top of page

Ed Sheeran, Pokémon Go ile İşbirliği Yapıyor

Müzik sansasyonu Ed Sheeran ve popüler mobil oyun Pokémon Go, hayranlarını ve oyun oyuncularını şaşırtmak için yeni bir işbirliğinde bir araya geldi.Pokémon Go ve müzik ikonu Ed Sheeran, "çok yakında..." gizemli yeni bir işbirliğinde güçlerini birleştiriyor.


Şarkıcı-söz yazarı duyuruyu Twitter'da yaptı ve tweet'i hızla viral oldu. Popüler mobil oyunun ve Sheeran'ın bazı hayranları ortaklık için heyecanlarını dile getirirken, pek çoğu da olası görünmeyen eşleşme konusunda şaşkınlık ve kafa karışıklığıyla karşılık verdi. Şu anda, işbirliğinin tam olarak ne içereceği veya ne zaman gerçekleşeceği hakkında hiçbir ayrıntı yok.


Bu, Sheeran'ın yeni ve ilginç içerik yaratmak için inek kültürünün alemlerine ilk kez girişmesi değil. Örneğin, bu yılın başlarında, şarkıcı-söz yazarı Japon illüstratör ve manga sanatçısı Rui Ikeda ile bir araya gelerek hit single'ı "Bad Habits" in müzik videosunun anime uyarlamasını yayınladı . Ayrıca, HBO'nun Game of Thrones dizisinin yedinci sezonunun yanı sıra JJ Abrams'ın Star Wars: The Rise of Skywalker'da da küçük bir rolü vardı .


Niantic tarafından geliştirilen ve ilk olarak 2016 yılında piyasaya sürülen Pokémon Go , oyuncuların Pokémon'u bulmasına, yakalamasına, eğitmesine ve savaşmasına olanak tanıyan, oynaması ücretsiz, artırılmış gerçeklik mobil oyunudur. Yaklaşık 150 mevcut türle piyasaya sürüldü ve o zamandan beri 700'e yükseldi. Oyun ezici bir başarı ve popülerlik elde etti, 2019'un başlarında bir milyardan fazla küresel indirmeye ulaştı ve 2020'ye kadar 6 milyar dolardan fazla gelir elde etti.


Pokémon Go , oyuncuları motive etmek ve heyecanlandırmak için son zamanlarda çok sayıda iş birliği ve özel etkinlik başlatıyor. Örneğin, oyun "The Season of Mischief"i , oyuncuların Team Rocket homurdanmalarıyla savaşmasına, patron Giovanni'ye meydan okumasına ve gölge Pokémon'u yakalamasına izin veren bir Team Rocket devralmasıyla sonlandırdı. Şu anda, Pokémon Git özel bir etkinlik çalıştığını başlangıçlı içinde bağları Pokémon Parlak Diamond , oyunculara Piplup, Chimchar ve Turtwig özel versiyonlarını dolanabilir fırsatı sağlar.


Pokémon multimedya serisinin diğer bölümlerinde de gelişmeler ve yeni içerikler var . Örneğin , Pokémon Master Journeys anime serisi için yeni bir fragman, Ash'in hayranların favori karakterleri Cynthia ve Dawn ile yeniden bir araya gelmesini anlatıyor ve 25 yıllık franchise tarihini kutlamak için bu yılın başlarında ticari kart oyunu için bir yıldönümü genişleme paketi piyasaya sürüldü. Ayrıca, Japonya Sumo Derneği ile yeni bir ortaklık, Pokémon maskot karakterlerinin Japonya'nın önde gelen sumo güreşi liginin gençlik bölümleri için turnuvalarda yer alacağı anlamına geliyor.


Pokémon Go hem iOS hem de Android'de oynanabilir ve Sheeran'ın müziği Spotify, iTunes ve Apple Music'te mevcuttur.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page