top of page

Deltarune ve Undertale Bağlantılı mı?

Toby Fox'un iki bağımsız RPG'si birçok unsuru paylaşıyor, ancak Deltarune ve Undertale aynı zamanda bir zaman çizelgesini paylaşabilir mi, hatta aynı evrende yer alabilir mi?Deltarune 'ın ikinci bölümde serbest bırakıldı oyuncular gelen sevilen indie RPG serisinin içine geri getiren bu hafta başında ücretsiz Undertale yaratıcısı Toby Fox. Hem Deltarune hem de Undertale , oyuncuları perde arkasına gizlenmiş tonlarca irfanla iki benzersiz dünyayla tanıştırıyor. Bu iki Toby Fox oyununun ne kadar ayrıntılı ve ayrıntılı olduğu göz önüne alındığında, doğal olarak herhangi bir şekilde bağlantılı olup olmadıkları sorusu ortaya çıkıyor.Bazı taraftarlar zaten biliyoruz Deltarune için bir anagramdır Undertale , ancak iki oyun aslında biraz daha bağlanmış bulunmaktadır. Her iki oyunun da Sans , Alphys ve Undyne gibi karakterleri paylaştığı gerçeği var . Oyunlar aynı zamanda benzer temaları ve oyun öğelerini paylaşıyor, ancak bu iki oyunun dünyasının nasıl birleştiği bir süredir pek çok hayranın kafasına takılan bir soru. Sonradan anlaşıldı ki, hem dünyalar Undertale ve Deltarune bazı taraftarlar biliyorum çok daha iç içe olabilir.


Daha popüler teorilerden biri, Deltarune dünyasının Undertale'nin ya bir öncesi ya da devamı olduğudur , ancak buna karşı birkaç açık nokta vardır. Birincisi, geri dönen karakterlerin bazılarında Undertale'nin yerleşik irfanıyla çelişen öğeler veya anılar var . Undyne, Alphys ile hiç tanışmadı, Asriel hala hayatta ve canavarlar yüzeyde Kris dışında hiçbir insan olmadan yaşıyor.


Bunun yerine, Undertale ve Deltarune aslında farklı dünyalarda, hatta farklı gerçekliklerde yer alabilir. Buna en büyük kanıt, Deltarune'nin kendi Steam Mağazası sayfasından geliyor ve oyunun adı " Undertale'ın paralel hikayesi". Burada özel bir ifade doğru işaret edebilir Deltarune paralel bir evrende gerçekleşen Undertale dünyasında. Hatta bu oyunlardaki en büyük mekaniklerden biri de bu fikri destekliyor.


SAVE, dünyanın zaman çizelgesini doğrudan manipüle ettiğinden, oyunu KAYDETME yeteneğinin evren içi bir açıklaması vardır. Bu aynı zamanda Undertale'nin teknik olarak kanon olan ve belirli karakterlerin farklı zaman çizelgeleri arasındaki bilgiyi koruyan çoklu sonlarına yol açar . Deltarune , hikayeyi temelden değiştiren farklı olayların ortaya çıktığı Undertale'ye paralel bir evren veya zaman çizelgesi olabilir .


Biraz daha zayıf olsa da bu iki dünyayı birbirine bağlayabilecek bazı ilginç oyun içi bağlantılar da var. In Undertale araştırmak oyuncular WD Gaster gizemini Clam adında bir kız Şelale bir karakter ortaya çıkarabilir. Clam Girl, True Pacifist sonsözünde oyuncuya kızı Susy ile hiç tanışmadıklarını söyleyecektir. O farklı bir yazım olsa Deltarune 'ın Susie, hala Nintendo Anahtarı sürümüne bir paskalya yumurtası ile daha da güçlü yapılır kayda değer bir bağlantı var Undertale .


Bazı oyunlarda, Clam Girl diyaloğunu gri tonlama yaparak ve oyuncuların onunla buluşacağı zamanın hızla yaklaştığını söyleyerek sonlandırabilir. Gri tonlamalı spritelar genellikle WD Gaster ile ilişkilendirilir ve hem Gaster Takipçileri hem de Goners olarak bilinir. Gaster, hem Deltarune'un açılış anlatıcısıyla hem de resmi Undertale ve Deltarune Twitter hesabının Gaster tarafından yazılmış gibi görünen tweet'leriyle zaten bağlantılı.WD Gaster'ın Undertale'den CORE'a düştükten sonra uzay ve zaman arasında bölündüğü söylendiğinde , her iki oyunda da görünebileceği mantıklı. Undertale'deki gizemli adam henüz Deltarune'de görünmese de Undertale'deki Clam Girl gibi şeyler bu oyunların evrenler yerine paralel zaman çizelgelerinde geçmesine işaret edebilir. Bu oyunlar arasındaki ilişkiye kesinlikle bazı işaretler var gibi görünse de, tam olarak ne anlama geldikleri daha çok yoruma bağlıdır.


Varsa, çok fazla kanıt yok, bu iki oyun arasındaki bu bağlantının ne anlama gelebileceğine işaret ediyor. Bu, Deltarune'nin Steam sayfasının oyunun sadece bir tane sonunun olduğundan bahsetmesiyle ilgili olabilir , ancak bu cümle bir soru işareti ile bitiyor. Deltarune: Chapter 2 , oyuncuların Undertale'den hatırlayacağı benzer pasifist ve soykırım mekaniklerini tanıtıyor , ancak farklı bir sonla sonuçlanmaması kesinlikle ilginç bir konsept olacak.


Ne olursa olsun bu yönünün Deltarune hikayesi olan Bağlı zaman çizelgesiyle gider Undertale sanki, kesinlikle görünüyor Deltarune oyuncuları den bildiklerini bir sürü yıkmak olacaktır Undertale . Deltarune , Undyne ve Sans gibi karakterlerin yalnızca kısa kamera rollerinde görünmesi gibi, bunu zaten biraz yaptı. Tüm bu bağlantılar ve paralellikler, Deltarune'un tam sürümünde bir şeylere doğru ilerliyor olabilecekleri için kesinlikle dikkat çekicidir.

252 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


bottom of page