top of page

Dune Devam Filmi Duyurusu Yakında Gelebilir

Denis Villeneuve's Dune'un bitişi, birçok hayranı bir devam filmi için yaygara kopardı ve böyle bir duyuru yakında gelebilir.Yönetmen Denis Villeneuve'ün Dune'u izleyiciler arasında büyük ölçüde iyi karşılandı ve hayranların hemen bir devam filmi hakkında merak etmelerini sağladı. Kaynaklara göre, bu duyuru çok yakında gelebilir.


Film, Warner Bros. ve Legendary Pictures tarafından ortaklaşa finanse edildi ve potansiyel bir devam filminin geliştirilip geliştirilmeyeceği konusunda sonraki çağrı bu. Ancak Variety , "içerdekilere göre kısa süre içinde bir duyuru gelebileceğini" bildirdi. Hiçbir şirket herhangi bir yorumda bulunmadı.


Villeneuve's Dune , Frank Herbert'in 1965 romanının ilk yarısını uyarladı - birçok izleyicinin filmi izlemeden önce farkına varmadığı, bunun yerine romanın bütünüyle uyarlanacağına inandığı veya varsaydığı bir fikir. Film, Atreides Hanesi'nin varisi Paul Atreides ve annesi Jessica'nın, Sardokar'ın İmparator ve Harkonnen Hanesi'nin emriyle Atreides Hanesi'nin gezegendeki operasyonlarını durdurmasından sonra Arrakis'in yerli Fremenlerine katılmasıyla sona erdi.


Birçoğu, bir devam filminin henüz geliştirilmediğini ve hatta Warner Bros. veya Legendary Pictures tarafından onaylanmadığını öğrenince şaşırdı. Daha Dune üzerinde çalışmaya başlamadan önce Villeneuve, Herbert'inki gibi bir destanın tek bir filmle sınırlandırılamayacağını belirtmişti.


Hollywood son yıllarda prodüksiyon öncesinde birden fazla film taahhüt etti. Peter Jackson'ın Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit üçlemelerinin her biri birlikte yeşil renkte yakıldı ve farklı filmlerin bölümleri aynı anda çekildi. Russo Bros. Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı ve Yenilmezler: Oyunsonu başlangıçta tek bir film olarak tasarlandı, ancak hikayenin kozmik kapsamına uyum sağlamak için ayrıldı. Emsal, bazı hayranları yanlışlıkla Dune'un eserlerinde otomatik olarak bir devam filmi olacağına inandırdı .


Bir duyuru beklemede olsa da, herhangi bir potansiyel devam filmi hala yıllar uzakta olacaktır.


Dune şimdi sinemalarda ve HBO Max'te yayınlanıyor.

2 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page