top of page

Don't Starve Macera Modu Nasıl Kazanılır

Macera Modu, Don't Starve'ın hikayesidir, ancak onu yenmek ve hatta bulmak gerçekten zor olabilir, bu yüzden oyuncuların bilmesi gereken her şey burada.Don't Starve, oyuncuların oyunun düşmanı Maxwell tarafından yaratılan tehlikeli bir dünya olan The Constant'ta hayatta kalmaya çalıştığı karanlık, bağımsız bir hayatta kalma oyunudur. Oyuncular açlık, sağlık ve akıl sağlığı gibi çeşitli unsurları takip ederek eve dönüş yolunu bulma umuduyla vahşi doğayı kat etmek zorundalar. Dünya çapında çeşitli üsler inşa ederek, büyülü ve bilimsel cihazlar yaratarak, kendini zırh ve silahlarla koruyarak oyunda yapılacak birçok şey var.


Oyuncular ayrıca , oyuncuların tek oyunculu versiyonda görülmeyen birçok yeni unsuru deneyimlemelerine olanak tanıyan çok oyunculu versiyon Don't Starve Together'da oynama şansına da sahipler. Ancak tek oyunculu versiyonun çok oyunculu versiyonda olmayan bir yönü var, o da Macera Modu . Macera Modu, oyuncuların oyunu gerçekten 'kazanabilmesinin' tek yoludur ve oyuncuların mod hakkında bilmesi gereken tek şey budur.


Macera Modu Nedir?Daha önce de belirtildiği gibi, Macera Modu aslında oyuncuların oyunu kazanmak için çeşitli denemelerden geçtiği hikaye modudur. Oyuncular moda girdikten sonra, oyunun rakibi Maxwell'e karşı, zeka ve dayanıklılık gerektiren bir oyunda onun karşı karşıya olduğu çeşitli zorluklardan sağ çıkıp çıkamayacaklarını görecekler.


Oyuncular bu moda yalnızca dört eşya getirebilirler, yani gerçekte oyuncular bu moda ne kadar hazırlanırsa hazırlansınlar, dayanıklılıklarını göstermek için sıfırdan başlayacaklar . Bu modda sıcaklık, açlık, akıl sağlığı ve çetelerin çeşitli tehlikeleri var.


Mod Nasıl Etkinleştirilir?Bu moda girebilmek için oyuncuların varsayılan oyun modunda olmaları ve Maxwell'in kapısını etkinleştirmeleri gerekecek. Maxwell'in kapısını bulmak işin zor kısmı, ancak harita yeterince incelenirse bulunması kolay olabilir. Yaprak dökmeyen bitkiler, ateşböcekleri ve kötü çiçeklerle çevrili olacak. Zorlananlar için, oyuncuyu kapıya doğru yönlendirecek bir Kehanet Çubuğu yapabilirler. Bir Dal, 4 Kabus Yakıtı ve bir Teçhizat kullanılarak üretilebilir. Oyuncular onu tutarken bir uğultu duyacaklar. Kapıya yakınlarsa, daha tiz bir uğultu duyulacak ve doğru yöne gittiklerini bildiren bir bildirim duyulacaktır. Eğer hafif bir uğultu duyarsa, uzaklaşıyorlar demektir.


Ona doğru yürüdüğünüzde, kapı açılarak aktif hale gelecek ve içeride koyu mor, girdaplı bir arka plan görünecek. Oyuncuların tek yapması gereken, kelimenin tam anlamıyla içeri sürüklenmek ve maceralarına başlamak için onunla etkileşime geçmek. İçeri girdikten sonra hangi aşamanın verildiğini gösteren bir başlık ekranı görünecektir.


Nasıl kazanılır?Oyuncuların geçmesi gereken, her biri kendi temalarına sahip olan bir Sonsöz ile birlikte toplamda beş bölüm var. Oyuncuların alabileceği toplam 6 zorluktan oluşan bir seçim vardır; bu, bir aşamanın hariç tutulacağı ve oyuncuların bu moda her girişinde yeni bir sıranın verileceği anlamına gelir. Bununla birlikte, bu zorluklara hazırlanmayı daha da imkansız hale getiriyor. İlk dört aşama rastgele olacak, beşinci aşama her zaman Karanlık olacak ve sonuncusu da elbette Sonsöz olacak.


