top of page

Elden Ring Fragmanı, Konusu, Çıkış Tarihi ve Bilinmesi Gereken Haberleri

FromSoftware ve Dark Souls'un yaratıcısı Hidetaka Miyazaki'den en son çıkan Elden Ring, ikonik Souls benzeri alt türün bir sonraki evrimi gibi görünüyor.Dark Souls hayranları bir süredir para çekme işlemlerinden geçiyor, ancak bekleme neredeyse bitti. FromSoftware'in cezalandırıcı Soulsborne türüne bir sonraki girişi olan Elden Ring , yıllarca süren sessizlikten ortaya çıktı ve muhteşem bir şekilde halkın gözüne çarptı . Sonsuzluk gibi gelen bir süreyi bekledikten sonra, hayranların bir sonraki oyunu beklemek için artık sadece ayları var.


Elden Ring gizemini koruyor. Oyun, From'ın en büyük oyunu olarak faturalandırılıyor ve Souls'un yaratıcısı Hidetaka Miyazaki ile popüler Game of Thrones yazarı George RR Martin arasındaki işbirliğiyle öne çıkıyor . Bununla birlikte, yeni fragman eve bir şey getiriyorsa, o da Elden Ring'in Dark Souls'un destansı mirasını destansı bir şekilde sürdürüyor olmasıdır .


Her Neyse, Elden Ring Nedir?Elden Ring ilk olarak E3 2019'da duyurulmuştu , ancak FromSoftware hızla konuya girdi. Fragman, diğer gizemli kollar onları tutarken, kendi kollarının üzerine parçalanmış bir kol yerleştiriyor gibi görünen gizemli bir figürle açılıyor. Oradan, karavanda bir demircide bir demirci, kolunu yeniden takıyor gibi görünen gizemli bir şövalye ve bir savaş alanında biri alevler içinde tutuşan şövalyeler yer alıyor. Demirhanede, demirci çatlar ve başlık düşüşü göründüğünde vücutları dağılmaya başlar.


Elden Ring'in planı hakkında bugüne kadar pek bir şey bilinmiyor , çünkü FromSoftware geliştirme konusunda inanılmaz derecede sessiz kaldı. George RR Martin'in oyuna katkıda bulunduğu ortaya çıktı, ancak katkısının oyunun kapsayıcı anlatımını zenginleştirmekle sınırlı olduğu söyleniyor. Miyazaki, oyunun baş geliştiricisi olmaya devam ediyor ve Martin'in çalışmasına dayanan yazımı, bir kampanya oluşturmak için bir Dungeonmaster'ın kılavuz kitabını kullanmaya benzer olarak nitelendirdi.


Elden Ring Oynanış Önizlemesi 2021Bandai Namco, Elden Ring'in vahşi 2021'ine 4 Kasım'da bir oyun fragmanı ile devam etti ve sonunda oyunculara Elden Ring'in devasa açık dünyasını hareket halindeyken görme fırsatı verdi . Daha da önemlisi, hayranlara, Dark Souls 3'ün sistemlerinin Sekiro: Shadows Die Twice'dan gelen bileşenlerle büyük ölçüde geliştirilmiş versiyonlarına benzeyen sihir ve oyunun hareket sistemlerine bir bakış sağladı .


Bu, en son sinematik fragmanın görüldüğü 2021 Summer Game Fest başlangıcını takip ediyor . Bu fragman bir tür klip şovudur, ancak muhtemelen oyunun oyun içi görüntüsünün eylem halinde olduğunu vurgular. Devasa silahlar, sihir ve yükselen, göz korkutucu patronlar dahil tüm Souls özellikleri burada görünüyor. Çok özel bir pozla bir çıkıntının üzerine eğilmiş uluyan bir kurt şövalyenin görünümü, Dark Souls'un geç Kentaro Miura'nın Berserk mangasına yapılan geleneksel referansların da devam edebileceğini gösteriyor.


Fragmanda net bir arsa detayı yok, ancak yayınlanan üç dakikadan daha az görüntüden çok şey çıkarılabilir. Fragman, bu oyunun oyuncu karakteri için kullandığı terim gibi görünen ( Dark Souls'un Chosen Undead'i ve Dark Souls III'ün Ashen One'ı öne sürmesine benzer) The Tarnished'in dönüşüne atıfta bulunan karakterlerle başlar . itibari Elden Ring. Altın Düzen denilen bir şeyin bozulduğunu öğreniyoruz. Treyler vitrinler rakibi için görünümün onun atlı mücadele dahil olmak üzere birçok beklenen mekaniği, Vahşetin Breath ve büyülü yetenekleri ve kılıç becerileri bir dizi , kesinlikle görünüyor yanı sıra muhteşem konumlardan tarzı sıralarını almaya Dark Souls ve Bloodborne yerleri.


Tabii ki, fragman muhtemelen patron olan çok sayıda büyük karakter gösteriyor. Başları için yanan kadehlere sahip dev canavarlardan, ekstra kollardan yapılmış gibi görünen özellikle heybetli bir düşmana kadar, FromSoftware'in korkunç ve zorlu patronların ayırt edici özelliği, Elden Ring ile büyük bir şekilde devam ediyor gibi görünüyor .


Elden Ring Ne Zaman Çıkacak?


Elden Ring , FromSoftware'in daha önce ürettiği her şeyden daha büyük, devasa bir projedir. Oyun, oyuncuların yürüyerek veya at sırtında keşfedebilecekleri devasa bir açık dünya içeriyor. Daha önce Miyazaki, dünyanın diğer açık dünya oyunlarında olduğu gibi NPC'lere sahip olmayacağını belirtmişti. Bununla birlikte, oyun muhtemelen ara sıra arsa tabanlı NPC veya satıcıya sahip olacaktır. Bu NPC'ler, giderek daha şifreli bir şekilde de olsa tavsiye ve yardım sunan Souls türünün temel unsurları haline geldi.


Raporlara göre, Elden Ring , gönderildiğinde oyuncular için ücretsiz bir yeni nesil yükseltmeye sahip olacak . İçin PlayStation 5 sahipleri, bu olasılıkla (gibi başlıklar için kullanılan yönteme benzer bir güncelleme dosyası olacak Bize Bölüm II Son ve : Miles Morales Marvel'in Spider-Man ise) Xbox Serisi X sahipleri Smart aracılığıyla iyi sürümü mevcut olacak Teslimat. İlerleme hızla ilerlerken, orijinal yayın tarihi 21 Ocak'tan Şubat'a ertelendi. Ancak, Kasım ayında bir ağ testi yapılacağını da duyurdular. İlgilenen hayranlar Elden Ring web sitesine kaydolabilir .


Elden Ring , FromSoftware tarafından geliştirildi ve Bandai Namco Entertainment tarafından yayınlanacak. Oyun 25 Şubat 2022'de PC, PlayStation 4, PlayStation 5 , Xbox One ve Xbox Series X |S için çıkacak.

12 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page