top of page

Bilgisayarınız Far Cry 6'yı Çalıştırabilir mi?

Pek çok AAA oyunu teknik olarak zorlu olsa da, Far Cry 6'nın önerilen PC özellikleri oldukça uysaldan maksimum güce kadar değişir.Far Cry serisindeki en yeni yineleme, keşif, zorlayıcı bir kötü adam, bol miktarda yan görev ve tonlarca silahla daha önce gelen oyunlara benzer bir formül sunuyor . Kısır liderler önce verilmiş olmasına karşın Ama bu seri ilk kez bir ülkenin lideri karşı çukurlar oyuncular Anton Castillo alarak, (oynadığı Mandalorian 'ın Giancarlo Esposito ), Yara Karayip adası milletin diktatör.Far Cry 6 hemen hemen her platformda, hatta Amazon'un Luna ve Google Stadia'sında bile. Ancak, PC'de oynayanların bilgisayarlarının enfiyeye hazır olduğundan emin olmaları gerekecek. Ancak bu, Ubisoft'tan yeni bir AAA oyunu olsa da, Far Cry 6'nın teknik özellikleri oldukça yönetilebilir - bu, çip kıtlığı, kripto madenciliği ve en iyi ürünü satın almayı zorlaştıran soyucuların ortasında harika bir haber. -hat parçaları.


Far Cry 6'Nın CPU Gereksinimleri


Oyunun minimum CPU gereksinimleri oldukça düşük, AMD'nin Ryzen 3 1200, Intel'in i5-4460 veya benzeri gibi daha eski modelleri istiyor. AMD'nin Ryzen 3 1200'ü, bugünlerde düşük seviye oyunlar için bile eskisi kadar güçlü değil, ancak i5-4460 biraz daha iyi durumda. Bu CPU'lar, Metal Gear Solid: Phantom Pain gibi oyunlardaki minimum özellikler için önerilir ve elbette çoğu bağımsız oyun için iyi çalışır . Bununla birlikte, iyi bir GPU ile eşleştirildiğinde, Red Dead Redemption 2 gibi oyunları yüksek ve ultra ayarlarda 1080p'de iyi kare hızlarıyla çalıştırabilirler.


For Far Cry 6 en 1440p de ayarlarını önerilen, istediğiniz edeceğiz AMD Ryzen 5 3600X Intel i7-9700 veya buna benzer. Bunlar, Intel'in bir kez daha biraz daha güçlü olduğu oldukça güçlü CPU'lardır. Bu CPU'lar çok daha yenidir ve Sekiro veya DOOM Eternal gibi oyunları yüksek ila ultra ayarlarda yüksek FPS'de çalıştırabilir . Far Cry 6'yı 4K'da veya ışın izleme ile çalıştırmak istiyorsanız, Ryzen 7 5600X - 5800X veya en üst seviye Intel i5-10600 - i7-10700k gibi biraz daha fazla güç gerektirecektir. bilgisayar oyunu.


Far Cry 6'Nın GPU GereksinimleriGPU'lar açısından oyunlar daha zorlu hale geldi ve Far Cry 6 da farklı değil. Düşük ayarlarda çalıştırmak için her biri 8 GB VRAM'e sahip bir AMD RX Vega-64 veya Nvidia GTX 1080'e ihtiyacınız olacak. Daha eski olmalarına rağmen, bunlar hala iyi GPU'lar, Nvidia biraz daha iyi, ancak gelmesi zor olabilir. Bu kartlar Monster Hunter: World - Iceborne veya Death Stranding gibi oyunları 1080p ve hatta 1440p'de yüksek ila ultra ayarlarda kolayca çalıştırabilir. Benzer bir şeye sahipseniz, Far Cry 6'yı düşük ila orta ayarlarda çalıştırabilirsiniz.


Daha yüksek ayarlarda en güzel deneyimi umut edenler, 60 FPS ile 1440p'de çalışmak için bir AMD RX 5700XT, Nvidia RTX 2070 Super veya eşdeğerine ihtiyaç duyacaklar. Nadir bulunan RTX 3000 serisine ve RX 6000 serisine bir alternatif oldukları için bunları bulmak zordur. Bunların her ikisi de çoğu modern oyunu çalıştırabilen güç merkezleridir ve her ikisi de ışın izleme özelliklerine sahip olsa da, RX 5700XT'ler her zaman uyumlu değildir. En iyi Far Cry deneyimini arıyorsanız Ubisoft, 4K ve ışın izleme için daha nadir kartları önerir.


Far Cry 6'Nın RAM Ve Depolama Gereksinimleri


Far Cry 6 için gereken RAM , ayarlardan bağımsız olarak aynıdır. Son birkaç yılda oldukça standart hale gelen kart genelinde 16GB Çift kanal modu önerilir. Ancak, daha fazlasına sahip olmak zarar veremez. Depolamaya gelince, Ubisoft, HDD'yi oyunu indirmek ve/veya yüklemek için iyi bir seçenek olarak listeler, ancak çoğu oyun gibi bir SSD önerir . Far Cry 6 , 60 GB kaplıyor gibi görünüyor ki bu çok da kötü değil. Bununla birlikte, ilave 37 GB olan isteğe bağlı bir HD doku paketi indirmesi de var, daha yüksek ayarlarda oynayan oyuncuların muhtemelen isteyeceği bir şey.


Far Cry 6 Için Ek DestekUbisoft, standart PC tavsiyelerinin yanı sıra Far Cry 6 için bazı ekstra donanım uyumluluk seçeneklerini de onayladı . Ne ölçüde bilinmemekle birlikte, erişilebilirlik için özelleştirme anlamına gelen karma ve genişletilmiş girdi kontrolleri için seçenekler olacak. Oyun ayrıca, kendilerini gerçekten oyuna sokmak isteyen ve bunu yapacak güçlü bir PC'ye sahip olan oyuncular için çoklu monitör desteğine sahip olacak. Oyun ayrıca, PC'lerinin bu en iyi deneyimi yaşayıp yaşamadığından emin olmayan oyunculara yardımcı olacak bir kıyaslama aracına sahiptir.

6 görüntüleme0 yorum
bottom of page