Oyuncular, oyuncuları her seviyenin bir sonraki aşamasına gönderecek benzersiz bir yapı olan Wooden Thing'in veya Teleportato'nun dört parçasını toplamaya çalışırken her bölümde hayatta kalmak zorunda kalacaklar. Dört öğe Kutu, Yüzük, Krank ve Patates'tir. Bir öğe toplandığında, oyuncular ya onları tutabilir ya da Teleportato'ya yerleştirebilir, ancak etrafı düşmanlarla çevrili olduğundan dikkatli olun. Dört öğenin tümü Teleportato'ya yerleştirildiğinde, oyuncuların seviyenin başında aldıkları Kehanet Çubuğu'nu kullanarak cihazı etkinleştirmeleri ve ardından bir sonraki seviyeye geçmek için Teleportato ile etkileşime girmeleri gerekecek. Aşağıda biraz daha hazırlıklı olmak isteyenler için her aşamanın açıklamaları bulunmaktadır.


Her aşama

Soğuk Bir KarşılamaBu mücadele, oyuncuları mevsimlerin hızlı bir şekilde değiştiği ve vücut sıcaklığının kontrol edilmesinin zorlaştığı bir dünyada başlatacak. Yağmurlu yaz günlerinden karlı kışlara kadar oyuncular, kısa gün ışığından soğuk havalarda ısınmaya kadar akıl sağlıklarını dengelemede zorluk yaşayacaklar . Bununla birlikte, oyuncular bazı kaynakların kıt olmasını beklemelidir. Yiyecekler de sınırlı olacak.


Bu seviyeyi geçmeye çalışmak ve yardımcı olmak için oyuncular, üslerinin yağmurlu günlere dayanabileceğinden emin olmak için bir paratoner üzerinde çalışmalı ve mümkün olduğu kadar çabuk ısınmaya çalışmalıdır. Çok sık yağmur yağdığı için Kurbağa Yağmuru gerçekleşebilir, bu da kurbağaların kelimenin tam anlamıyla gökten yağacağı anlamına gelir, bu nedenle oyuncular makul miktarda tuzak oluşturabilirse harika bir yiyecek kaynağı olabilir. Sanity'yi yüksek tutmak da bu seviye için ideal olduğundan, Garland'a ayak uydurmak için mümkün olduğunca çok çiçek toplamaya çalışın ve ayrıca yağmuru oyuncudan uzak tutmak için bir şemsiye yapın.


Işınlanma için Şey'leri kapmak amacıyla oyuncuların, Koruyucu Domuzların bulunduğu köprülerle bağlantılı adaları bulmaları gerekir. Bu aynı zamanda oyuncuların ek bir bonus olan Domuz Kralı bulmasını da sağlayacaktır.


Kışın KralıSoğuk havaların tehdit oluşturduğu başka bir dünyada , oyuncuların bu bölgeyi geçerken de sıcaklığı korumaya çalışmaları gerekecek. Bu dünyada geceler o kadar uzun sürmüyor ki bu da çok büyük bir yardım ama sert iklim nedeniyle akıl sağlığı yine de düşüyor. Av köpeklerinin barındığı kemik yapılar olan Hound Höyükler bu bölgenin çevresinde bulunur ve Teleportato için ihtiyaç duyulan parçaların çevresinde oldukça belirgindir.


İdeal olarak oyuncular, kaynaklara fazla zaman harcamadan, tüm parçaları keşfetmeye ve almaya daha fazla zaman harcamadan bu dünyayı olabildiğince çabuk atlatmaya çalışmalıdır. Neyse ki, bu mücadeleye başlarken oyunculara kaynaklarla dolu bir sırt çantası ve 10 Taş, 1 Kazma ve 2 Çakmaktaşı kullanılarak hazırlanmış bir Isı Taşı planı verilecek.


Bu seviye için büyük bir zorluk, yolları kapatan Dikilitaşlardır. Bunları geçmek için oyuncuların Akıl Sağlığına bakmaları gerekecek. Bazı Dikilitaşlar düşük akıl sağlığı gerektirirken bazıları yüksek akıl sağlığı gerektirir. Farklı bölümlerden geçerken kaynaklara dikkat edin, çünkü her seviyede bol miktarda bulunmaz. Dolayısıyla, oyuncular zengin bir kaynak alanına düşerse, devam etmeden önce biraz stok yapmak ideal olabilir.


Oyun BaşlıyorOyuncular, Kışın başladığı Marshy bölgesinde doğacak ve 10 gün sonra Sonsuz Yaza dönüşecek. Bu haritada Hound Attacks mevcut olduğundan oyuncuların dikkatli olması gerekiyor. Bu harita kaynaklar açısından zengindir, bu nedenle oyuncular zamanlarını ana, merkezi adada geçirdiklerinden emin olmalıdırlar. Oyuncuların tüm parçaları toplamak için daha uzak, daha tehlikeli bölgelere gitmeleri gerekecek. Oyuncuların çeşitli adalara seyahat etmek için solucan deliklerini kullanmaları gereken yerlere giden bazı haritalar var. Oyuncuların bazı arazilere geçmesini engelleyen blokajlar var.


