top of page

Don't Starve Together'a Başlamadan Önce Bİlmeniz Gereken Her Şey

Don't Starve Together kısa bir süredir yayında ama yeni gelenler için, başlamadan önce bilmeyi dilediğimiz şeyleri burada bulabilirsiniz.Görünüşe göre Birlikte Açlıktan Ölmeyin kavramı isminde doğru, ancak burada endişelenecek tek şeyin yiyecek olduğunu düşünüyorsanız, kelimenin tam anlamıyla yanılıyorsunuz. Elbette bir besin kaynağına ihtiyacınız olacak, ancak karanlık ve canavarlar, yiyeceğin tükenmesi kadar hatta daha fazlası kadar öldürücüdür.


Ve hayatta kalmak için yapılacak bu kadar çok şeyin olduğu bir oyunda, hemen oyuna dalmak korkutucu olabilir. Bu nedenle, size yardımcı olmak amacıyla yeni başlayanlara yönelik ipuçlarımızı bir tür Birlikte Açlıktan Ölmeyin kılavuzunda topladık. DST'de açlıktan ölmemek.


31 Mayıs 2023'te Gabrielle Castania tarafından güncellendi: Don't Starve Together için Root Alma Güncellemesinin Nisan 2023'te çıkmasıyla DST, yeni ve geri dönen oyuncuların akınına daha tanık oldu. Bu nedenle, geri dönüp Birlikte Açlıktan Ölmeyin rehberindeki yeni başlayanlar için ipuçları listemizi eskisinden daha fazla ipucu içerecek şekilde güncellemek istedik. Orada iyi şanslar!


15

Sürekli Toplayın ve ToplayınDon't Starve Together'ın en güzel yanı , her seviyedeki deneyim veya beceri seviyesindeki oyuncuların katılabileceği aktiviteler sunmasıdır . Örneğin, kampınızın çevresinde her zaman toplanmaya ve atılmaya değer materyaller ve öğeler vardır.


Zaman çok önemlidir ve zamanınızı her zaman verimli kullanmanız gerekir. İster bir ağacı kesiyor olun, ister çam kozalağı dikiyor olun, ister kamp ateşini yakıyor olun, yapmaya değer bir şey de vardır.


14

Haritaları PaylaşmıyorsunuzDon't Starve Together gibi çok oyunculu bir oyunda iletişim sizin ve takım arkadaşlarınızın birlikte hayatta kalmasına yardımcı olmanın anahtarıdır, ancak hepiniz bir harita paylaşmazsınız; her biri şu ana kadar gördüğünüz şeye göre bireyseldir.


Bu, eğer tam bir harita istiyorsanız her birinizin dışarı çıkmayı göze alması gerektiği anlamına gelir ve bu tehlikeli bir fikir olsa da, en azından bazı ortak alanların kilidinin açık olması iletişimi ve navigasyonu kolaylaştıracaktır.


13

Karakter Seçmeden Önce OkuyunKendi türündeki diğer oyunlarda olduğu gibi, Don't Starve Together'da seçebileceğiniz karakterlerin hepsinin kendine özgü güçlü ve zayıf yönleri vardır ve bunların hepsi siz oynadıkça dikkate alınacaktır; bu nedenle, artılarını ve eksilerini tartmanız gerekir. Taahhüt etmeden önce her birinin eksilerini dikkatlice inceleyin.


Örneğin Wigfrid dövüş için en iyisidir ancak yalnızca et bazlı ürünleri tüketebilir. Warly'nin kendi güveç kabı var ama açlık seviyesi çok daha çabuk tükeniyor.


12

Karakterleri Ekibinizle Koordine EdinHer karakterin kendine has güçlü yönleri olduğu göz önüne alındığında, Don't Starve Together'da hayatta kalmayı umuyorsanız yeteneklerinizi yaymanız ve rolleri devretmeniz gerekecek; sonuçta, eğer hepiniz yaşamayı umuyorsanız, herkes savaşçı olamaz.


Oyununuza başlarken kimin kim olacağını tartışın. Rolleri değiştirmek utanılacak bir şey değil ama hangi karakterlerin ne yaptığını ve takımınızdaki her kişinin oyunu nasıl oynamayı sevdiğini bilmek, uzun vadede çok daha sorunsuz bir hayatta kalma deneyimi sağlayacaktır.


