top of page

Ichigo ve Rukia'nın İlişkisi Açıklandı

Ichigo ve Rukia birbirlerine aşık olmayabilirler ama yine de Bleach'teki en derin ilişkilerden birine sahipler.  • Ichigo ve Rukia, Bleach'in ilk dönemlerinde birbirlerine büyük ölçüde bağlıydılar ve güçlü bir dostluk kurdular.

  • Hueco Mundo yayında Rukia ve Ichigo eşit olarak savaşarak büyüme ve bağımsızlık gösterdiler.

  • Güçlü kimyaya rağmen Ichigo ve Rukia'nın farklı dünyaları ve öncelikleri nedeniyle asla birbirlerine aşık olmaları beklenmemişti.


Uzun süredir devam eden shonen animesi Bleach, shonen tarzı dostça rekabetlerden tam anlamıyla aşklara ve şiddetli kan davalarına kadar her türlü ilişkiye sahip çok sayıda karaktere sahiptir , ancak hiçbir ilişki Bleach'i baş kahraman Ichigo Kurosaki ile Soul Reaper arasındaki dostluktan daha iyi tanımlayamaz. Rukia Kuchik i. Rukia, Ichigo'nun tanıştığı ilk Soul Reaper'dı ve sonuna kadar en önemlisi olarak kaldı.


Aslında Ichigo ve Rukia'nın buluşması Bleach'in tüm hikayesini başlatan şeydi ve animenin en eski hikayelerinden ikisi tamamen farklı dünyalardan gelseler bile çok güçlü bir bağ kurmuş oldukları için mümkün oldu. Ichigo/Rukia ilişkisini ortaya çıkarmak sadece bu karakterler hakkında değil aynı zamanda tüm Bleach serisinin duygusal ve tematik derinliği hakkında da bir şeyler söylüyor.


Ichigo ve Rukia'nın Bleach'in Erken Dönemlerinde Birbirlerine İhtiyacı Var

Bleach Erken Dönemdeki Başarısının Büyük Bir Kısmını Ichigo ve Ruki'nin İnanılmaz Kimyasına BorçluSubstitute Soul Reaper yayında ve sevgiyle hatırlanan Soul Society yayında , Ichigo Kurosaki ve Rukia Kuchiki'nin birbirlerinden çok ihtiyacı vardı. Sonuçta Ichigo, Soul Reaper'lar ve Hollow avcılığı konusunda hâlâ deneyimsizdi ve Rukia, hem içeriden hem de dışarıdan pek çok açıdan savunmasızdı. Her ikisinin de shonen kahramanlar olarak gidecekleri uzun bir yol vardı, dolayısıyla Bleach animesinin ilk iki yayındaki yakın ilişkileri de bundan kaynaklanıyordu . Her şey animenin ilk bölümünde Rukia'nın Kılçık D adlı bir Hollow'u avlamak için Karakura Kasabasına gelmesiyle başladı.


Görünüşe göre şans eseri, Rukia'nın yolları Ichigo ile kesişti ve Rukia'nın şokuna rağmen Rukia onu görebiliyordu. Çok geçmeden, Kılçık D tüm Kurosaki ailesini köşeye sıkıştırdı ve çaresiz, yaralı Rukia, Ichigo'ya Soul Reaper güçlerini ödünç vererek ikincisini çaylak bir Soul Reaper'a dönüştürdü. Rukia eve dönecek durumda olmadığından ve Ichigo'nun bir koça ihtiyacı olduğundan, iki yabancı birbirlerine ihtiyaçları olduğunu biliyordu, bu yüzden Yedek Ruh Reaper arkı hızla ilerlerken tuhaf ama şaşırtıcı derecede güçlü bir dostluk kurdular.


Bu hikaye akışında güçlü ters-isekai unsurları vardı ; Rukia, 21. yüzyılın başlarında Japonya'da biraz kaybolmuş, ancak gigai bir bedende yaşarken uyum sağlamak için elinden gelenin en iyisini yapan, güçsüz, büyülü bir kızdı. Komedi olsun diye Bleach , Rukia'nın Kurosaki'nin evinde, daha doğrusu Ichigo'nun dolabında yaşamasını ayarladı ve ikisi de sınıf arkadaşı oldu. Tuhaf bir çifttiler ama birkaç bölüm boyunca Hollows'u birlikte avlarken birbirlerine güveniyorlardı. Rukia'nın sınıf arkadaşı masum bir şekilde Rukia'nın Ichigo'ya aşık olup olmadığını sordu; bu, animenin aralarındaki romantizme dair ilk ve görünüşe göre son ipucuydu. Birlikte geçirdikleri ters isekai günlerinde öncelikle öğrenci ve akıl hocasıydılar.


