top of page

Kingdom Come Deliverance: Nest of Vipers Tam Çözüm Yolu

Kingdom Come Deliverance'da Nest of Vipers da dahil olmak üzere birçok harika Hikaye Görevi bulunuyor. İşte küçük macerayı nasıl bitireceğinize bir bakış."Nest of Vipers" görevi Kingdom Come: Deliverance'daki yirmi dokuz ana hikaye görevinden on üçüncüsüdür . Görev, oyuncuları Talmberg'in kuzeyindeki ormanda bir tanıma göreviyle görevlendirecek . Kingdom Come'da oyundaki her eylemin ve eylemsizliğin sonuçları vardır. Engerek Yuvası görevi de farklı değil.


Oyuncular nasıl ilerleyeceklerine karar vermek için kendi motivasyonlarını ve arzularını kullanabilecekler. Oyuncuların kendilerine Haydutların merhameti mi yoksa yok edilmeyi mi hak ettiğini sorması gerekecek. Henry, görevi Neuhof'un ormanda saklanan bir grup kanun kaçağı tarafından saldırıya uğradığını iddia eden Sir Radzig'den alacak.


Haydutların Yerini BulmakHaydutlar, hem Rovna hem de Talmberg'in kuzeyinde bulunan Pribyslavitz adlı küçük bir köyde bulunuyor. Köy bir zamanlar terk edilmişti ama Runt'un yandaşları ve Kuman ordusu artık burayı işgal ediyor. Oyuncular seyahat ettikleri şehre bağlı olarak iki farklı rotayı kullanabilirler:


  • Talmberg : Oduncu kampına gidin, ardından sola ayrılan her yolu takip edin. Kavşaktan batıya doğru ilerleyin.

  • Rovna : Kuzeydoğuya doğru akan derenin yanından kuzeye doğru ilerleyin.


Morcock, Runt ve ŞefOyuncuların kampa ulaştıklarında seçebilecekleri birkaç farklı yaklaşım vardır. Hendeği geçen oyuncular büyük ihtimalle bir Kuman muhafızla karşılaşacak. Oyuncular Morcock'u istemeyi tercih ederse kampa getirilecek ve Runt tarafından idam edilen bir köylünün ara sahnesi gösterilecek. Aynı şekilde haydut köyünün kapısına yaklaştığınızda da ara sahne görüntülenecektir. Oyuncular Morcock ile konuşursa, yeni bir üyenin haydutlara katılmak istediğini şefe bildirmek için ayrılacak.


Bu noktada oyuncular şefi beklemeye veya kaçmaya karar verebilirler. Şefi beklemek kesinlikle seçilecek en kötü seçenektir. Şef, Morcock sarhoş ve kötü ağızlıyken Henry'ye yaklaşacaktır. Daha sonra Henry'yi öldürme emri verecek ve tüm köy saldıracak. Morcock bile bir dost olan Henry'yi öldürmeye çalışacaktır. Oyuncular, şef gelmeden önce koşmalı ve bölgede daha az muhafızın olduğu akşam köye dönmelidir.


Sabotajcı OlmakMorcock'un tarafını tutmayan oyuncuların, gardiyanlardan kaçınmaları veya gardiyanla ilk diyaloglarında "F***" seçeneğini seçmeleri gerekecek. Yanıt, NPC'nin oyuncuları kampa yönlendirmesini engelleyecektir. Morcock'la ilişki kuran oyuncular normal zırh giydiğinde şüphelenmeyecekler. Aksine, Morcock ile ilişkisini belirtmeyen oyuncuların Kuman donanımıyla tespit edilmekten kaçınmaları daha iyi olacaktır. Bu nedenle oyuncuların Kuman ekipmanı alması durumunda kampa sızmak çok daha kolay olacaktır. Muhafızları öldürüp köyün eteklerinde saklamak, eşyaları ele geçirmenin bir yoludur. Oyuncular, doğru zırh parçalarına sahip oldukları takdirde kampta hareket edebilecek ve şüphe duymadan öğelerle etkileşime girebilecek.


Zehir ve Ateşle SabotajBir sonraki hedefi tamamlamanın en etkili yolu haydutlara gece saldırmaktır. Oyuncular köyün yiyecek stokunu zehirleyerek bir avuç haydutu zayıflatabilir ve öldürebilir. Oyuncular ayrıca köye yayılacak olan haydut ok depolarını da ateşe verebilecekler. Zehirlenecek iki çömlek ve ateşe verilebilecek iki ok zulası var. Oyuncuların Kuman kampında değil, kuzeydeki haydut kampında olduklarından emin olmaları gerekiyor.


Oyuncular tüm haydutları tek başlarına öldürmeyi seçebilirler ancak bu, bir sonraki görevin son savaşındaki düşman sayısını azaltmayacaktır. Yağmalanacak çok fazla ceset olacağından bu aynı zamanda zaman kaybı da olacaktır. Bölgeyi sık sık ziyaret eden Kuman ve Eşkıyaların çokluğundan dolayı bu da biraz zaman alacaktır. Oyuncuların hedefi tamamlaması ve takviyelerle geri dönmesi daha iyidir. Oyuncular bölgeyi inceledikten ve köyü dağıttıktan sonra Sir Radzig'e dönebilirler.


Takviye Birimleri GetirmekOyuncular daha sonra kamptan toplanan tüm bilgileri öğrenmek isteyen Sir Radzig ile konuşacaklar. Radzig ayrıca haydutları sabote etmek için hangi taktiklerin kullanıldığını da bilmek isteyecektir. Radzig'e aşırı miktarda bilgi verdikten sonra oyuncular, başarılı olmaları halinde 250 jetonla ödüllendirilecek. Radzig, Henry'ye Talmberg kasabasına gitmesini ve Lord Divish adında bir NPC bulmasını emredecek.


Lord Divish, haydutlara yapılacak saldırıya yardımcı olmak için birlikler sağlayacak. Oyuncular, taşınmaya hazır olduklarını onaylamadan önce iksir stoklamalı ve doğru zırha sahip olduklarından emin olmalıdır. Bir sonraki görevin son aşamasında gizlilik o kadar önemli değildir, bu nedenle oyuncular tercih ettikleri zırhı kullanmalıdır. Yola çıkmadan önce dinlenmeniz de tavsiye edilir. Haydutlara saldırmadan önce Henry, savaş planlarını tartışmak için Sir Radzig ile bir kez daha buluşacak. Tartışma görevi sonlandıracak ve "Ateş Vaftizi" görevini başlatacak.

6 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page