top of page
Namecard_Banner_Yoimiya_Auratus_Spark.png
Son reankarne kapak.png
GÖREV KİTAP KAPAĞI.png

Yeni Seriler Çıktı!

Destiny 2'nin Hikayesi Bitiyor, Ama Oyun Bitmiyor - Bu Neye benziyor?

Bungie, Destiny 2'nin hikayesinin The Final Shape genişlemesiyle birlikte sona ereceğini doğruladı, ancak oyun devam edecekti. Bu oyuncular için ne anlama gelebilir?Bungie , 2021 Gamescom The Witch Queen Vitrini sırasında Destiny 2'nin önümüzdeki birkaç yıldaki içeriğini açıkladı , ancak geliştirici ayrıca franchise için bir sonraki adımda ne olacağını da ima etti. Destiny 2 bildiğimiz gibi sona erecek ama oyun devam edecek. Bu neye benziyor? Bungie'nin sunumu sırasında sağladığı küçük bilgilerden , birkaç yanıt tahmin etmek mümkündür.


The Final Shape , Destiny 2 için çıkması planlanan son genişleme paketidir . Orijinal Destiny'de başlayan devam eden anlatıyı kapatarak, Işık ve Karanlık arasındaki uzun süredir devam eden savaşa bir son verecek . Önce Nihai şekli , Destiny 2 yaklaşan ağırlayacak Cadı Kraliçe yanı sıra genişleme Lightfall ertesi yıl. Hala en az üç yıllık içerik planlanmış olsa da, Bungie uzun vadede Destiny için dönüştürücü bir şey planlıyor .


Son Şekilden Sonra Ne Olur?Bungie, Destiny 2'nin son genişlemesinden sonra planları hakkında nispeten belirsizdi. The Witch Queen'in Vitrini sırasında , Destiny 2 Anlatı Yönetmeni Adam Grantham, "Bir sona değil, Destiny'nin geleceğindeki bu dönüştürücü ana daha fazlasını inşa ediyoruz" dedi . Bu "dönüştürücü an", The Final Shape'i ve Light Vs'nin sonunu takip edecek şekilde ayarlanmıştır. Karanlık destan. Grantham az önce Destiny 2'nin bitmeyeceğini söylemişti, bu yüzden planlanan hikaye sona erdikten sonra oyunun devam edeceğini varsaymak doğru olur. Bu, oyunun yeni tanıtılan bir anlatı yayına geçeceği veya bu değişiklikler gerçekleştikten sonra yalnızca son bir sanal alan durumunda var olacağı anlamına gelebilir.


İkinci seçenek, ikisinin daha az çekici olmasına rağmen, tamamen imkansız değildir. Zamanla Nihai şekli zaten ulaşan değilse bültenleri, Bungie, oldukça yakın on yıl olacaktır Kader . Bungie'nin Destiny için 10 yıllık planının asılsız olduğu ortaya çıksa da, hala aynı franchise ile harcanan on yılın sonundalar. Bungie, Destiny'ye olan ilgilerinin zamanla azalacağını asla söylememiş olsa da , geliştiricinin bir sonraki büyük sürümünü düşünmeye başlaması doğaldır. Bu bilgi, Bungie'nin aktif olarak yeni bir IP geliştirdiği bilinen gerçeğiyle birleştiğinde, bazı ilginç soruları gündeme getiriyor.


Bungie Geçiş Potansiyeli


Projenin Grantham'ın ima ettiği "dönüştürücü an" ile bir ilgisi olabilir mi? Ya Destiny 2'nin son anları yeni IP'yi tanıtmanın bir aracı olarak hizmet ederse ? Hayranları yeni bir oyuna tanıtmanın daha iyi bir yolu, zaten bildikleri bir oyunla değilse. Geçişler her zaman oyuncu toplulukları arasında bir hit olmuştur, ancak bu ölçekte bir şey, Final Fantasy XIV'in A Realm Reborn'a dönüşümü ile daha karşılaştırılabilir olacaktır . Destiny 3 bariz bir rakip gibi görünebilir, ancak Bungie'nin iş ilanları yeni projenin çok oyunculu odaklı Destiny olmayan bir proje olduğuna işaret ediyor.karakter aksiyon oyunu. Ayrıca, tamamen yeni bir şeyle seriler arası bir bağlantı formu görmek çok daha ilginç olurdu. Sonuçta, uzay büyüsüyle dolu büyük bir evren.


Bungie'nin üzerinde çalıştığı şeylerin çoğu spekülasyon olsa da, birkaç gerçek kaldı. Bungie, Destiny 2'nin hikayesine kesin bir son verdi ancak oyunun kendisinin devam edeceğini savundu. Bungie'nin Destiny olmayan en az bir oyun üzerinde çalıştığını ve çok oyunculu odaklı olduğunu biliyoruz. Bungie, şirketin genişlemeye odaklandığını, çok başlıklı geliştirme ve diğer medya biçimlerine genişleme için kendisini daha iyi konumlandırdığını gizlemek için hiçbir çaba göstermedi. Destiny 2 , son genişlemesini aldıktan sonra uzun bir süre daha oynanabilir kalabilir, ancak oyuncuların dikkatini çekmesi gereken bundan sonra ne olacağı olacak.

5 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
fantastik ürünler_edited.jpg
bottom of page