top of page

Hogwarts Legacy'de Dogweed ve Deathcap nerede?

Hogsmeade'in en kuzey kesiminde yer alan Dogweed ve Deathcap, her Hogwarts Legacy oyuncusunun bulmak isteyeceği yararlı bir dükkandır.Hogwarts Legacy, Harry Potter hayranlarına, kendilerini serbest bırakmaları için Büyücülük Dünyası'nın yeniden tasavvur edildiği geniş bir açık dünya sunmayı başardı. Oyuncular yalnızca Hogwarts içinde ve çevresinde çalışmalarına dalmakla kalmıyor, aynı zamanda kale arazisinin ötesini de keşfedebiliyorlar. Yasak Orman'ın ötesinde kuzeye ve Kuzey Ford Bataklığı'na gidebilirler veya Clagmar Sahili'ne kadar güneye gidebilirler. Bununla birlikte, hayranların kitaplardan ve filmlerden bileceği popüler destinasyonlardan biri, yeni yetişen bir cadı veya büyücünün çalışmalarında yardımcı olacak birçok mağazaya ve temel eşyaya ev sahipliği yapan Hogsmeade'dir.


J. Pippin's Potions ve The Magic Neep'ten Brood & Peck ve Tomes & Scrolls'a kadar Hogsmeade aslında tüm temelleri kapsıyor. Dogweed ve Deathcap, oyuncuların ziyaret edebileceği bir diğer önemli mağazadır; zira burası, yetişmekte olan Bitki uzmanlarına büyümek veya doğrudan savaş bitkileri satın almak için ihtiyaç duydukları araçları sağlar. Madame Beatrice Green oyunculara ürünlerini sunuyor ve Hogwarts Legacy'de para bulmak ve üretmek zor olsa da Dogweed ve Deathcap görülmeye değer.


Dogweed ve Deathcap'ı Nerede Bulabilirsiniz?

Hogsmeade'e Nasıl Gidilir?Hogwarts Mirası'na yeni gelenler , Dünya Haritasına neredeyse anında aşina oldukları için Büyücülük Dünyasına hızla entegre oluyorlar. Oyuncular haritadan Hogwarts, Hogsmeade ve Dünya Haritası görünümleri arasında geçiş yapabilir, bu da belirli konumlara hızlı seyahati yakınlaştırmayı kolaylaştırır, ancak oyuncular aynı zamanda her yere özgürce seyahat edebilir.


Oyuncular Hogwarts Grounds'tan kuzeye doğru ilerleyerek Hogsmeade'e kolayca erişebilirler. Kuzeye doğru kısa bir yürüyüş onları Yasak Orman'a ve kısa bir süre sonra da Hogsmeade'e götürecektir. Hızlı seyahat etme lüksü, çoğu zaman Hogsmeade'in gerçekte ne kadar yakın ve kolay erişilebilir olduğunu gölgeleyebilir, ancak sonuçta bu, oyuncunun deneyiminin nasıl ilerlemesini istediğine bağlıdır.


Hogsmeade'de Dogweed ve Deathcap'ı BulmakDogweed ve Deathcap Hogsmeade'de olabilir, ancak alışveriş köyü her zaman gezinmesi en kolay yer değildir. Oyuncular ister Güney'den, ister Kuzey'den, ister Batı Hogsmead Floo Flame'den geliyor olsun, Dogweed ve Deathcap'e ulaşmak için kuzeye gitmeleri gerekiyor.

Oyuncuların, hangi yönden geldiklerine bağlı olarak nehrin karşı tarafına, Madam Snelling's Tress Emporium'u veya Brood & Peck'i geçmeleri gerekir. Dogweed ve Deathcap, nehrin diğer tarafında kuzeye doğru kısa bir yürüyüş mesafesindedir.


Dogweed ve Deathcap Savaş Bitkileri Satıyor

Tohum PaketleriHogwarts Legacy gibi oyunlar söz konusu olduğunda herkesin kendi oynanış tercihleri ​​vardır . Bazıları sabırsız olup doğrudan savaşa ve genel aksiyona geçmek isterken , diğerleri oyunun daha yavaş ilerleyen özelliklerini keşfetmeye çok daha istekli. Hogwarts Legacy örneğinde , İhtiyaç Odası, oyuncuların rahatlayabileceği ve aynı zamanda odayı kendi imajlarında yeniden yaratabileceği hoş bir tempo değişikliği sağlıyor. Bunu aynı zamanda çalışmalarına yetişmek için bir araç olarak da kullanabilirler. Bunun bir kısmı tohumlardan bitki yetiştirmeyi ve bunun meyvelerini almayı içeriyor.