11

Kampı Çok Hızlı YapmayınDon't Starve Together'da en kısa zamanda yerleşecek bir yer bulmayı istemek cazip gelebilir, ancak eviniz diyeceğiniz herhangi bir yeri seçmeyin - biraz keşif yapın ve oraya kök salmadan önce buranın iyi bir yer olduğundan emin olun.


Kaynaklara, yollara, farklı biyomlara ve daha fazlasına erişim isteyeceksiniz , bu yüzden bunu gerçekten yapmadan önce bir yere yerleşmek istediğinizden emin olun. Hiçbir şey sizi daha sonra hareket etmekten alıkoyamaz, ancak bunu yapmak büyük bir acıdır ve oynadıkça hayatta kalmanın zorlaştığı bir oyunda, açlık bastığında birinci sınıf emlak aklınızda olmayacaktır.


10

Beefalo Arkadaşınızdır (Olmadıkları Zamanlar Hariç)Pek çok şeyin sizi öldürmeye çalıştığı bir dünyada dev yünlü dostlarımız Beefalo'nun size çok yardımcı olabileceğini öğrenmek sizi şaşırtabilir. Eğer aranız iyiyse, yaklaşan çetelere saldıracaklar ve evinizde kullanmanız için güvenilir bir şekilde Gübre yığınları bırakacaklar.


Ancak Çiftleşme Mevsimi olmamasına dikkat edin. Beefalo arkadaşlarınızın kıçları kırmızıysa onları rahat bırakın; çiftleşme mevsiminde yanlarına yaklaştığınızda gördükleri anda saldıracaklardır. Aynı şekilde onlara da saldırmayın çünkü tek bir Beefalo'ya saldırmak tüm sürüyü size karşı çevirir.


9

Envanterinizi Genişletmek İçin Bir Sırt Çantası Yapın veya Chester'ı BulunYaptığınız işi tartmanızın ve inanılmaz derecede sınırlı olan envanterinizde yer açmanıza gerek kalmamasının çok uzun sürmeyeceğine söz veriyoruz. Ancak dünyayı keşfederken taşıma kapasitenizi genişletmenin birkaç yolu vardır.


Sırt çantalarının yapımı oldukça kolaydır ve dünyayı dolaşırken fiziksel bedeninize takılabilir. Öte yandan Chester duyarlı bir hazine sandığıdır, ancak onun sizi takip etmesini sağlamak için bir Göz Kemiği bulmanız ve onu her zaman yanınızda bulundurmanız gerekir.


8

Yangın Hızla Yayılıyor, Durdurulması ZorDon't Starve Together'da ateş yakmak şaşırtıcı derecede kolaydır ve birini yakmak, yanma bittiğinde ışık, sıcaklık ve hatta kömür gibi faydalar sağlar. Şunu bilin ki, onu uygun bir yere koymadığınız sürece yangın hızla yayılır ve yanıcı maddeden yanıcı maddeye geçerek hasarı daha da fazla yayabilir.


Ateş etmek sadece oyuncunuzu öldürmekle kalmaz, aynı zamanda oyundaki diğer ölümlerin aksine taşıdığınız her şeyi de yakar. Aynı zamanda tükettiği kaynakları da yakıyor, dolayısıyla alevlerinizi koruyabileceğinizi umuyoruz.


7

En kısa sürede güveç kabı yapınOyunun adından da anlaşılacağı gibi yemek, Don't Starve Together'da karşılaşacağınız büyük bir sorundur, ancak yiyecek arayabilir, çiftlikler kurabilir ve hatta daha doyurucu yemekler hazırlayabilirsiniz. Güveç Tenceresi.


Güveçte pişirilen yemekler yalnızca daha fazla açlığı gidermekle kalmaz, aynı zamanda hem akıl sağlığınıza hem de sağlığınıza yardımcı olabilir ve hatta aşırı sıcak veya soğukla ​​mücadele etmenize yardımcı olmak gibi ek faydalar da sağlayabilir.


6

Grubunuz Büyükse, Evin Bakımı İçin Birini Arkanızda Bırakınİki oyuncudan oluşan gruplar insan gücünü ayıramayabilir, ancak yeterince büyük bir grupta oynuyorsanız, yemek pişirme ve ev işlerinden sorumlu olacak şekilde yerleştikten sonra kampta birisini geride bırakmanız yalnızca size yardımcı olabilir.


