top of page

Castlevania: Carmilla kimdir?

Netflix'in Castlevania dizisinin mükemmel ikinci sezonu hayranlarını muhteşem bir düşmanla tanıştırdı ancak onun oyun içi görünümü daha az etkileyici.Drakula'ya kim karşı çıkabilir? Hemen hemen her Castlevania oyunu, oyuncuyu diğer tüm vampirlerin üzerinde küçümseyen bir şekilde gezinen ikonik Karanlık Lord'la karşı karşıya getirir. O kadar uzun zamandır o kadar ikonik ki, her ortamda karakterin birden fazla ikonik versiyonu var. Netflix'in Castlevania'sı , Drakula'yı biraz insancıl bir tavırla tasvir ederek kötü adama etkileyici yeni boyutlar kazandırdı. Dizi, güçlü Steiermark Kraliçesi Carmilla da dahil olmak üzere Drakula'yı yansıtacak ve geliştirecek düşmanları tanıttı.


Netflix'in Castlevania'sı muhtemelen serideki en tutarlı hikayedir. Çoğu klasik oyun tamamen birkaç metin bloğuna ve çevresel ayrıntılara dayanır. Gecenin Senfonisi oynanışı ve sunumuyla ünlüdür ancak anlatımı daha az ilgi çekicidir. En yeni girişler ara sahneler ekliyor, ancak bunlar daha genel olma eğilimindedir. Adi Shankar'ın Bootleg Universe'ü hayran kitlesine klasik Drakula avı deneyiminin en ilgi çekici versiyonunu yaşattı.


Castlevania oyunlarındaki Carmilla kimdir ?Carmilla , 1987'den beri çeşitli Castlevania oyunlarında yer alan bir patrondur. Birçok benzersiz tasarım ve dövüş tarzından hoşlanıyor. İlk oyunlar, klasik hikayelerden karakterleri ödünç almaları ve onları orijinal sunumlarına pek önem vermeden uyarlamalarıyla ünlüydü. Joseph Sheridan Le Fanu'nun ilk vampir romanı olan Dracula'dan önceki aynı adlı romanına bir referans olarak tanıtıldı . Carmilla'nın ilk görünümü Castlevania II: Simon's Quest'te gerçekleşti . Kılavuz ondan "Dişi Vampir" veya "Vampira" olarak bahsediyor ancak adı oyunun ipucu kitaplarından birinde gizli. Castlevania II, onu göz yuvasında parlak bir mücevher bulunan yüzen bir maske olarak tasvir ediyor. Ağlayarak ateş topları atarak saldırıyor. Daha sonra tercihen Super Smash Bros. Ulitmate gibi oyunlarda ortaya çıktığı için ilk görünüşü onun en ikonikleri arasında yer alıyor .


Carmilla , Castlevania: Rondo of Blood ve Dracula X için geri döndü . Bu başlıklarda en rutin olarak yeniden ziyaret edilen görünümünü keşfetti. Güzel, az giyimli bir kadın, bazen de devasa bir insan kafatasının üzerinde uzanmış bir succubus olarak görünüyor. Kafatası, Castlevania II yinelemesindeki ateş toplarına çok benzeyen kanlı gözyaşları ağlıyor . Hikayesi genellikle çoğu Castlevania kötü adamıyla paylaştığı bir ayrıntı olan Drakula'nın dirilişini içeriyor. Talihsiz dövüş oyunu Castlevania: Judgment için geri döndü . Bu oyun ona bir vücut kazandırdı ve onu cinselleştirilmiş bir succubus tipi olarak damgaladı. Circle of the Moon, Carmilla'ya en dikkat çekici oyun içi spot ışığını veriyor, ancak bu ve diğer bazı girişlerde onun adı "Camilla" olarak yanlış yazılıyor.


Castlevania dizisindeki Carmilla kimdir ?Netflix'ten Carmilla, oyun içi görünümünün çok az unsurunu benimsiyor ancak sunumunun çoğu, dizinin daha karmaşık anlatımı için icat edildi. Drakula , karısının ölümünün intikamını almak için insanlığa karşı soykırım niteliğindeki saldırısını başlatmaya hazırlanırken ikinci sezonda komploya katılır . Drakula'nın generallerinden biri olur ve her biri Drakula'nın güçlerini güçlendirmek için bir ordu getirir. Ayaktakımındaki tek muhalif ve en yetenekli manipülatör o. Carmilla, Dracula'nın planının dar görüşlü ve öfkeye dayalı olduğunu düşünüyor. Giderek artan çılgınlığını göstererek ve alternatif bir strateji önererek Drakula'nın desteğini yavaş yavaş çekiyor. Drakula insanlığın Dünya'dan silinmesini isterken Carmilla, vampirlerin kan ihtiyacını karşılamak için makul miktarda hayvan bulunduracağına söz verir. Zeki, hesapçı ve zalimdir. Her ne kadar tanıtımı onu Drakula'nın azimli bir rakibi olarak gösterse de ikonik son patronla sandığından daha fazla ortak noktaya sahip. Dördüncü sezonda kısa ve öz itirafı şu cümleyle geldi:


Hayatımın ilk kısmı erkeklerin benden bir şeyler almasıydı. Daha sonra hayatlarını aldım. Ve onların eşyaları. Ve evleri. Sonra Styria'yı aldık. Daha sonra küçük yerleşim alanımızı oluşturduk. Daha fazla zarar vermemeye çalıştık. Ev yapmaya çalıştık. Ve kurt insanlar kuzeyden, ordular batıdan geldiğinde ve diğer piçler bizim için geldiğinde. Ve yardım istedik. Vampir dünyasının geri kalanı ne dedi? "Kahrolası kadınlar" dediler. "Bırakın ölsünler" dediler. Bu yüzden herkesin her şeyini alacağım.

Carmilla, kendisine babalık yapan isimsiz yaşlı adam yüzünden travma yaşadı. Ona karşı olan nefreti genişliyor ve tüm erkeklere karşı şiddetli, yakıcı bir nefrete dönüşüyor. Carmilla , Dracula'dan nefret ediyor ama onun niyeti onunkinden daha asil ya da pratik değil. Vampir arkadaşlarına yalan söylüyor ve onlara mantıklı bir çözüm vaat ediyor. Trevor Belmont, Sypha Belnades ve Alucard'ın diğer generalleri ortadan kaldırması ve sonunda Drakula'yı öldürmesiyle planları suya düşer. Kendisi ve müttefikleri, Drakula'nın Demirci Ustalarından birini zincirlerine bağlayarak ölümsüz canavarların sürekli olarak tedarik edilmesini sağlasa da Carmilla, desteğini her geçen gün kaybediyor. İkna edemediği Demirci Ustası Isaac karşılık verince görüntü yıkılır . Isaac, Carmilla'nın sahte akıl sağlığını bozar, onu savaşta yener ve ölümünün en iyisi olduğuna dair güvence verir. Carmilla, dengesiz doğasına yenik düşer ve kendi canına kıyar ve ölürken çılgınca kendini galip ilan eder.


Carmilla yüzen bir maskeden kabus gibi üç boyutlu bir karaktere dönüştü. Onun küçük ekran yinelemesi aynı zamanda serideki en karmaşık ve basit varlıklardan biridir. O, Drakula'nın çöküşünün kaotik, karanlık bir aynasıdır ve intikam deliliğinin ötesinde bir şeyi temsil eder. Yine de ölmeden önce paylaştığı tanıdık kanlı gözyaşı hala güçlü duygular uyandırıyor. Carmilla, hiçbir şey onun için yeterli olmasa da, aldığı muazzam yükseltmeyi hak etti.22 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page