top of page

Jujutsu Kaisen Cilt 26 Gojo'nun Dirilişi Hakkında Bir İpucu Veriyor

En son JJK cildi Gojo'nun geri dönüşünü ima ediyor.  • Jujutsu Kaisen'in 26. cildindeki Shinjuku Hesaplaşması bölümü, Gojo ve Sukuna arasındaki destansı savaşı konu alıyor.

  • Gojo'nun Sukuna ile olan kavgasında beklenmedik ölümü hayranlarını şok etti, ancak ipuçları onun eninde sonunda geri döneceğini gösteriyor.

  • 26. Ciltteki görseller Gojo'nun olası yeniden canlanmasına işaret ederek hayranlar arasında onun kaderi hakkında tartışmalara yol açtı.


Jujutsu Kaisen son birkaç haftadır hayranlar için kesinlikle inanılmazdı. Özellikle Shinjuku Hesaplaşması bölümü muhteşemdi ve konu bu bölüme gelince, Cilt 26 tüm savaşların en heyecanlısını kapsıyor ve bu da Gojo ile Sukuna arasındaki dövüş.


Bu kavga serinin başından itibaren heyecanlıydı ve yazar için nihayet hikayenin sonuna doğru bunu ortaya koyması kesinlikle tatmin ediciydi. Bununla birlikte, dövüşün sonucu kesinlikle pek çok taraftarın beklediği gibi olmadı. Okuyucuları şaşırtacak şekilde, Gojo'nun bu savaşta ölmesi pek çok hayranı üzdü. Ancak, en güçlü modern büyücü için hala umut var ve ileride geri dönebilir. Son zamanlarda Jujutsu Kaisen'in 26. cildi düştü ve Gojo'nun yeniden canlanışıyla ilgili birçok teoriyi ateşleyen bir sanat eseri düştü.


Gojo'nun JJK'deki Ölümü

Sukuna, Dünyayı Parçalayarak Gojo'yu ÖldürdüGojo vs Sukuna, hayranların takip etmesi gereken muhteşem bir mücadeleydi. Bu özellikle doğrudur çünkü bu savaş, hikayenin en başından beri alay konusu olan bir savaştı. Sukuna'nın Yuji'nin bedenini ilk kez ele geçirmesinden itibaren Gojo onunla savaşmak için oradaydı ve savaşta onu tamamen alt etti. Bu mücadelenin temelini de bu oluşturdu. Shinjuku Showdown yayında Sukuna nihayet tam güce ulaşmıştı ve sonuç olarak hayranlar bu savaşın Gojo'nun mührü açıldığında gerçekleşeceğini biliyordu. Gojo geri döner dönmez mangada bu savaş başladı ve en hafif tabirle kesinlikle heyecan verici bir mücadeleydi.


Sukuna bu savaşta elinden gelenin en iyisini ortaya koymayı başardı ve Gojo da öyle. En güçlü modern büyücü, en güçlü büyücüyle ve tarihle karşı karşıyaydı ve en başından itibaren hayranların ikisinin de diğerine bir santim bile vermediğini söylediği açıktı. Hem Sukuna hem de Gojo aynı seviyedeydi ve sonuç olarak birbirlerine karşı mücadele etmeleri bekleniyordu. Tam olarak böyle oldu. Lanetli enerji çıkışı, alan savaşları ve hemen hemen her şey açısından Sukuna ve Gojo eşitti. Sukuna, Megumi'nin bedeninde olmak gibi bazı yönlerden kesinlikle bir avantaja sahipti, ancak Gojo, yeteneklerine sezgisel olarak karşı koymada ve verimli bir şekilde karşılık vermede başarılı oldu.


Dövüşün sonuna doğru Gojo ile Sukuna arasındaki mücadeleye Gojo daha çok hakim oldu. Sukuna bu savaşı 3'e 1 yaptıktan sonra bile mücadeleye hakim olan Gojo oldu, birbiri ardına kara flaşlar attı ve düşmanlarından kurtuldu. Gojo, Sukuna'yı alt etmek için güçlü bir Hollow Purple planladı ve bu onun üzerinde kesinlikle büyük bir etki yaratsa da onu öldürecek kadar güçlü değildi. Bunun nedeni, bunun yakın bir mesafeden fırlatılmamış, uzak bir Hollow Purple olmasıydı. Sukuna hayatta kaldı ve savaşın sonunda Mahoraga sayesinde Gojo'nun Sonsuzluğuna karşı koyma yeteneğini kazandı. Esasen bununla Sukuna, Gojo'yu öldürmeyi başardı ve böylece JJK'nin en güçlü büyücüleri arasındaki savaşı sona erdirdi.


