top of page

Jujutsu Kaisen Felaket, Alan Genişletmelerini Lanetliyor, Açıklandı

Afet Lanetleri tüm Jujutsu Kaisen'deki en güçlü kötü adamlardan bazılarıydı, o yüzden onların Etki Alanlarını ve nasıl çalıştıklarını inceleyelim.Jujutsu Kaisen'deki Afet Lanetleri güçlü kötü adamlardır, karakter gelişiminin merkezindedirler ve inanılmaz Lanetli Enerji ve Tekniklere sahiptirler.


Dört Felaket Laneti'nin tümü, büyücü olarak güçlerini ve becerilerini sergileyen en üstün teknik olan Etki Alanı Genişletme'yi kullanabilir.


Her Afet Laneti, Hanami'nin Törensel Işık Denizi ve Mahito'nun Mükemmelliğin Kendini Somut Hale Getirmesi gibi benzersiz bir Etki Alanı Genişletmesine sahiptir; bunlar, yeteneklerini geliştirir ve rakiplerine büyük bir tehdit oluşturur.


Jujutsu Kaisen'deki Afet Lanetleri, tüm hikayedeki en güçlü ve önemli kötü adamlardan bazılarıdır. Bunun nedeni, bunların yalnızca kahramanların üstesinden gelmesi gereken engeller olarak durmaları değil, aynı zamanda Mahito'nun Yuji'nin hikayesiyle ilgisi gibi diğer karakterlerin genel karakter gelişiminde de merkezi rol oynamalarıdır. Bu, inanılmaz Lanetli Enerji ve Teknikleriyle birleştiğinde onları serideki en güçlü karakterlerden biri haline getiriyor.


Bu nokta, Afet Lanetlerinin dördünün de Jujutsu Kaisen'in nihai tekniğini nasıl kullanabileceğiyle daha da kötüleşiyor ; Etki Alanı Genişletme. Bu tekniğin ustalaşması ve doğru şekilde kullanılması inanılmaz derecede zordur, çünkü bunu yalnızca en güçlü ve en usta büyücüler yapabilir , bu da bu lanetlerin ne kadar zorlu olduğunu gösterir, çünkü hepsi kendi Etki Alanlarını açabilir. Öyleyse gelin bu Alan adlarının her birine ve ne yaptıklarına bir göz atalım!


Alan Adı Genişletme Nedir?Etki Alanı Genişletmeleri, Jujutsu büyücülüğünün zirvesi olarak kabul edilir ve dünyada o kadar nadirdir ki çoğu 1. Sınıf seviyesindeki büyücüler bile bunları gerçekleştiremez. Her büyücü doğuştan ya da kalıtsal bir tekniğe sahip olduğundan, hepsi Etki Alanı Genişletme potansiyeline sahiptir, ancak bunu yapmak için gereken muazzam miktarda Lanetli Enerji nedeniyle bunu başarmak hala inanılmaz derecede zordur. Bu yeteneğe sahip olanlar bile, beyinlerinde yarattığı inanılmaz stres nedeniyle günde yalnızca bir performans sergileyebiliyorlar.


Etki Alanı Genişletmeleri kişinin tekniğinin mümkün olan en güçlü kullanımıdır. Bunun nedeni, kullanıldığında, kullanıcının beyninin içindeki doğuştan gelen alanının, duvarları tekniğin kendisinden oluşan bir bariyerde harici olarak tezahür etmesidir. Bu bariyerin içindeyken, Lanetli Tekniği daha güçlü hale gelir ve etkileri ister ölümcül olsun ister olmasın, her zaman bağlantı kuracak kesin bir vuruş etkisi elde eder.


Domainler, her kişiye özel el mühürleri ve 'Alan Adı Genişletme' söylenişi ile aktive edilir. Çoğu durumda, bu Etki Alanları farklı boyutlarda engeller oluşturur, ancak Sukuna ve Kenjaku, bir engel yerine gerçek dünyada tezahür edecek kadar rafine ve güçlü Etki Alanı Genişletmelerine sahip olan tek alanlardır ve tekniklerinin kesin etkisi kalır.


Hanami'nin Alanı: Törensel Işık DeniziHanami, Afet Lanetleri arasında Etki Alanı Genişletmesi anime veya mangada görülmeyen tek kişidir. Saldırıyı kullanmak üzere olduğu tek zaman, İyi Niyet Etkinliği'nin sonuna doğru Yuji ve Todo'ya karşıdır ; burada Hanami, omzunda devasa bir çiçekle siyah kolunu ortaya çıkarır.


Tam Etki Alanı olan Tören Işık Denizi'ni harekete geçirmek için bu sözleri söylediği anda, Gojo'yu okul binasının dışında tutan perde yıkılır ve Yuji ile Todo'nun hayatını alabilecek bir saldırı kesintiye uğrar. Bu Alanın kesin özellikleri bilinmemekle birlikte, Hanami'nin Lanetli Tekniği Afet Bitkileri, bariyerin Lanetli Enerji ile aşılanmış bitki yaşamıyla dolu bir bahçe veya orman şeklini almasını sağlayarak bunda ana rolü oynayacaktır.


