top of page

Don't Starve Together Bahçe Çapasını Nasıl Yaparsınız ve Kullanırsınız

Don't Starve Together'da çiftçilik yapmak isteyen oyuncular bir Bahçe Çapası isteyeceklerdir. Bunu nasıl elde edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.Don't Starve Together, arkadaşlarla oynamak için harika bir oyundur ve oyuncuların, içine sokuldukları zorlu dünyalarda hayatta kalabilmek için birlikte çalışmalarını gerektirir. Eğlenceli ve merak uyandırıcı ama kesinlikle oldukça zor; birçok oyuncu daha ilk Kış gelmeden kendilerini altı metre aşağıda buluyor. Don't Starve Together'ın sert gerçeklerine hazırlanmak için hayatta kalanların yapması gereken pek çok şey var ve bir tane daha var. En önemli hususlardan biri katı gıda tedarikinin güvence altına alınmasıdır.


Don't Starve Together'da yiyecek toplamanın birçok yolu vardır ancak en kolay ve en az tehlikeli olanlardan biri bir çiftlik kurmaktır. Geliştiriciler, oyunculara Kış boyunca yetecekleri ve hayatta kalmanın diğer yönlerine odaklanmalarına olanak tanıyacak sürdürülebilir gıda kaynakları oluşturmanın yeni ve daha iyi yollarını sunan, Ne Ekersen Onu Biç güncellemesi aracılığıyla çiftçiliği tanıttı. Ancak çiftlik isteyenlerin Bahçe Çapası gibi bazı özel aletlere ihtiyacı olacak. Oyuncuların kendilerininkini nasıl oluşturabilecekleri ve ne yaptığı aşağıda açıklanmıştır.


Bahçe Çapası Nasıl YapılırBahçe Çapası, Don't Starve Together'da kullanılabilir tarım arazileri yaratmanın en önemli yönlerinden biridir . Bir makineye sahip olmak isteyen oyuncuların öncelikle bir Bilim Makinesi oluşturma sürecinden geçmesi gerekecek . Bu, oyuncuların nerede doğduğuna ve çevrelerinin nasıl göründüğüne bağlı olarak hafif veya son derece sinir bozucu olabilir. Bir Bilim Makinesi inşa etmek için hayatta kalanların dört Kütük, dört Kaya ve bir Altın Külçe bulması gerekecek. Kütükler ve Kayalar oldukça yaygındır, ancak Altın Külçesinin, yanında damar bulunan bir kayaya çarparak çıkarılması (veya şans eseri bulunması) gerekecektir.


Ne yazık ki, Altın Külçe çıkarmanın tek yolu önce bir Kazmaya sahip olmaktır; bu da oyuncuların iki adet Çakmaktaşı ve iki Dalın yerini bulup birleştirmesini gerektirir. Flint yere dağılmış halde bulunabilir ve oyuncular yeni Don't Starve Together dünyasına ilk adım attıklarında tartışmasız en önemli bileşendir. Oyuncular Kazmalarını yapmayı ve kendilerine bir Altın Külçe almayı başardıklarında (ya da ortalıkta bir tane bulacak kadar şanslı olduklarında), her zaman önemli olan Bilim Makinesinin parçalarını bir araya getirebilirler.


Bilim Makinesini inşa ettikten sonra oyuncular, yakınında durduklarında yeni tariflere erişebilecekler. Bunlardan biri Bahçe Çapasıdır ve yapımı için iki Dal ve iki Çakmaktaşı gerekir.


Bahçe Çapası Ne İşe Yarar?Tohum ekmek isteyen oyuncular için Bahçe Çapası gereklidir, ancak öncelikle normal zemin döşemelerini kullanılabilir Çiftlik Toprağı'na dönüştürmeleri gerekecektir. Bunu yapmak için bir Bahçe Digamajig inşa etmeleri gerekiyor. Üç tahta, iki halat ve iki çakmaktaşı ile yapılabilirler. Oyuncular inşa edildikten sonra Garden Digamajig'i (kırılmadan önce dört defaya kadar) kullanarak fayansları Farm Soi l'e dönüştürebilirler . Zemin Çiftlik Toprağı'na dönüştürüldükten sonra , oyuncuların tohum ekebilmesi için Bahçe Çapası ile işlenebilir . Bahçe Çapası, oyuncular onu ilk kez ürettiğinde 25 kullanıma sahip olacak.


Biraz daha dayanıklı bir Bahçe Çapası isteyenler, oyuncular Alchemy Machine'e eriştikten sonra yapılabilecek Splendid Garden Hoe'yu tercih edebilirler. Üretilmesi için dört Dal ve iki Altın Külçesi gerekir ve muadillerine göre yaklaşık dört kat daha fazla dayanıklılığa sahiptir (100 kullanım).İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page