Mahsulleri yetiştirdikten, Crock Pots'ta yiyeceklere, inşa edilecek duvarlara, yapılacak makinelere ve savuşturulacak canavarlara sahip olduğunuzda, grup keşfedip savaşırken üssünüzün etrafında birinin her şeye ayak uydurmasını isteyeceksiniz. , en çok ihtiyaç duyduğunuz anda üssünüzün yol kenarına düşmesin.


5

Gerçekten, Gerçekten Çaresiz Değilseniz Canavar Eti YemeyinDon't Starve Together'da Monster Meat'in pek çok kullanım alanı olsa da aslında onu tüketmek pek de iyi bir fikir değil. Eğer insan bir karakter olarak oynuyorsanız açlığınızı bir nebze olsun giderecek ama hem sağlığınızı hem de akıl sağlığınızı azaltacaktır.


Ancak Canavar Eti'ni Yumurtalı Güveç Tenceresine koyarsanız herkesin yemesi güvenli Köfteler yapabilirsiniz. Biraz Morsel ekleyin, bunun yerine Pastırma ve Yumurta alacaksınız. Bu şekilde pişirildiğinde Canavar Eti iyidir, ancak aksi takdirde gerçekten yemek için çaresiz kalana kadar bırakın .


4

Jerky Kolay Bir ZımbadırDon't Starve Together'da gerçekten yemek oyununuzu bir adım öteye taşıyan bir Buz Kutusu var, ancak bunu yapmak için gereken malzemeleri bulmak muhtemelen biraz zaman alacaktır, çünkü çok nadir ve tamamen yenilenemez bir öğe olan Gears'ı gerektirirler. , yaratmak.


Neyse ki, taze pişmiş yemeklerden ve ürünlerden daha iyi saklanan Etleri Jerky'ye kurutmak için yiyeceklerinizi saklamanın daha dayanıklı bir yolunu bulana kadar Kurutma Raflarını kullanabilirsiniz.


3

İyi Bir Et Tedariği TutunMahsullerin daha hızlı bozulması ve et bazlı ürünlerin uzun süre saklayabileceğiniz yiyeceklere dönüştürülmesinin daha kolay olması nedeniyle, yiyeceklerinizi daha verimli bir şekilde depolamaya başlayıncaya kadar oldukça sabit bir Et kaynağına ihtiyacınız olacak. Jerky'den geçinme önerimiz.


Tavşanlar, Don't Starve Together'daki mutlak en iyi Et kaynaklarından biridir, çünkü Tavşan Deliği üzerine tuzaklar kurabildiğinizde onları doğrudan yakalayabilirsiniz. Oyunda alabileceğiniz en büyük Et miktarı olmasalar da elde edilmesi kolaydır ve yıl boyunca ortaya çıkarlar.


2

Kış Düşündüğünüzden Daha Hızlı GelecekDon't Starve Together'ı başlattığınızda, ayarlarınızı değiştirmediğiniz sürece İlkbahar'da başlayacaksınız, bu da Kış'ın oldukça uzakta olduğu anlamına geliyor. Ama kendinizi fazla rahat bırakmayın; siz farkına bile varmadan o burada olacak.


Kışın oynanması acımasızdır; sıcaklıktan çok uzaktaysanız donabilirsiniz, çiftlikler herhangi bir ürün yetiştiremez, doğal olarak büyüyen öğelerin yeniden doğma süreleri neredeyse durma noktasına kadar yavaşlar. En kötüsüne hazırlanmak için elinizden geleni yapın.


1

Sonsuz Mod: Sonsuza Kadar OynaDon't Starve Together kadar eğlenceli bir oyunda, iyi durumda olduğunuzu hissetmek, kış geldiğinde beklenmedik bir kalabalık ya da sert hava koşulları tarafından yok edilmek gerçekten sinir bozucu olabilir. Sonsuz Mod'a girin.


Normal oyunda yeniden doğmanın birkaç yolu olsa da Sonsuz Mod, aynı kaydetmeyle oynamaya devam ederek istediğiniz zaman, istediğiniz yerde yeniden doğmanıza olanak tanır. Maksimum sağlığınızın bir kısmını kaybedeceksiniz ve düşen envanterinizi bulmanız gerekecek, ancak bu, sonsuz yaşam için ödenecek küçük bir bedeldir.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page