top of page

Helldivers 2: Ekstra Dolgu Nedir?

Helldivers 2'de Extra Padding buff'ının ne işe yaradığını merak edenler için bu detaylı rehber ne anlama geldiğini açıklayacak.Helldivers 2, oyuncuları çeşitli uzaylı türleri ve teknolojilerle dolu fütüristik bir evrende bir maceraya çıkarıyor. Terminid ve Otomatlar arasındaki kaotik savaşın ortasında, oyuncular Cehennem Dalgıçlarının botlarına adım atıyor ve Süper Dünya'yı bu düşmanlara karşı korumak için gerekli her yolu kullanıyor.


Neyse ki Helldivers 2 , oyunculara çok sayıda saldırı ve savunma aracı arasından seçim yapma özgürlüğü veriyor. Otomatlar veya Terminidlerle savaşmak söz konusu olduğunda koruyucu giysiler çok işe yarar. Aslında bazı zırh parçaları Ekstra Dolgu bonusuyla birlikte gelir . Bu zırh avantajının Helldivers 2'de nasıl çalıştığından tam olarak emin olmayanlar için bu kılavuz, bunun neleri gerektirdiğini ve bundan en iyi şekilde nasıl yararlanılacağını açıklayacaktır.


Helldivers 2'de Ekstra Dolgu Nedir?Ekstra Dolgu, Helldivers 2'deki dört varsayılan vücut zırhı seçeneğinden oyuncuların alabileceği ilk pasif etkidir . Oyunculara daha yüksek bir zırh derecesi sağladığı söyleniyor . Ancak bu özelliğe sahip bir öğe donatıldığında zırh derecesi 100'de kalır; bu, bu güçlendirmenin olmadığı diğer öğelerle aynıdır.


Helldivers 2'nin pek çok hayranı , Ekstra Dolgunun sunabileceği hiçbir şeyin olmayabileceğini düşünüyor. Ancak gerçek şu ki, Ekstra Dolgu aslında bir savaş güçlendirmesi, özellikle de patlayıcı hasara karşı koruma sağlıyor. Ekstra Dolgu ile donatılmış zırh setleri, bu donanıma sahip olmayanlara kıyasla el bombalarından ve mayınlardan gözle görülür derecede daha az hasar emer. Ancak bu, Ekstra Dolgunun yüze isabet eden bir el bombasını durduracağı veya oyuncuların pervasızca bir kara mayınına atlamasına izin vereceği anlamına gelmez. Zırhı ne olursa olsun patlayıcılarla doğrudan temas oyuncuyu öldürecektir.


Ekstra Dolgu kullanırken akılda tutulması gereken bir diğer önemli nokta da bu zırhın gelen ateş ve yakın dövüş saldırılarına karşı oldukça zayıf olmasıdır. Ne yazık ki, oyuncular Ekstra Dolgu kullansalar bile dört ila beş kez vurulduktan sonra ölecekler, bu nedenle diğer seçenekleri araştırmak daha iyi olabilir.Gerçek bir hasar görmezlik sağlamasa da, Ekstra Dolgu istatistiğine sahip olmak, mayın tarlalarında gezinmeye çalışırken veya el bombalarından kaçmaya çalışırken yaşamla ölüm arasındaki fark olabilir . Bununla birlikte Helldivers 2'de ölümcül hasarı ortadan kaldıran ve oyuncuların daha uzun yaşamasına olanak tanıyan daha iyi zırh seçenekleri var .


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page