Jujutsu Kaisen Cilt 26 Sanat

JJK Cilt 26 Gojo'nun Kaderine İlişkin Bazı İpuçları TutuyorSon zamanlarda Jujutsu Kaisen'in 26. cildi resmi olarak yayınlandı ve her zaman olduğu gibi Gege'nin içinde kesinlikle hayranlar için pek çok ilginç şey vardı. Kapakta, ölmeden önce hikayedeki son büyük savaşı olduğu göz önüne alındığında, hayranların bu noktada beklediği Gojo Satoru yer alıyordu. Aynı zamanda ciltte Gojo ile ilgili parçalar da vardı. Örneğin yazar, Gojo'nun aşırı kullanımdan sonra beyninin kanadığını resmetti. Benzer şekilde bu mangada Gojo'nun ilginç bir sanatı daha vardı. Bu sanatta Gojo'nun sağ gözünü iyice açması ve ondan bazı parıltılar çıkması görülüyordu. Gojo neredeyse yerdeymiş gibi hissetti ve olayı çok ilginç kılan da bu.Gojo'nun ölmekte olan paneliyle hizalandığında mükemmel bir şekilde hizalanıyor ve neredeyse Gojo güçlü bir teknikle vurulduktan sonra uyanıyormuş gibi görünüyor. Bunu hayranlar için ilgi çekici kılan da bu ve bu panelin Gojo Satoru'nun gerçekten hayatta olduğunu ima edip etmeyeceği konusunda oldukça fazla tartışmaya yol açtı .


Eğer durum böyle olsaydı, o zaman bu panel uygun olurdu. Gojo'nun Sukuna tarafından ayrıldıktan sonra nasıl uyandığını tasvir ediyordu. Hayranlar Gojo'nun Shoko'ya nakledildiğini biliyor ve sonuç olarak onun yeniden canlandırılması ve cilt sanatının gösterdiği gibi gözlerini açması tamamen mümkün. Elbette Gojo'nun geri dönüşünü ima eden tek şey cilt sanatı değil. Bu, bu özel karakterin Shinjuku Showdown yayına yeniden girmesi için oldukça dayanıksız bir temel olacaktır. Gojo'nun Shinjuku'daki inanılmaz savaşa yeniden katılmasını sağlayacak başka şeyler de var.


Gojo'nun Dönüşü Mümkün mü?

Gojo Hala Geri DönebilirPek çok hayran Gojo'nun geri dönüşünün mümkün olup olmadığını merak ediyor. Bu sorunun cevabı kesinlikle evet. Gojo'nun geri dönebilmesi üç ana faktöre bağlıdır. Öncelikle hayranlar Gojo'nun beyninin bıçaklanmadığını unutmamalı. Beyni canlı olduğu sürece kendini iyileştirebilmektedir. İkinci olarak Gojo, World Splitting Dismantle ile vurulmadan hemen önce ters lanetli tekniğini yeniden kazandı. Geri dönecekse bunun önemli bir rol oynaması gerekiyor. Üçüncüsü Gojo Shoko'ya nakledildi. Eğer Shoko oradaysa, onu geri getirmek için potansiyel olarak ters lanet tekniğini kullanabilir. Sukuna, lanetli tekniğinin o kadar da güçlü olmadığına inansa da, onu geri getirmek için elinde bir koz olabilir veya potansiyel olarak Bağlayıcı Yemin'den yararlanabilir. Bundan sonra Gojo, kendini iyileştirmek için kendi ters lanetli tekniğini kullanabilir. Bu aslında geri dönüşün mümkün olduğunu görecekti.


Cilt 26 kesinlikle hayranlara Gojo'nun geri dönüşüne dair büyük bir ipucu verdi, ancak yazarın bunu gerçekten geliştirip geliştirmeyeceği henüz bilinmiyor. Hayranların sabırla beklemesi ve hikayenin bundan sonra nasıl ilerleyeceğini görmesi gerekiyor. Şu anda JJK sonuca yaklaşıyor ve Gojo'nun geri dönmesi için mükemmel bir an olmalı. Ayrıca Gojo'nun Shinjuku Hesaplaşması'na müdahale etmemesi ve Sukuna'ya karşı savaşı öğrencileri tarafından kazanıldıktan sonra yeniden ortaya çıkması da mümkündür.


Her iki durumda da, yazarın kendisi için hangi yolu seçerse seçsin, hayranlar tarafından iki elle kabul edilmesi muhtemeldir. Gojo sevilen bir karakter ve mutlu yaşamayı kesinlikle hak ediyor, özellikle de henüz gerçekleşmemiş birçok hedefi olduğu için. Her şey göz önüne alındığında, evet, Gojo'nun dönüşü kesinlikle mümkün ve büyük olasılıkla kartlarda da var; JJK Cilt 26, iddiayı daha da sağlamlaştırmaktan başka bir şey değil.


Jujutsu Kaisen Viz Media aracılığıyla okunabilir. Seri, Shonen Jump ve Manga Plus uygulaması üzerinden hayranlar tarafından resmi ve ücretsiz olarak okunabilecek . JJK'nın bir sonraki bölümü olan Jujutsu Kaisen 256. bölümünün yayın tarihi 7 Nisan 2024 olarak belirlendi.

Comments


bottom of page