top of page

Content Warning: Modlar Nasıl Kurulur

En bağımlılık yaratan korku oyunlarından birine biraz daha içerik eklemek ister misiniz? Content Warning için modların nasıl kurulacağı aşağıda açıklanmıştır.

Content Warning oldukça eğlenceli ve bağımlılık yaratan bir oyun olmasına rağmen oldukça yakın zamanda piyasaya sürüldü ve hayranların istediği kadar içerikle dolu değil. Yeni güncellemeleri veya yamaları beklemek istemiyorsanız mod yüklemeyi deneyebilirsiniz. Yeni içeriğe ek olarak, örneğin oyunu kolaylaştıracak modlar da yükleyebilir veya oyununuza faydalı araçlar ekleyebilirsiniz. Niyetiniz ne olursa olsun, istediğinizi elde etmek için Content Warning modlarını nasıl yükleyeceğinizi kesinlikle bilmeniz gerekir ve işte bunu nasıl yapacağınız.


Content Warning için Modlar Nasıl Kurulur

Modlar, oyunları özelleştirmek için her zaman harika bir araç olmuştur ve Content Warning da bir istisna değildir. Oyunu daha da korkutucu hale getirebilir veya yeni veya kullanışlı bir şeyler ekleyebilirsiniz. Bundan faydalanmak ve kendinize bir çift kurmak istiyorsanız, daha önce yapmadıysanız bu zor olabilir. Genel olarak, mod yöneticisini kullanarak ve manuel olarak modları kurmanın iki yolu vardır, bu yüzden bunun hakkında daha ayrıntılı olarak konuşalım.


Mod Yöneticisini Kullanarak Kurulum

İlk yöntem, ek içerik indirmek için mod yöneticisinin kullanılmasını içerir. Bu durumda, modları indirmeden önce mod yöneticisinin kendisini indirip yüklemeniz gerekecektir. Şu anda Content Warning destekleyen en iyi içerik Thunderstore'dur ; bu nedenle öncelikle bağlantılı web sitesini ziyaret edin ve indirip yükleyin.

Thunderstore'u yükledikten sonra açın ve arama kutusuna Content Warning yazın , ardından Profil Seçimini açmak için oyunun kapak resmiyle etkileşim kurun. Bu sizi bir profil seçmeniz gereken yeni bir menüye götürecektir. Neyse ki, burada kullanmayı seçebileceğiniz varsayılan bir profil oluşturulmuş olacak. Yeni menüye girdiğinizde ekranın sol tarafına bakın, Modları Al sekmesini göreceksiniz. Bu sekme, oyun için yükleyebileceğiniz tüm mevcut modları listeler.

Kullanışlı ve kolaydır çünkü mevcut tüm modlara aynı anda erişebilirsiniz ve aralarından istediğinizi seçip yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için Modları Al sekmesine gidin, yüklemek istediğiniz modla etkileşim kurun ve İndir düğmesine tıklayın. İndirip yükledikten sonra, oyunu yüklü ek içerikle başlatmak için mod yöneticisinin sağ üst köşesindeki Modded düğmesine tıklayın.


Manuel Kurulum

Alternatif olarak, biraz daha karmaşık ama yine de basit olan manuel kurulumu kullanabilirsiniz. Modu indirebileceğiniz bir site bulduğunuzda bilgisayarınıza bir .zip dosyası indirilecektir. Modları nerede bulacağınızı bilmiyorsanız, bazılarını indirebileceğiniz birkaç bağlantıyı burada bulabilirsiniz:

  • Flashcard - kamerayla çekebileceğiniz maksimum video uzunluğunu artırır.

  • Daha Fazla Özelleştirme - yüz özelleştirmesi için daha birçok özellik ekler.

  • Virality - lobiye katılıp sizinle oynayabilecek oyuncuların sayısını artırır.

.zip dosyasını indirdikten sonra içerdiği tüm dosyaları oyun klasörüne açmanız gerekecektir. Çoğu durumda oyun klasörü aşağıdaki yol izlenerek açılabilir:


C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\ Content Warning


Önce C klasörünü açın ve ardından yukarıda açıklanan sırayla bir klasörden diğerine geçin. Content Warning klasörünü açar açmaz indirilen .zip dosyasını açın; mod başarıyla yüklenecektir. Çoğu durumda, oynadığınız diğer oyuncuların da aynı modun yüklü olması gerektiğini belirtmekte fayda var. Aksi takdirde hatalar meydana gelebilir.

20 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page