top of page

Hogwarts Legacy'deki Her Harry Potter Hayaleti

Klasik Harry Potter serisini temel alan Hogwarts Legacy, oyuncuların tanışması için bazı eski tanıdık hayaletlerin yanı sıra bazı yeni hayaletleri de geri getiriyor.Harry Potter hayranları en yeni oyun olan Hogwarts Legacy'yi oynamaktan büyük mutluluk duydular . Oyun, uzun süredir hayranların büyüdüğü ve yeni hayranların da aşık olduğu Büyücülük Dünyası'nın bir uzantısıdır. Hogwarts Legacy, yüzyıllardır Hogwarts'ta yaşayan ruhlar gibi tanıdık yaratıklar da dahil olmak üzere orijinalinden çok sayıda paskalya yumurtası içerir.


En unutulmaz hayaletlerden bazıları Neredeyse Kafasız Nick ve Kanlı Baron veya Gri Kadın gibi diğer ev hayaletlerini içerir. Hayranlar bu hayaletleri filmlerden hatırlıyor ve onları en yeni RPG'de görebiliyorlar. Ancak oyun boyunca hem eski hem de yeni birçok hayaletle de etkileşime giriyorlar.


Neredeyse Kafasız NickHarry Potter serisindeki en tanınmış hayaletlerden biri Neredeyse Kafasız Nick'tir. Gryffindor'un Evi Hayaleti olarak Nick sıklıkla ortaya çıkar, özellikle de oyuncu Gryffindor'daysa. Samimiyeti nedeniyle Nick, en iyilerden biri olarak sevgiyle anılıyor .


Uzun süredir hayranlar Nick'i tekrar görmekten memnunlar ve özellikle Gryffindor oyuncuları onunla birlikte bir yan göreve çıktığında çok memnun oluyorlar. Orijinalde eski bir yan karakter olarak Nick'in yan oyun için biraz daha odaklandığını görmek harika.


Poltergeist'ı PeevesHer ne kadar Harry Potter kitapları aslına sadık bir şekilde uyarladığı için övülse de, kitap karakterlerinin tümü filmlerde yer alamadı. Filmlerde eksik olan en dikkat çekici karakterlerden biri Peeves The Poltergeist adlı hayalet karakterdir. Ergenlik dönemindeki kaosun vücut bulmuş hali olan Peeves, neşeyle Hogwarts öğrencilerinin başına dert açıyor.


Peeves filmlerde hiç görünmüyor ancak hayranlar onu diğer Harry Potter oyunlarında gördü . Hogwarts Legacy'de Peeves de etkileşime geçilmesi oldukça ilginç bir karakter olarak yer alıyor. Neyse ki, o pek düşmanca bir güç değil ve her şeyden çok baş belası.


Kanlı BaronHer evin kendi hayaleti vardır. Gryffindor öğrencilerinin Neredeyse Kafasız Nick'i olduğu gibi, Slytherin öğrencilerinin de Kanlı Baron'u var. Kanlı Baron'un korkutucu bir ismi var ve kendisi de biraz korkutucu. Harry Potter filmlerinin hayranları ilk film olan Felsefe Taşı'ndaki Kanlı Baron'u hatırlıyorlar .


Kanlı Baron, Helena Ravenclaw'a duyduğu karşılıksız aşk ve cinayet-intihar gibi şiddetli geçmişine rağmen neşeli bir hayalet olarak sunuluyor. Oyunda Kanlı Baron, oyuncuların Slytherin salonlarında ve Zindanlarında bulabileceği yakalanması zor bir hayalettir ancak görünüşü pek yaygın değildir. Ayrıca nadiren konuşuyor ama varlığı inkar edilemez.


Şişman RahipÖnceki Harry Potter oyunlarında oyuncular yalnızca Gryffindor ve Slytherin ortak salonlarının içini görebiliyordu. Hogwarts Legacy, oyuncuların evlerini seçmelerine olanak tanır; bu, Hufflepuff oyuncuları için özellikle eğlencelidir çünkü rahat Ortak Odanın keyfini çıkarabilirler. Ortak Salon'un en iyi yönlerinden biri Hufflepuff Hanesinin Hayaleti Şişman Keşiş ile tanışma ve onu selamlama fırsatıdır.


Şişman Keşiş filmlerde küçük bir rol oynadı ancak Hogwarts Legacy'de daha büyük bir varlığa sahip oldu. Öğrencilere karşı son derece arkadaş canlısı, neşeli bir varlıktır. Şişman Keşiş ironik bir şekilde hayat dolu ve görülmesi gereken en iyi hayaletlerden biri.


Gri BayanHogwarts Evi Hayaletleri'nin hepsi bir noktada filmlerde yer aldı. Ancak Ravenclaw'ın Evinin Hayaleti Gri Leydi'nin en önemli hayaletlerden biri olduğu ortaya çıktı. Hayranlar Helena Ravenclaw'ı, Harry'nin annesinin tacını bulmasına yardım eden, biraz kaprisli ama utangaç bir hayalet olarak hatırlıyor.


Tıpkı Harry Potter'daki , Hogwarts Legacy'deki gibi , Gri Leydi münzevi ve biraz kırılgandır. Ravenclaw oyuncuları onu kendi salonlarında bulabilir ve ağlarken görülüp duyulabilir. Onu umutsuzluk içinde görmek hoş olmayabilir ama yine de hayranlar onun oyuna geri döndüğünü görmekten memnun .Profesör Cuthbert BinnsHarry Potter'daki hayaletlerin sıklıkla Hogwarts salonlarına musallat olduğu görülüyor. Ancak yeni hayaletlerden biri, zamanının çoğunu Tarih dersinde geçiriyor Profesör Cuthbert Binns. Oyunda hem yeni bir hayalet karakter hem de oyuncuların tanıştığı yeni bir öğretmendir.


Binns Sihir Tarihi öğretiyor ve bu konuyu yaşadığı günden ölümüne kadar öğretiyordu. Bir öğretmen olarak mizahi açıdan sıkıcı görülse de hayalet olarak bile konuyu öğretmeye devam ediyor. Binns de tıpkı Peeves gibi bir kitap karakteriydi ama aynı zamanda Hogwarts Legacy'ye kadar hiçbir zaman resmi olarak ortaya çıkmamıştı.


FastidioHogwarts Legacy , aralarında birkaç yeni hayalet karakterin de bulunduğu birçok yeni karakter getirdi. En yeni eklemelerden biri, oyuncuların Hogsmeade'i ziyaret ettiklerinde tanıştıkları Fastidio adlı başka bir poltergeist. Peeves gibi, Fastidio da arkadaş canlısı bir hayalet değil ve daha da düşmanca davranıyor çünkü Mutlu bir şekilde Perili Hogsmeade dükkanına dadanıyor ve yoluna çıkan herkesi terörize ediyor.


"Kendi İşine Bakmak" adlı bir görev sırasında Fastidio resmi olarak ilk kez sahneye çıkıyor. Peeves'in aksine Fastidio şaşırtıcı derecede korkutucu ve savaş sırasında dikkate alınması gereken bir güç. O, Harry Potter dünyasındaki tüm ruhların dost canlısı olmadığının kanıtıdır.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page