top of page
Namecard_Banner_Yoimiya_Auratus_Spark.png
Son reankarne kapak.png
GÖREV KİTAP KAPAĞI.png

Yeni Seriler Çıktı!

Ekim 2021'de İzlenecek 8 Yeni Bağımsız Film

Cadılar Bayramı sezonu ve ödül sezonunun birleşimi, bu Ekim ayında bağımsız, uluslararası ve sanat filmlerinin harika bir listesini oluşturuyor.Ekim, film hayranları için birkaç farklı şey ifade ediyor. Bu var Cadılar Bayramı sezon korku filmlerin için önemli bir ay yapma. Aynı zamanda, stüdyoların Eylül ayındaki büyük film festivallerinden (Venedik, Telluride, Toronto, New York) gelen heyecanı artırarak, potansiyel ödül adaylarını serbest bırakma konusunda ciddileşmeye başladıkları aydır.


Bu faktörlerin birleşimi, bu Ekim ayında vizyona girecek olan bağımsız, uluslararası ve sanat filmlerinden oluşan özellikle heyecan verici bir diziyi oluşturuyor. Aşağıdaki sekiz film dikkat edilmesi gerekenler.


TitanMaceraperest sinemaseverler , Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye kazanan ilk tam gelişmiş korku filmi Titane ile Cadılar Bayramı sezonuna başlayabilir . CBR'nin bu çarpık orijinal seri katil/ev istilası/teknoseksüel hamilelik filmi hakkındaki incelemesinde şöyle yazıyor: " Titane , belirli ayrıntılarının size onu deneyimlemenin nasıl bir şey olduğunu tam olarak söyleyemediği bir film... [Julie] Ducournau her zaman tam olarak nasıl olduğunu bilir. bir tepki almak için gösterilecek çok şey var ama yine de her şeyi amaçlı hissettiriyor - bu amacın ne olduğunu açıklamak veya anlamak zor olsa bile."


Ducournau'nun yazıp yönettiği Titane, Agathe Rousselle, Vincent Lindon, Garance Marillier ve Laïs Salameh'i canlandırıyor ve 1 Ekim'de sinemalarda gösterime giriyor.


Kuzu


Cannes Film Festivali'nde olumlu eleştiriler alan bir başka uluslararası korku filmi olan Lamb , İzlanda'da yarı koyun, yarı insan bir çocuk yetiştiren çocuksuz bir çiftçi çifti takip ediyor. The Beach Boys'un klasiği "God Only Knows"un ayarına göre hazırlanan fragman , aynı zamanda tamamen ürkütücü ve rahatsız edici olmasaydı, neredeyse çok sevimli görünürdü. A24'ün The Witch ve Midsommar gibi diğer sanat-korku filmlerinin hayranları muhtemelen bu İzlanda-İsveç-Polonya ortak yapımına göz atmak isteyecektir.


Senaryoyu Sjón'la birlikte yazan Valdimar Jóhannsson'ın yönettiği, Noomi Rapace, Hilmir Snaer Gudnason, Björn Hlynur Haraldsson ve Ingvar Eggert Sigurðsson'ın rol aldığı Lamb'in 8 Ekim'de seçkin ABD sinemalarında gösterime girmesi planlanıyor.


Yığın


Bu yılki Sundance Bağımsız Film Festivali'nin en çok konuşulan dizilerinden biri olan Mass , bir okulda silahlı saldırı kurbanının ebeveynleri ile onu vuran kişinin ebeveynleri arasındaki yüzleşmeyi konu alıyor. En çok Dollhouse'da bilim adamını ve Cabin in the Woods'ta taş ustasını oynamasıyla tanınan aktör Fran Kranz'ın ilk yönetmenlik denemesi için beklediğiniz hikaye bu değil . Bleeker Sokağı kartlarını doğru oynarsa, bu ağır, eleştirmenlerce beğenilen film, bir ödül yarışmacısı olabilir.


Fran Kranz'ın yazıp yönettiği Mass, Reed Birney, Ann Dowd, Jason Isaacs ve Martha Plimpton'ın başrollerini üstleniyor ve 8 Ekim'de sinemalarda gösterime girecek.


KurtarmaOscar ödüllü belgesel Free Solo nefesinizi kestiyse, yönetmenler Elizabeth Chai Vasarhelyi ve Jimmy Chin, yeni National Geographic belgeselleri The Rescue ile sizi yeniden şaşırtmaya söz veriyor . Film, 2018 Tham Luang mağara kurtarmasının gerçek hikayesini, görünmeyen arşiv görüntülerini canlandırmalar ve röportajlarla birleştirerek anlatıyor. The Rescue oynadığı her film festivalinde izleyicileri büyüledi ve Toronto Uluslararası Film Festivali'nde Halkın Seçimi Belgesel Ödülü'nü kazandı.


