top of page

Dungeons & Dragons, 2024'te Kurallarını Yeniliyor

Wizards of the Coast, masa üstü rol yapma oyunu Dungeons & Dragons'ın geleceği için güncellenmiş bir kural seti de dahil olmak üzere kapsamlı bir yol haritası çiziyor.Wizards of the Coasts, ufuk açıcı masa üstü rol yapma oyunu Dungeons & Dragons'ın geleceği hakkında daha fazla bilgi açıkladı .


Çevrimiçi D&D Kutlaması etkinliğinin son panelinde, Wizards of the Coast's Dungeons & Dragons stüdyosunun Baş Yapımcısı Ray Winninger, oyuncuların önümüzdeki aylarda çok daha fazla içerik bekleyebileceklerini doğruladı. "Bu yılın başlarında, biz bir sonraki evrim üzerinde çalışmaya başladı Dungeons & Dragons. 50. yıldönümünü kutlamak için 2024 yılında çıkacak olan çekirdek yönetmeliğinin Yeni sürümleri Dungeons & Dragons ," Winninger söyledi.Wizards of the Coast'ın uzun süredir devam eden RPG'sinde bir güncelleme ile ilgili spekülasyonlar, şirketin oyunun şu anki sürümü hakkında hayranlardan geri bildirim isteyen birkaç anket yayınladığı son zamanlarda köpürmeye başladı. "Birçok insanın bunların ne hakkında olduğunu merak ettiğini biliyorum. Eh, bunlar bununla ilgili. İşte bu tür bir şey üzerinde çalışmaya başlıyoruz... oyunun bir sonraki evrimi." Winninger, güncellenen kuralların , oyunun güncel versiyonu olan Dungeons & Dragons Fifth Edition ile uyumlu olmaya devam edeceğini ve 2022'de daha fazla anket ve haber vaat ettiğini söylemeye devam ediyor .


Bazıları Wizards of the Coast'ın oyunun Altıncı Sürümü üzerinde çalıştığından şüphelenebilirken, Winninger'in uyumluluk vaadi "5.5 Sürümü"ne benzer bir şey öneriyor. Oyunun Üçüncü Sürümü, hayranlar tarafından genellikle " 3.5 Sürümü " olarak bilinen elden geçirilmiş ve güncellenmiş bir kurallar kitabı yayınladığı için bu, Dungeons & Dragons için bir ilk olmayacaktı .


Gelen bu güncellemenin ötesinde Winninger, oyuncuların yakında çeşitli "klasik D&D ayarlarına" dönebileceklerine de söz verdi . Winninger, "[İki klasik] ayarın her ikisi de gelecek yıl [222] çıkacak" dedi. Winninger, "Her ikisi de aslında daha önce hiç ürün yayınlamadığımız formatlarda yayınlanacak. Dolayısıyla, bunların her birini sunmanın çok yeni yollarına sahibiz. Onlar için çok heyecanlıyız," diyerek sözlerini tamamladı.


2024'e kadar beklemek istemeyen oyuncular, Dungeons & Dragons kaşıntılarını gidermek için daha yeni sürümlere bakabilirler . Coast'un son macera Sihirbazlar, Vahşi Ötesi Witchlight , Feywilds olarak bilinen tuhaf düzlemde yoluyla gizemli maceranın oyunculara tedavi, 21 Eylül'de geldi. Ardından, 19 Ekim'de, Fizban'ın , oyunun en ikonik yaratıklarından bazılarını Fifth Edition'a yeniden ekleyecek olan Ejderha Hazinesi sayesinde, oyuncuların bir dizi dev, ölümcül kertenkeleye karşı kendilerini güçlendirmeleri gerekecek .

9 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page