top of page

Helldivers 2: Tedarik Paketi Stratejisi Nasıl Kullanılır?

Takımda destekleyici bir rol almayı mı düşünüyorsunuz? Helldivers 2'de takım arkadaşlarınız için yürüyen bir mühimmat ve uyarıcı dağıtıcı olun.Helldivers 2'de hava saldırısı veya yaylım ateşi açmak, düşmanları temizlemenin mükemmel bir yolu gibi görünebilir , ancak saldırı stratejileriniz bekleme süresindeyken ne yaparsınız? Daha yüksek zorluktaki görevlerde düşman sürüleriyle karşılaştığınızda çok fazla cephane tüketen birincil ve destek silahlarınıza geçmeniz gerekecek.


Helldivers 2'de Tedarik Paketi stratejisinin devreye girdiği yer burasıdır . Mühendislik Körfezi'nden 4.000 Talep puanı karşılığında 5. seviyede açılabilir. Tedarik Paketi size ve takım arkadaşlarınıza mühimmat ve malzemelere kolay erişim sağlar ancak bu, her saniye fazladan şarjör ve el bombası vermeniz gerektiği anlamına gelmez. İkmal kutularının nasıl çalıştığını ve ne zaman ikmal yapılacağını anlamak, çatışmalar sırasında size üstünlük sağlayacaktır.


Helldivers 2'de Tedarik Paketi Nasıl KullanılırSupply Pack, Helldivers 2'de toplam dört adet tedarik kutusu içeren bir sırt çantasıdır . Temel olarak, gerektiğinde tüm ekibe cephane, el bombaları ve uyarıcılar dağıtan mobil bir ikmal sandığı haline gelirsiniz.


Her ikmal yaptığınızda tek bir tedarik kutusu kullandığınızı unutmayın. Aynı anda en fazla dört tedarik kutunuz olduğundan, kaç kez daha ikmal yapabileceğinizi doğrulamak için her zaman sırtınızdaki belirgin sarı kutulara dikkat edin.


  • Tedarik Paketi takarken bir takım arkadaşınıza yaklaşın ve PC/PS5'te E/X tuşuna basarak ona ikmal yapın. Diğer oyuncuları iyileştirmekle aynı şey .

  • Helldivers 2'de kendinize ikmal yapmak için klavyenizdeki 5'e veya kumandanızdaki D-pad'deki aşağı tuşa basın.


Bir Tedarik Paketini verimli bir şekilde kullanmanın en iyi yolu, onu ne zaman kullanacağınızı anlamaktır. Bu, tek bir tedarik kutusunun ne kadar mühimmat, el bombası veya uyarıcıyı geri yüklediğini bilmek anlamına gelir. Birkaç şarjör eksiği olan oyunculara ikmal yapmanın hiçbir anlamı yok. Son şarjını kullanan bir oyuncuya çok daha faydalı olabilecek bir malzeme kutusunun tamamını boşa harcayacaksınız.

Tek bir tedarik kutusu Helldivers 2'de aşağıdakileri geri yükler :


  • Birincil ve ikincil silahlarınızın tüm boş şarjörleri.

  • Destek silahınızın boş şarjörlerinin yarısı.

  • 2x El Bombası.

  • 2x Stim.


Bir oyuncunun simgeleri ekranın sol alt köşesinde kırmızı renkte yanıp sönüyorsa, oyuncunun ikmalinin gerekip gerekmediğini doğrulayabilirsiniz. Ancak bu biraz subjektif. Helldivers 2'nin önemli ayrıntıları belirsiz tutma alışkanlığı var. Kırmızı simgeler yalnızca oyuncunun cephanesinin yaklaşık yarısını tükettiği anlamına gelir ve cephane kutuları haritadaki ilgi çekici noktalarda sık sık ortaya çıktığı için , önümüzdeki zor bir hedef için bir veya iki malzeme kutusu biriktirmek isteyebilirsiniz.Helldivers 2'de Tedarik Paketini kullanmak istiyorsanız, yükleme aşamasında başka bir sırt çantası taktiği donatmayın . Oyunda yalnızca bir sırt çantası takabilirsiniz ve örneğin bir Otomatik Top çağırmak sizi Tedarik Paketi veya Otomatik Top Sırt Çantası'ndan birini seçmeye zorlayacaktır. İlkini seçmek, Helldivers 2'deki en iyi tanksavar silahlarından biri olan Autocannon'u verimsiz hale getirecektir .


Helldivers 2'deki İkmal Paketleri ile İkmal Pod'ları Arasındaki Fark Nedir?Helldivers 2'de Galaktik Savaşa katılan acemilerin sayısı göz önüne alındığında , Tedarik Paketlerini İkmal Paketleriyle karıştıran birçok oyuncunun olması kaçınılmazdır. Her ikisi de aynı dört tedarik kutusunu sunduğuna göre onları farklı kılan nedir?


İlk olarak Tedarik Paketi, oyunda kilidini açtığınız bir stratejidir. İkmal Paketleri varsayılan olarak mevcuttur ve herhangi bir yuva gerektirmez. Takviye Birimleri gibi bunlar da teçhizatınızın bir parçasıdır. Ancak Tedarik Paketlerinin donatılması gerekiyor.


İkinci olarak, İkmal Pod'ları sabittir. İkmal için çağrıldıkları yerlere gitmeniz gerekir, bu da savaş sırasında riskli olabilir. Öte yandan, Tedarik Paketi giyen oyuncular, hareket halindeyken takımlarına ikmal yapmaya devam edebilirler.


Tedarik Paketi ve İkmal Pod'u birlikte, dört oyunculu bir takımda sonsuz cephane ve uyarı kaynağı anlamına gelebilir. Ancak bu, tüm ekibin kaynaklarını yönetmesini ve bekleme sürelerine göre oynamasını gerektirir. Bu nedenle, Tedarik Paketiniz doluyken veya yakınınızda cephane varken İkmal Podunu çağırmayın. Bu, acil durumda kullanılabilecek dört malzeme kutusunun boşa harcanması anlamına gelir.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commenti