Elizabeth Chai Vasarhelyi ve Jimmy Chin'in yönettiği The Rescue, 8 Ekim'de sinemalarda gösterime girecek.


Bergman Adası


HBO'daki bir Evlilik mini dizisinden yeni Sahneler'e doyamıyorsanız , Bergman Adası , Ingmar Bergman'ın çalışmalarına modern bir övgü daha sunuyor. Uluslararası yapım olan bu İngilizce drama, Bergman'a ilham veren adaya tatile giden evli iki film yapımcısını konu alıyor. Sanatsal ilham için mücadele ederken kurgu ve gerçeklik karışmaya başlar. Film, Cannes Film Festivali'nde çoğunlukla olumlu eleştiriler aldı.


Mia Hansen-Løve'nin yazıp yönettiği Bergman Adası'nda Vicky Krieps, Tim Roth, Mia Wasikowska ve Anders Danielsen Lie rol alıyor ve 15 Ekim'de vizyona girecek.


Fransız Sevk


Bir zamanlar 2020'nin en çok beklenen sanat filmi filmlerinden biri olan Wes Anderson'ın The French Dispatch of the Liberty, Kansas Evening Sun'ı uzun gecikmelerden sonra nihayet sinemalara geliyor. Antoloji özelliği, 1960'ların Fransa'sında, dergi makalelerine karşılık gelen çok sayıda kısa öyküyle kurgusal bir New Yorker -esque dergisi etrafında yapılandırılmıştır . Muazzam kadroda Benicio Del Toro, Bill Murray, Owen Wilson, Timothée Chalamet, Frances McDormand, Jeffrey Wright, Tilda Swinton, Adrien Brody, Edward Norton ve burada tam kadroyu listelemek için çok fazla yıldız var.


Wes Anderson'ın yazıp yönettiği The French Dispatch 22 Ekim'de sinemalarda.


Louis Wain'in Elektriksel YaşamıLouis Wain'in Elektriksel Yaşamı'nda Benedict Cumberbatch, Victoria İngiltere'sinde kedileri evcil hayvan olarak popülerleştiren gerçek hayattaki şizofrenik sanatçı, boksör, besteci ve çılgın bilim adamı olarak rol alıyor. Eşsiz konusuna uygun sıra dışı bir biyografik film olan CBR'nin Toronto Uluslararası Film Festivali'ndeki film hakkındaki incelemesinde şöyle yazıyor: "[Tim] Burton'ın hayranları ve Wes Anderson gibi ana akım ama yine de sıra dışı yönetmenler The Electrical Life hakkında sevecek çok şey bulacaklar. Louis Wain'den, iyi bir kedi videosundan hoşlanan herkes gibi."


Senaryoyu Simon Stephenson'la birlikte yazan Will Sharpe'ın yönettiği The Electrical Life of Louis Wain'in başrollerinde Benedict Cumberbatch, Claire Foy, Andrea Riseborough, Toby Jones ve Sharon Rooney yer alıyor. 22 Ekim'de seçkin sinemalarda ve 5 Kasım'da Amazon Prime Video'da gösterime girecek.


Soho'da Dün Gece


Last Night in Soho gerçekten bir "indie" listesine ait olmayabilir. Buradaki açık ara en pahalı filmve Amerika Birleşik Devletleri dışında dünyanın her yerindesıradan bir Universal Pictures yayını olarak görülüyor. Ancak Amerika Birleşik Devletleri'nde Universal'in "arthouse" etiketi Focus Features tarafından yönetiliyor. Edgar Wright'ın şimdiye kadarki en karanlık ve en az komedi filmi Soho'da Son Gece , yarı zamanlı seyahat draması, kısmen şiddetli hayalet hikayesidir. Nostalji ve dehşet karışımı, harika performansları, stilize edilmiş görselleri ve öldürücü bir bükülme sonu ile kesinlikle insanları konuşturacak.


Edgar Wright'ın yönettiği ve Wright ile Krysty Wilson-Cairns'in birlikte yazdığı Last Night in Soho'da Thomasin McKenzie, Anya Taylor-Joy, Matt Smith, Terence Stamp ve Diana Rigg rol alıyor. Film, 29 Ekim'de sinemalarda.

2 görüntüleme0 yorum
fantastik ürünler_edited.jpg
bottom of page