Ne yazık ki Ichigo için Rukia onların arkadaşlığını pek ciddiye almadı ve başka yerlerde güçlü bağlılıkları vardı ki bunu bir gece Kurosaki evinden kaçtığında kanıtladı. Rukia, üstleriyle başının belada olduğunu biliyordu ve Ichigo, Rukia'yı korumaya çalışırken ölümcül şekilde yaralandığında, Rukia soğukkanlılıkla onlarla bağlarını kesmeye çalıştı. Muhtemelen bunu Ichigo'yu korumak ve onun işine daha fazla karışmanın bedelini ödemediğinden emin olmak için yaptı. Rukia'nın niyetine rağmen Ichigo, tek taraflı da olsa onların güçlü dostluğuna değer veriyordu. Böylece Ichigo, gerçek zanpakuto'su Zangetsu'yu elde etmek için çok çalıştı ve Soul Society'deki arkadaşlarıyla birlikte bir kurtarma görevi başlattı.


Bunu Bleach'in ana isekai tarzı hikaye akışı izledi ve Soul Society yayının ters-isekai macerasını tersine çevirdi. Anlatı da tersine çevrildi. Ichigo, Hollows'la savaşma konusunda Rukia'nın rehberliğine ihtiyaç duyduktan sonra, Soul Society hikayesinde Ichigo'nun yardımına ihtiyaç duyan kişi Rukia'ydı. Rukia, güçlerini Ichigo gibi bir insana verdiği için ölüme mahkum edildi, ancak Soul Society kanunları ne derse desin, arkadaşını kurtarmak için herkesle savaşmaya hazırdı. Ichigo kurtarma görevini başardı ve hatta Rukia'nın üvey kardeşi Byakuya Kuchiki ile dövüşerek berabere kaldı, bu da Ichigo'nun Karakura Kasabasında ona koçluk yaptığı için Rukia'ya geri ödeme yaptığı anlamına geliyordu. En önemlisi, Soul Society yayındaki olaylar, Rukia'nın diğer ilişkilerinde büyük bir değişimin temelini attı ve bu onun kişisel yayını üzerinde derin bir etki yaratacaktı. Hatta zamanla onu ve Ichigo'yu birbirinden uzaklaştırabilirdi.


Hueco Mundo Arc, Rukia ve Ichigo'yu Eşit Hale GetirdiSoul Society sona erdiğinde, Ichigo diğer yarı güçleri , yani içindeki Hollow ile zor zamanlar geçiriyordu. Buna karşılık Rukia, üvey kardeşi Byakuya ile olan ilişkisinden başlayarak hayatını değiştiriyordu. İlk başta, Byakuya soğukkanlılıkla kanunu kız kardeşinin hayatına tercih etti, ancak Ichigo'nun eylemleri ona bazı şeyleri yeniden düşünme konusunda ilham verdi. Böylece Kuchikiler yeniden bağ kurmaya başladı ve bu duygusal destek, Rukia'nın Ichigo'ya daha az bağımlı olmasını sağladı. Rukia ruh enerjisini yeniden şarj etti ve hatta shikai'sini geri kazandı, bu da onu Ichigo'ya daha da az bağımlı hale getirdi. Rukia ayrıca, bir zamanlar Rukia'nın zorunluluktan öldürdüğü Kaien Shiba'nın ablası Kukaku Shiba'dan da içten bir özür diledi.


Bütün bunlar, Orihime Inoue'nin Arrancarlar tarafından yakalanıp Hueco Mundo'nun ıssız, kasvetli dünyasına götürüldüğünde , Ichigo ve Rukia'nın Gotei 13'ün desteğini alan Soul Reaper'lar olarak eşit zeminde durdukları anlamına geliyordu. Ichigo'nun Rukia'dan daha ham gücü vardı ama bunun dışında birbirleriyle eşit durumdaydılar, bu da onları gerçek takım arkadaşları ve iyi arkadaşlar yapıyordu. Bu nedenle Rukia, Ichigo'nun Orihime'yi kurtarma görevine başlamasına yardım etmesine izin verilmediği için özür diledi. Daha sonra Ichigo herkesin arkasından iş çevirdi ve Kisuke Urahara'nın yardımıyla, Uryu Ishid ve Chad'in de ona destek vermesiyle Hueco Mundo'ya gizlice girdi. Ichigo'yu hoş bir şekilde şaşırtacak şekilde Rukia ve Renji geldiler ve Byakuya'nın onayıyla takıma katıldılar. Beş arkadaş, Orihime'yi bulmak için devasa Las Noches sarayını aramak üzere ayrılırlar.