Dagon'un Alanı: Büyüleyici Skandha'nın UfkuDagon, insanlığın okyanusa karşı kolektif korkusundan doğan Felaket Lanetidir; kendisi ve Lanetli Tekniği bunu tamamen özetliyor. Doğuştan gelen tekniği Felaket Dalgaları, Lanetli Enerjisinden oluşan, rakiplerini boğabilen ve ezebilen muazzam ve görünüşte sonsuz su dalgalarını çağırmasına olanak tanıyor. Bunun dışında Dagon, balık benzeri birçok Shikigami'yi de çağırabilir.


Onun Alanı başlangıçta oldukça güzel ve sakin görünüyor, güneşli havalarda tropik bir plaj şeklini alıyor. Ancak Dagon, Nanami, Maki ve Naobito'ya karşı savaşında görüldüğü gibi, içine girdikten sonra düşmanlarına tutunan ve onları esasen canlı canlı yiyen sonsuz Shikigami dalgalarını çağırabilir. Bu inanılmaz derecede güçlü bir Etki Alanıdır çünkü Shikigami'nin sonu yoktur ve her zaman vuracaktır. Büyücülerin hayatta kalmasının tek nedeni, Toji'nin Lanetli Enerji eksikliğinin Shikigami'nin onu hedef alamayacağı anlamına gelmesi ve onun fiziksel gücünün ne onlar ne de Dagon'un başa çıkamayacağı kadar büyük olmasıdır.

 

 

Jogo'nun Alanı: Demir Dağın TabutuJogo'nun Etki Alanı Genişletmesi tüm serideki en güçlülerden biridir. Jogo, insanlığın ateş ve volkan korkusundan doğduğu için, onun doğuştan gelen tekniği, güçlü Etki Alanında da görülen, ateşin tamamen manipülasyonu ve kullanılmasıdır. Demir Dağın Tabutu, özellikleri tamamen Jogo tarafından kontrol edilebilen aktif bir yanardağın iç kısmının görünümünü alır.


Bu Etki Alanının zemini erimiş magmayı püskürtmeye başlar ve bu durum, yalnızca en yetenekli büyücülerin bu çetin sınavdan sağ çıkabilmesini sağlar. Çarpıcı sıcaklık artışının yanı sıra Jogo, devasa kayaları ve kayaları alıp düşmanlarını ezebilir veya onları lavla canlı canlı yakabilir ve alandaki çeşitli yapıları manipüle edebilir. Ancak bunu yalnızca Sınırsız Hiçlik ile bu Etki Alanı'nı alt eden Gojo'ya karşı kullandı .


Mahito'nun Alanı: Mükemmelliğin Kendini Somut Hale GetirmesiMahito, tüm Jujutsu Kaisen'deki en güçlü lanetlerden biridir ve Lanetli Tekniği Boşta Biçim Değiştirme, sahip olduğu gücün kanıtıdır. Bu teknik ona 'kişinin ruhunun şeklini değiştirmesine' olanak tanır; bu da aslında onun, ortalama bir insanı, başka hiçbir şey bilmediği için onun için yok eden ve öldüren, şekli değiştirilmiş bir yaratığa dönüştürerek bir kişinin doğasını değiştirebileceği anlamına gelir. Bununla birlikte kendi şeklini de istediği gibi değiştirebilir.


Mükemmelliğin Kendini Somutlaştırması , tüm serideki en güçlü ve en tehlikeli Etki Alanı Genişletmelerinden biridir . Tüm Etki Alanlarının kesin vuruş etkisi nedeniyle Mahito, bariyerinin içinde sıkışıp kalan herkesin ruhuna anında bağlanır, bu da kendisinin bu Alanlara fiziksel olarak dokunmasına gerek olmadığı anlamına gelir. Etki Alanının bariyeri Mahito'nun pek çok elinden oluşuyor, bu da Boşta Biçim Değiştirmenin Etki Alanında nerede olursa olsun bir kişiyi etkileyeceği anlamına geliyor.


Mahito'nun tekniği ve Etki Alanı üzerindeki ustalığı o kadar büyüktür ki, tıpkı Gojo'nun yaptığı gibi Etki Alanının menzilini ve aktivasyon süresini ayarlayabilir. Shibuya olayında görüldüğü gibi Mahito, Gojo'dan sadece bir kez gördükten sonra Etki Alanı Genişletmesini Yuji ve Todo'ya karşı sadece 0,2 saniyeliğine etkinleştirdi ve bu onun tümünün en güçlü Afet Laneti haline geldiğini gördü!İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page