top of page

Castlevania: Leon Belmont kimdir?

Trevor ve Richter Belmont kendi dönemlerinin kahramanlarıdır ancak onlar bu efsanevi soyadını taşıyan ilk vampir katilleri olmaktan çok uzaktır.Castlevania'nın kahramanlarının, birlikte Drakula'yı yenmek için yola çıkmadan önce pek fazla ortak noktası yoktur. En dikkat çekici ortak özellikleri benzersiz soylarıdır. Sypha, tarihi ve büyüyü sözlü gelenekle canlı tutan göçebe bir mezhebin soyundan geliyor. Alucard, Dracula'nın oğludur ve bunun ima ettiği muazzam gücü, sorumluluğu ve suçluluğu taşır. Trevor, Drakula'yı avlamakla görevli Belmont ailesinin son üyesidir. Leon, aileyi amaçlarına adayan ilk Belmont'tu.


Belmont'un aile ağacı tam bir karmaşa. Bazı dallar tarihin sisleri arasında kayboluyor, ancak hayranların görebildiği dalların çoğu zaman akrabalarıyla tartışmalı bağlantıları var. Bazı karakterler , aşağıdaki oyunun kahramanının büyükbabası, amcası veya kuzeni olarak tasvir edilebilir . Zaman çizelgesi seri genelinde nadiren tutarlıdır, ancak başlangıç ​​noktası Leon'dur.


Castlevania oyunlarındaki Leon Belmont kimdir ?Leon M. Belmont, 1072'de Avrupa'da bir yerde doğdu. Gençken isimsiz anne ve babasını kaybetti. Leon 16 yaşında şövalye oldu ve kendisini lordları korumaya ve kafirleri yenmeye adadı. Dövüş becerileri ve stratejik becerileriyle her yerde tanındı. Bir şövalye grubuna katıldıktan sonra Leon, savaşçı arkadaşı Mathias Cronqvist ile tanıştı ve arkadaş oldu . İnanılmaz başarılara imza atarken kopmaz bir bağ kurdular. Mathias, sevgili karısı Elisabetha'nın aniden ölmesiyle savaşma isteğini kaybetti. Leon bir baronetlik kurdu ve onu gizemli yaratıklardan korumak için mücadele etti. En yakın arkadaşından yoksun geçen bir yılın ardından Mathias, Leon'a korkunç bir haber vermek için geri döndü. Leon'un nişanlısı Sara Trantoul bir vampir tarafından kaçırıldı ve Ebedi Gece Ormanı'ndaki bir kaleye sürüklendi. Leon korkusuzca pozisyonundan vazgeçti ve gelinini kurtarmak için ormana koştu.


Leon, hedefinin Walter Bernhard adında güçlü bir vampir olduğunu kısa sürede öğrendi. Kaleye doğru yola çıkmadan önce ormandaki bir simyacıdan gelişmiş bir kırbaç kazandı. Leon, Walter'ın beş generalini öldürdü ancak silahının vampir lorduna zarar veremeyeceğini anladı . Daha da kötüsü, Sara'nın zaten ısırıldığını ve kaçınılmaz dönüşümüyle mücadele ettiğini keşfetti. Sara, Leon'un kalbini kıran bir çözüm önerdi. Onu öldürmesi, ruhunu kamçısıyla bağlaması ve silahı Bernhard'ı yenmek için kullanması gerekecekti. Leon gönülsüzce de olsa bu isteğini yerine getirdi ve kısa sürede ismine yakışan efsanevi Vampir Katili'ni yarattı. Leon, Bernhard'ı yok etti ama düşmanı düştükten sonra Ölüm Meleği vampirin ruhunu aldı. Mathias'ın Tanrı'ya meydan okumak ve ölümsüz olmak için kullandığı ölümsüz gücünü bir taşa aktardı. Mathias, karanlığın yeni efendisi Drakula olması için en yakın arkadaşını görevlendirdi. Leon, eski müttefikinden intikam almaya yemin etti ve ailesini, Mathias'ı ortaya çıktığı her yerde katletme yönündeki bitmek bilmeyen arayışa dahil etti. Yüzyıllar sonra Leon'un soyundan gelen Trevor Belmont amacına ulaşacak ve Drakula'yı öldürecekti.


Castlevania dizisindeki Leon Belmont kimdir ?Leon, Netflix'in Castlevania dizisinde hiç görünmüyor ancak etkisi anlatıyı etkiliyor. Hikaye, Leon'un ölümünden yüzlerce yıl sonra geçiyor ve Castlevania III: Drakula'nın Laneti olaylarını anlatıyor . Kanonik olarak Leon'un bu yinelemesi, Drakula ile savaşan ilk Belmont'du. Mathias yüzyıllarca hayatta kalana kadar bu ismi almadığı için oyun içi versiyonda teknik olarak ikonik vampirle hiç karşılaşmamıştı. Portresi, gelecek nesil canavar avcıları için bilgi ve araç deposu olan Belmont Ailesi malikanesinde asılıdır . Trevor Belmont, Leon'un soyadına yaptığı katkılardan bazılarını şu alıntıyla açıklıyor:


Bölgeye ilk girenin Leon Belmont olduğunu düşünüyorum. Ve bu evi inşa etti ve altındaki her şeyin temellerini kazdı.

Trevor, özel kütüphanesinde atasından kalan birkaç hediyeyi bulur. Trevor'ın geleneksel Vampir Katili'nden önemli bir yükseltme olan Sabah Yıldızı , avcıya gece yaratıklarına karşı mücadelelerde büyük bir avantaj sağlıyor. Leon ayrıca tam boyutlu portresinde belirgin bir şekilde görünen uzun kılıcını da arkasında bıraktı. Trevor, bir süre sonra Drakula'nın kafasını kesmek için Leon'un uzun kılıcını kullandığında Leon'un beklentilerini karşılar. Trevor ayrıca düşüncesizce, Trevor adında bir Kelt ile savaşa giderken Leon'un Trevor'ın adını verdiğinden bahseder.


Castlevania'nın her iki versiyonunda da Leon Belmont, soyundan gelenlerin karanlığı yenmek ve insanlığı korumak için bitmeyen arayışı sürdürmelerine olanak tanıyan sistemler yarattı. Belmont Hanesi'ni Eflak'a taşıdı ve Trevor'a Drakula'yı yenmek için ihtiyaç duyduğu rehberliği ve silahları verdi. Onun hikayesi oyunda çok daha üzücü. Lament of Innocence, hikaye anlatma başarısıyla kutlanmıyor ancak oyun, Castlevania evreninin derin irfanına dair büyüleyici bir bağlam sunuyor. Netflix serisinin daha sonraki versiyonlarının Leon'un Mathias Cronqvist'le olan mücadelesini ele alması pek olası değil, ancak sıkı hayranlar hikayeyi biliyor. Leon Belmont türünün ilk örneği ama arayışı ikonik canavar avcıları ailesi aracılığıyla devam edecek.

2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page