top of page
Namecard_Banner_Yoimiya_Auratus_Spark.png
Son reankarne kapak.png
GÖREV KİTAP KAPAĞI.png

Yeni Seriler Çıktı!

Harry Potter ve Ateş Kadehi

Harry Potter ve Ateş Kadehi Harry Potter ve Ateş Kadehi Harry Potter ve Ateş Kadehi Harry Potter ve Ateş Kadehi Harry Potter ve Ateş Kadehi'nde, Hogwarts'da 3 büyücülük okulu arasında "Üç Büyücü Turnuvası" düzenlenir.Diğer iki okul Beauxbatons Akademisi ve Durmstrang Enstitüsü'dür. Daha sonra her okuldan 3 şampiyon turuvaya katılmak üzere seçilir. Fakat yaşı tutmadığı ve kendi ismini Ateş Kadehine atmadığı halde Harry de 4. yarışmacı olarak gizemli bir şekilde turnuvada yarışmaya hak kazanır.Şampiyonlar turnuva boyunca 3 tehlikeli görevle yüzleştirilirler. Son görevde Hogwarts şampiyonu Cedric Diggory ve Harry birbirlerine yardım ederler ve kupaya aynı anda dokunurlar. Dokunmalarıyla kupanın bir anahtar olduğu anlaşılır. Harry ve Cedric, Voldemort'un beklemekte olduğu mezarlığa geçerler. Voldemort'un emri ile yardımcısı Peter Pettigrew, Cedric'i öldüren lanet Avada Kedavra ile öldürür. Bir mezar taşına bağlanan Harry, Voldemort'un yeniden vücut bulma törenini izlemeye ve bu törene kanıyla katılmaya zorlanır.


Voldemort yeniden vücut bulur ve Harry ile düello yapmaya başlar. Düelloda Harry ve Voldemort'un asaları, "Priori Incantatem" denilen bir büyüyle kilitlenir. Kilidin açılmasıyla zaman kazanan Harry, Cedric'in ölü bedenini de alarak anahtara koşar ve Hogwarts'a geri döner. "Çok özlü iksir"le Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni Deligöz Moddy'nin kılığına giren Voldemort'un hizmetkarı Barty Crouch Jr'un herşeyi planladığı yani Ateş Kadehi'ne Harry'nin adını koyduğu anlaşılır.


Dumbledore tarafından çağırılan Sihir Bakanı Cornelius Fudge, beraberinde getirdiği ruh emiciye sahip çıkamayarak Barty Crouch Jrruh emicinin öpücüğü ile öldürülmüştür.

10 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
fantastik ürünler_edited.jpg
bottom of page