Ichigo ve Rukia'nın yolları yayın sonuna yaklaşıncaya kadar, Yammy Llargo ve Rudobon gibi düşmanlarla karşılaşıncaya kadar bir daha kesişmeyecekti. O zaman bile çok uzun süre yan yana savaşmadılar. Ichigo ve Rukia'nın kendi öncelikleri vardı ve eşit kişiler olarak işi ayrı ayrı yapmak için birbirlerine güvendiler. Bu, Ichigo ve Rukia'nın artık birbirlerine bağlı olmadıklarını bir kez daha kanıtlamaya yardımcı oldu, ancak gerekirse yine de birbirlerine yardım edeceklerdi. Yay sırasında Rukia, bir zamanlar Kaien Shiba'yı yiyen Hollow Metastacia'yı emen bir Espada olan Aaroniero Arruruerie'yi öldürdüğünde Kaien'in ölümüyle ilgili acısını ve suçluluğunu tamamen yendi . Daha sonra Zommari onu öldürmeye çalıştığında Rukia'yı korumak Ichigo'ya değil Byakuya'ya düştü.


Kısa Xcution hikayesi akışı, Ichigo'nun Ginjo'nun yardımıyla Fullbringer olmayı öğrenene kadar güçlerini kaybetmesiyle neredeyse Substitute Soul Reaper yayına geri dönüş niteliğindeydi. Ichigo ve Ginjo'nun kavgası sırasında Rukia, Ichigo'ya güçlerini bir kez daha ödünç verdi; bu, Ichigo'nun Rukia'dan ciddi bir yardıma ihtiyaç duyduğu son sefer olacaktı. O zamana kadar Rukia'nın, Ichigo'yla devam eden dostluğu dışında hiçbir şeye ihtiyacı yoktu. Fiziksel ve duygusal olarak her biri kendi ayakları üzerinde durabilen arkadaşlar olarak ilişkilerini tamamen istikrara kavuşturmuşlardı.


Bin Yıllık Kan Savaşı Arkında Ichigo ve Rukia'nın Birbirlerine Çok Az İhtiyacı VardıBin Yıllık Kan Savaşı hikayesi sırasında Ichigo ve Rukia, Wandenreich'e veya Quincy imparatorluğuna karşı aynı takımdaydılar, ancak birlikte ekran başında neredeyse hiç vakit geçirmiyorlardı. İkisi zaten kendi yollarına gidiyorlardı; Ichigo bir insan Soul Reaper'dı ve Rukia da 13. takımın kararlı bir üyesiydi, güçler falan. Entrikanın kendisi bile onları birkaç kez ayrı tuttu; Sternritter J, Quilge Opie'nin Hapishane yeteneğini kullanarak Ichigo'yu Hueco Mundo'da tuzağa düşürmesiyle Rukia ve müttefikleri Seireitei'yi işgal eden Sternritter'la savaşmaya çalıştı. Ichigo ve Rukia, kısa iyileşme döneminde biraz konuştular, ancak 2. tur başladığında bir kez daha ayrıldılar.


Soul Reaper'lar ve Sternritter tekrar karşı karşıya geldiğinde, Rukia müttefikleriyle birlikte Sternritter'la savaşırken, Ichigo son zanpakuto'sunu almak için Kraliyet Muhafızları veya takım 0 ile antrenman yapmakla meşguldü. Bu, Rukia ve Ichigo'nun arkadaş ve eşit olarak işi yapma konusunda birbirlerine güvenmelerinin bir başka örneğiydi. Bleach'in ana temalarına sadık kalarak , onları her mesafeden birbirine bağlayacak soyut bir "kalbe" sahiplerdi. Rukia'nın Sternritter F, Äs Nödt ile tam bir özgüvenle yüzleşmesinin nedeni budur. Äs Nödt, Rukia'yı köşeye sıkıştırdığında, dövüşü bitirmek için bankai'si Hakka no Togame'i kullanan Rukia'ya müdahale etmek ve ona rehberlik etmek Byakuya'ya düştü. Bu, iki Kuchiki'nin ilişkilerinde tam bir daire oluşturmasına olanak sağladı ve Ichigo'ya hiç ihtiyaç duyulmadı. Benzer şekilde Ichigo'nun soy ağacı ve Quincy soyu hakkındaki gerçekle yüzleşmek için Kuchiki'nin de yardımına ihtiyacı yoktu.