Oyuncular, eğer yardım edebilirlerse ve kaynakları israf etmelerine gerek yoksa her zaman düşmanların etrafından dolaşmaya çalışmalıdır; ancak çeşitli kaynaklarla, bazı düşmanları öldürmeye yardımcı olacak savunma ve hücum teçhizatı oluşturmak kullanışlı olabilir. Oyuncuların belirli alanlara erişimini engelleyen tazılar, uzun kuşlar ve katil arı kovanları gibi çeşitli çeteler vardır.


Bu süreyi yola devam etmeden önce yararlı öğeler stoklamak için kullanmak isteyen oyuncular için, merkezi ada birçok örümcek yuvasına ev sahipliği yapıyor ve bu da Şifa Merhemlerini bol miktarda yapıyor. Zırh ve teçhizat üretmeye yönelik kaynakların yanı sıra.


TakımadalarBu harita, tamamı solucan delikleriyle birbirine bağlanan altı adadan oluştuğu için akıl sağlığı açısından zor olabilir. Her adada Tahta Şey'in bir parçası bulunur. Neyse ki, mevsimlerin değişmesi sandbox moduna benzer, böylece oyuncular sıcaklık konusunda fazla endişelenmeden tüm parçalar üzerinde çalışmaya zaman ayırabilirler.


Bu aynı zamanda kaynakları stoklamak için de uygun bir alandır ve akıl sağlığını kolaylıkla geri kazanmanın bir yolunu stokladığınızdan emin olun. Bazı harika tarifler arasında Balık Çubukları veya Köfteler bulunur.


İki dünyaBurada doğan oyuncular, Maxwell'in oyuncuyla anlaşma yapmasının bir yolu olarak bir çadır ve ateş çukuru ile karşılanacak. Önceki bölümde olduğu gibi, oyuncuların solucan deliklerinde hayatta kalabilmek için yeterli kaynak toplaması gerekecek, çünkü oyuncuların parçaları ana adada değil, ikincil bir adada toplamasının tek yolu budur.


Neyse ki, ana karada gelecekteki bölümler için stok yapmak ve birçok solucan deliği macerasına hazırlanmak için harika birçok kaynak var. İkincil ada ise saldırgan çetelerle dolu ve bu da seyahati çok zorlaştırıyor. Oyuncular solucan deliğine atlamadan önce mücadele ve savunma için bir araç hazırlamalıdır .


KaranlıkKaranlık her zaman son bölüm olacak, çünkü en zorlu olanı. Adından da anlaşılacağı gibi Darkness, oyuncuları Maxwell'in rastgele dağılmış ışık kaynakları dışında hiçbir ışığın olmadığı bir dünyaya yerleştiriyor. Oyuncular ateş çukurlarının ve kamp ateşlerinin yakınında doğar, ancak bu alanın ötesinde ışık yoktur ve bu da Sanity'yi en büyük engel haline getirir. Oyuncular şükürler olsun ki 1 Hasır Şapka, 1 Altın Külçe ve 1 Ateşböceği tarafından üretilebilen Madenci Şapkası için bazı planlara sahip olabilecekler.


Bir diğer büyük sorun da besin kaynağı , çünkü hiç yok. Bu haritanın oyunculara zorluklar dışında sunduğu çok az şey olduğundan veya hiçbir şey olmadığından, oyuncuların bu mücadeleye girmeden önce öğelerle hazırlıklı olmaları gerekir. Harita doğrusaldır ancak oyuncuların Kayalar veya Dikilitaşlar gibi çeşitli engellere hazırlıklı olması gerekir. Ateşböceklerini yakalamak için Madenci Şapkası, Yürüyen Baston, biraz Sarsıntı ve Örümcek İpeği için kaynaklar gibi oyuncuların önceki seviyelerden getirmek isteyebilecekleri bazı önerilen öğeler var. Bu dünyada hayatta kalmak kolay olmadığı için oyuncular bu seviyeyi olabildiğince çabuk geçmeye çalışmalıdır.


Son Söz: Şah MatSonsöz, Karanlıkla dolu, Maxwell'in ışığı dışında çok az ışıkla dolu başka bir bölüm. Burada olup bitenleri çok fazla bozmadan, aslında oyunun finali ve hikayenin sonu olduğu için oyuncular, sandıklar, işçilik istasyonları ve güveç kapları gibi kaynaklarla dolu alanlara ulaşana kadar bu alanda gezinmek zorunda kalacaklar. oyuncular kullanabilir. Oyuncuların bir seçim yapmaları gereken final anına ulaşmak için başka bir Teleportato oluşturmaları gerekecek.


Sonuç olarak, macera modu korkaklara göre değil ve oyuncular bu mücadeleye çok fazla hazırlanamasa da yetenekli oyuncular bile bu modu tamamlamakta zorlanacağı için oyuncular yine de tetikte olmalı.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page