Tohum Paket Adı

Maliyet

Çin Lahanası Tohumu Doğrama

600 Kalyon

Adamotu Tohumu

800 Kalyon

Zehirli Tentacula Tohumu

1050 Kalyon


Madame Green, Dogweed ve Deathcap'ta üç tür savaş bitkisinin tohumlarını satıyor. Çin Kıyma Lahanası Tohumları 600 Galleon'a, Mandrake Tohumları 800 Galleon'a, Zehirli Tentacula Tohumları ise 1050 Galleon'a mal oluyor. Tohumlar gerçek bitkilerden daha pahalı çünkü tek seferlik satın alınabiliyorlar. Oyuncu tohumlara sahip olduktan sonra sınırsız erişime sahip olur ve savaş bitkilerini kendi boş zamanlarında yetiştirebilir. Oyuncular tohumları satın aldıktan sonra hangi büyüklükteki saksıları alacaklarını bilmeleri iyi olacaktır. Mandrake her büyüklükteki saksıda yetiştirilebilirken, Çin Doğranmış Lahanalar orta veya büyük saksılara, Zehirli Tentacula ise en büyüğüne ihtiyaç duyar.


İhtiyaç Odası ÖğeleriBitkiler dışında oyuncular, Dogweed ve Deathcap'ten Gübre satın alarak Bitki Bilimi çalışmalarına başlayabilirler. Madame Green'in stoklarında tanesi 300 Galleon değerinde 2 Gübre var.


İhtiyaç Odası Ürün Adı

Maliyet

Gübre (2)

300 Kalyon

Gübre genellikle tohumlara , ihtiyaç odasında büyüdükçe eklenir , çünkü verimi artırabilir. Oyuncular ayrıca Timothy Teasdale'in İksir malzemeleri olarak bitkileri satmaya odaklandığı mağaza The Magic Neep'ten Gübre alabilirler. Alternatif olarak Gübre, sabit bir tedarik sağlayan, satın alınabilen bir Büyü ve Sihir Aracı olan Dung Composter tarafından da üretilebilir.


Savaş Araçlarıİnsanın kendi bitkilerini yetiştirmesi tatmin edici olsa da bazen bitkinin kendisine acil bir ihtiyaç duyulur. Oyuncu Hogsmeade'den doğrudan bir savaş durumuna geçmek isteyebileceğinden, bu durum iksir yapımında kullanılan bitkilerden ziyade savaş bitkileri için daha olasıdır.


Savaş Aracı Adı

Maliyet

Çin Lahanası Kıyma (2)

300 Kalyon

Adamotu (2)

500 Kalyon

Zehirli Dokunaç (2)

600 Kalyon

Çin Doğranmış Lahanalar adından da anlaşılacağı gibi tuhaftır ancak yine de savaşın sıcağında son derece faydalı olabilir. Bu lahanalar düşmanların üzerine atlar ve onları ısırmaya çalışarak oyalarlar. Yeterince yükseltme ve yetenekle , Çin Chomping'i ciddi hasara neden olabilir ve hasara yol açabilir ve onları büyütmek çok daha verimli olsa bile her biri 300 Galleon değerindedir. Harry Potter filmlerinde görüldüğü gibi Mandrake'in çığlığı ölümcül olabilir ama en azından rahatsızlığa neden olabilir ve tiz çığlıklarını engellemeyenleri sersemletebilir. Hogwarts Legacy'de düşmanları sersemletmek için kullanılabilir, bu da zorlu bir durumdan kurtulmak için her zaman faydalıdır. Zehirli Tentacula düşmanlara asit fırlatır ve diğer savaş bitkilerine göre daha çok menzilli destek görevi görür. Üç savaş tesisi arasında en az popüler olanıdır, ancak yine de savaşta işe yarayabilir.


Dogweed ve Deathcap, Hogsmeade'in değerli bir parçasıdır ve sonuçta Hogwarts Legacy oyuncularının ayağa kalkıp koşmasına yardımcı olmanın ayrılmaz bir parçasıdır. Savaş bitkileri ve Gübre son derece faydalıdır ancak herkesin oyun tarzına hitap etmeyebilir. Ne olursa olsun, oyuncular ek sırlar ve koleksiyon parçaları için kesinlikle Hogsmeade'in en kuzey kısımlarında Dogweed ve Deathcap'i aramalıdır.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page