Ichigo ve Rukia'nın Bin Yıllık Kan Savaşı yayında birkaç geçici etkileşimi daha oldu, ancak çok fazla değil. Ichigo, Quincy kralı Yhwach'la yüzleşmek için Soul King'in sarayına doğru koşarken, Rukia ana savaşa odaklandı ve diğer Soul Reaper arkadaşlarıyla birlikte geri kalan Sternritter'la savaştı. Yalnızca manganın sonsöz bölümünde Ichigo ve Rukia, Yhwach'ın son yenilgisinden 10 yıl sonra gerçekleşen başka bir önemli etkileşime girdi. O zamana kadar Rukia 13. takımın kaptanı olmuştu ve çocukluk arkadaşı Renji ile evlenmiş ve ondan Ichika adında bir kızı olmuştu. Bu arada Ichigo, Orihime ile evlendi ve ondan Kazui adında bir oğulları oldu. Ichigo ve Rukia, tüm karakterlerin yaşadığı göz önüne alındığında, uzun süredir gecikmiş gibi görünen, arkadaş canlısı ve rahat bir buluşma için eşleriyle birlikte tekrar buluştu. Ichigo ve Rukia, bir tür iyi arkadaş ve komşu olarak, savaş sonrası hak ettikleri barışın tadını çıkardılar.


Ichigo ve Rukia'nın Güçlü Bir Kimyası Var Ama Asla Aşık Olmaları GerekmediBleach hayranları , fandomun favorisi olarak zirveye çıkan Ichigo/Rukia eşleşmesi veya IchiRuki ile karakterler arasında her türlü romantik gemiyi düşündüler . Shonen animelerinde iki ana karakterin eşleştirilmesi olağan bir durumdur ancak Bleach'in durumunda bundan daha fazlası var. Ichigo ve Rukia, en başından beri, tsundere arkadaşları ve dövüşçüler olarak ekranda güçlü bir kimyaya sahiptiler ve farklı dünyalardan gelseler bile birbirlerini anlıyorlardı (ve çoğu zaman birbirlerini kızdırıyorlardı). Birlikte yaşadıkları komik ve/veya dokunaklı anların yanı sıra güçlü bir dostlukları da vardı, bu nedenle resmi bir IchiRuki eşleşmesi için her şey yerli yerinde görünüyordu. Ancak, IchiRuki nakliyatçılarının lejyonunun itiraz etmesine rağmen yazar Tite Kubo'nun başka planları vardı.


Ichigo ve Rukia'nın büyüleyici kimyasını ve savaşçı arkadaşları olarak harika dostluğunu inkar etmek mümkün değil, ancak aralarındaki uçurum, aralarında makul bir aşk ya da evlilik için çok büyüktü. Bir insan ve Soul Reaper olarak çok farklılardı; Ichigo'nun normal bir insan gibi yaşlanması, Rukia'nın ise çok daha uzun bir ömre sahip olması gerçeğinden başlayarak. 50 yıl, onlar gibi karakterler için tamamen farklı şeyler ifade ediyor ve Ichigo, Rukia ruh olarak orta yaşa ulaşamadan yaşlılıktan ölecekti. Bunun gibi yaşam süresi boşlukları, Onuncu Doktor ve Doctor Who'daki Rose Tyler gibi başka hikayelerde de ortaya çıkıyor ; burada bir karakter hayatının geri kalanını diğeriyle geçirebilir, ancak bunun tersi mümkün değildir. Ichigo ve Rukia, özellikle de Rukia'nın romantizmi ikisi için de çekici olmayan bir seçenek haline getirdiğini muhtemelen içten içe biliyorlardı. Arkadaşlık bir şeydir, ancak romantizm, ölümün büyük ölçüde kırılacağına dair bağlılığı gerektirir.


En önemlisi, Rukia ve Ichigo'nun Bleach'te farklı öncelikleri, tercihleri ​​ve bağlılıkları var ; Rukia, Soul Society'deki Gotei 13'ün sadık bir üyesi ve Ichigo Karakura Kasabasında yaşıyor. Bleach'in kısmi isekai ve ters-isekai hikayeleri ne olursa olsun , ne Rukia ne de Ichigo başka bir dünyaya taşınmayı ve orada bir sevgili bulmayı planlıyordu. Sonsöz bölümü itibariyle, Ichigo ve Rukia, uygun olduğunda buluşmakta özgür olan, ancak kendi alemlerinde bağımsız yaşamlar sürdürmeye devam eden, aynı alemlerdeki insanlarla evli olan uzun mesafeli arkadaşlardır. Ancak bu, Bleach animesinin arkadaşlığın "kalbinin" iki kişiyi her mesafeden nasıl birbirine bağlı tutabildiğini göstermesi için bir şans daha. IchiRuki nakliyatçıları için bu yeterli olacaktır.


5 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page