top of page

Content Warning: Sesli Sohbet Sorunu Nasıl Düzeltilir

Content Warning sesli sohbet sorununu nasıl çözeceğinizi merak ediyorsanız, yanınızdayız. İşte bunu çözmek için bilmeniz gereken her şey.

İşbirliğine dayalı bir oyunda iletişim çok önemlidir, özellikle de Content Warning gibi bir oyun söz konusu olduğunda . Bu başlıkta, uygun koordinasyon ve iletişim olmadan, oynamak oldukça zor olacak ve o kadar da eğlenceli olmayacaktır, bu nedenle, eğer mikrofona erişiminiz varsa, kesinlikle mikrofonu açmalısınız.

Ancak bazen bilinmeyen nedenlerle ortaya çıkan sesli sohbet sorunu nedeniyle tüm oyuncular bu özellikten yararlanamaz . Sesli sohbet sorununu yaşama talihsizliğini yaşadıysanız, bu kılavuz size sorunu çözebilecek bazı yöntemler sunacaktır.

Content Warning Sesli Sohbet Sorunu Nasıl Düzeltilir

Eski dünyadayken takım arkadaşlarınızla iletişiminizi kaybetmek , Content Warning tek başınıza oynamaktan daha da rahatsız edici çünkü bu durumda kaybolabilirsiniz ve takım siz olmadan yukarı çıkamaz.Sesli sohbet sorunu oldukça sık karşılaşılan hoş olmayan bir sorundur. Bazı durumlarda nedenleri bilinmiyor, bazılarında ise sorunu oyuncular kendileri yaratabiliyor. Öyleyse sonsuza kadar sessiz kalmak istemiyorsanız ve bu sorunu bir an önce çözmek istiyorsanız, bunu yapmanıza yardımcı olacak üç yöntem bulduk.


Doğru Mikrofonun Seçildiğinden Emin Olun

Öncelikle oyunda hangi mikrofonu kullandığınızı ve bağlı olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın. Ses girişi için birden fazla aygıtınız bağlıysa hata oluşabileceğinden bu önemlidir . Bunun en yaygın örneği, bilgisayarınıza Bluetooth kulaklığınızın bağlı olmasıdır. Hangi mikrofonun seçildiğini kontrol etmek için şu adımları izleyin:

  • Content Warning Başlatın .

  • Ana menüde Seçenekler düğmesini bulun ve onunla etkileşim kurun.

  • Ayarları açtığınızda Ses sekmesine gidin.

  • Listelenen seçenekler arasında Mikrofon yazan ilk seçenekle etkileşime geçmeniz gerekecek .

  • Seçtiğiniz mikrofon sağ tarafta görüntülenecektir. Mevcut diğer mikrofonları görmek için üzerine tıklayın ve kullanmak istediğiniz mikrofonu seçin.

Listede yalnızca bir mikrofon varsa ve bu sizin kullandığınız mikrofonsa aşağıdaki yöntemi deneyin.


Doğru Sesli Sohbet Modunu Seçtiğinizden Emin Olun

Oyunu ilk başlattığınızda size sesli sohbet modunu seçme seçeneği sunulur. Bunlardan iki tane var: Ses Algılama ve Bas-Konuş . Yani mikrofonla ilgili her şey yolundaysa ancak oyunda diğer oyuncular sizi hala duyamıyorsa Bas-Konuş modunu seçmiş olabilirsiniz. Bu durumda takım arkadaşlarınızın sizi duyabilmesi için uygun tuşa, yani varsayılan olarak V tuşuna basmanız gerekecektir .

Bu mod işinize yaramazsa, onu Ses Algılama moduna değiştirebilirsiniz. Önceki yöntemde olduğu gibi Ses ayarlarını açın , ancak bu sefer mevcut seçenekleri görmek için Sesli Sohbet Modu seçeneğiyle etkileşim kurun. Ses Algılama durumunda mikrofonunuz her zaman açık olacağından herhangi bir tuşa basmanıza gerek yoktur. Bu mod seçilirse bir şey söylediğiniz anda takım arkadaşlarınız sizi duyacaktır.


Oyunu Yeniden Yükle

Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri işe yaramadıysa hata sistem tutarsızlıklarından kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda en iyi çözüm oyunu yeniden yüklemektir. Content Warning bilgisayarınızdan kaldırıp yeniden yüklemeniz yeterlidir . Bu size yardımcı olmazsa resmi Content Warning Discord'una yazmayı deneyin . Burada kullanıcılar ve geliştiriciler size yardımcı olabilir.

6 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments