir. Bu sayı, oyuncuya, yakalanmadan önce hedefin ceplerini kazmak için ne kadar zamanları gerektiğini söyler.


Bu biraz zorlaşıyor çünkü oyuncular zamanlayıcıyı çok düşük bir sayı için (bir veya iki saniye) şarj ederse anında yakalanırlar. Çok uzun süre şarj etmeye çalışırlarsa işler de iyi gitmeyecektir. Oyunun uzmanları, oyuncuların oyuna 10 saniyelik şarjı hedefleyerek başlamalarını tavsiye ediyor.


Eşyaları Çal


Zamanlayıcı şarj edildikten sonra oyuncular, zamanlayıcının ortasında olduğu dairesel desenli bir uyarı görecekler. Desen bir dizi daire içerecek ve bir veya daha fazlası soru sembolleriyle işaretlenecektir.


İlk öğenizi yankesicilik yapmak için simgeyi soru işaretli bir alana taşıyın. Soru işaretine gelindiğinde oyuncular öğeyi ortaya çıkarabilir ve bunun çalmak isteyip istemediklerine karar verebilirler. Oyuncu bu öğeden memnunsa, onu seçmek için komut istemine tekrar basar. Bundan sonra, simgeyi açık kapıyla birlikte üst daireye geri getirmeleri gerekiyor.


Bu sırada eşya çalınır. Süre dolmadan her adımı tamamlayamamak, oyuncunun yakalanacağı ve çaldığı kişinin öfkesiyle baş etmek zorunda kalacağı anlamına gelir.


Hepsi bu kadar. Kandırılması o kadar kolay olmayacak daha uyanık hedeflere geçmeden önce acele etmeyin ve kasabada sarhoş olarak pratik yapın. İyi şanlar!

4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page