top of page

Büyücü Rehber | Büyücüler İçin En İyi D&D Özellikleri

Zindanlar ve Ejderhaların Büyücüleri, bazı belirgin olumsuz yönleri olan güçlü büyücülerdir. Ancak, doğru başarılar, bunları telafi etmelerine yardımcı olabilir.Dungeons & Dragons Fifth Edition'daki Büyücüler benzersiz bir tür büyücüdür, bu nedenle onlar için doğru Becerileri seçmeye gelir , genel yönergeleri takip etmek zor olabilir. Beceriler, bir karakteri benzersiz kılmanın ve güçlü yanlarını oynamanın en iyi yollarından biridir ve Büyücüler için en iyi seçenekler diğer sınıflara kıyasla benzersizdir.


İster savaşta verimliliklerini artırsın, ister partiye çok yönlü katkıda bulunanlar olsun, ister mümkün olan en güçlü büyücü olma yolunda olsun, bu özellikler herhangi bir Büyücünün mümkün olduğu kadar güçlü olmasına yardımcı olacaktır.


İlham Veren Lider, Bir Büyücünün Partilerini Güçlendirmesine Yardımcı OluyorBir Sihirbazın büyü yapma yeteneği Karizmadır, ancak oyuncular Karizmanın oyunda sadece büyü yapmaya izin vermekten çok daha büyük bir rol oynadığını hatırlamalıdır. İlham Veren Lider, yalnızca yeterince yüksek Karizmaya sahip oyuncular tarafından kullanılabilir, ancak giriş engeli, iyi inşa edilmiş bir Büyücünün onu birinci seviyeden karşılayabileceği kadar düşüktür.


Feat, bir karakterin bir kavga için partisinin kararlılığını desteklemek için 10 dakika harcamasına izin verir. Yetenek, uygulamada yeterince geniştir, tüm partiyi ve birlikte etiketlenebilecek birkaç müttefiki destekleyebilmelidir. Bu güçlendirme, karakterin seviyesi yükseldikçe ölçeklenen bir dizi geçici can puanı verir. Bu yetenek, kısa bir dinlenmede bile yeniden şarj olur, yani neredeyse ihtiyacınız olan her an kullanılabilecektir.


Ritüel Teker, Büyücü Sınıfının Zayıf Yönlerinden Birini Düzeltebilir


Büyücülerin sinir bozucu olabilecek bir yönü, yapmaları gereken sınırlı sayıda büyüdür. Ritual Caster, bu sorunu güzel bir şekilde iyileştiriyor. Büyücüler genellikle büyüleri ritüel olarak kullanamazlar, ancak Ritual Caster, hem slotları harcamadan sihri kullanmanın hem de daha fazla büyü eklemenin bir yolunu sunar. Bu başarı, diğer yazım sınıfları için büyü listelerine girme özgürlüğü vererek daha geniş bir seçenek havuzunu kullanıma sunuyor. Bu, bir büyü yuvasını genişletmenin en iyi yoludur ve Büyücüler bunu mümkün olduğunca erken almakla iyi ederler.


Metamagic Adept Daha Fazla Esneklik Sağlar


Metamagic , bir Sihirbaz oynamanın ana cazibesidir ve daha sınırlı büyü seçeneklerini dengelemeye yardımcı olur. Büyücülerin sihirlerini amaçlarına doğru şekillendirmelerine izin vererek, uygulamasını daha evrensel hale getirir. Tek sorun, Metamagic'in sınırlı bir Büyü Puanı kaynağıyla gelmesidir. Metamagic ustalığı, bir Sihirbazın cephaneliğine iki Metamagic seçeneği daha ekleyerek buna yardımcı olur. Bu, karakteri daha da çok yönlü hale getirecek. Tasha'nın Her Şeyin Kazanı , Büyücü sınıfının dengelenmesine yardımcı oldu ve bu başarı gerçekten bir fark yarattı.


Spell Sniper, Büyücüyü Güvende Tutuyor - Ve Daha FazlasıBüyücüler varsayılan olarak zırh yeterliliği almazlar, oyundaki en küçük isabetli zar havuzuna sahiptirler ve dövüş yeteneklerine yatırım yapmak için fazla motivasyonları yoktur. Spell Sniper, büyülerinin menzilini arttırır ve düşmanlarının siper almasını zorlaştırır, yani Büyücülerin savaş sırasında kendilerini güvende tutan menzili korumaları daha kolay olur.


Bu becerinin, bir Büyücünün normalde mevcut olmayan, yani Eldritch Blast'ı cephanelerine ekleyebilecekleri bir saldırgan cantrip yapmasına izin vermesi de bir o kadar değerlidir. Bu sadece oyundaki en iyi cantriplerden biri değil , aynı zamanda hasarı ve menzili de onu genel olarak en iyi büyülerden biri yapıyor. Ayrıca, Warlock'lar da Karizma kullandığından, büyü etkisini koruyacak ve Spell Sniper menzilini 240 fit'e çıkaracak.


Şanslı Bir Büyücünün Sınırlı Kaynaklarını Harcamasını Önler


Şans, belki de oyundaki en geniş anlamda faydalı başarıdır, ancak özellikle Büyücüler için kullanışlıdır. Oyuncunun sınırlı sayıda saldırı yuvarlaması sırasında ikinci bir zar atmasına, atışları veya yetenek kontrollerini kaydetmesine izin veren Lucky, çok önemli bir saldırı yapmak veya bir canavardan ölümcül bir darbeden kaçınmak söz konusu olduğunda çok değerli olabilir.


Metamagic, Büyücülerin sınırlı büyü yuvaları söz konusu olduğunda paralarının karşılığını daha fazla almalarını sağlar ve Lucky ile, bir saldırıda hem Büyü Puanı hem de bir büyü yuvası kullandıklarında, gerçekten vurmasını sağlamaya yardımcı olabilirler. Hiçbir şey, kötü bir dönüşün her şeyi mahvetmesini izlemek için tek bir dönüşe bu kadar büyük yatırım yapmaktan daha kötü hissettirmez. Lucky, her Büyücünün kullanabileceği bir güvenlik ağı sağlar.

128 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page