top of page

Baldur's Gate 3'teki Adalet Odası Bulmacası Nasıl Çözülür?

Aşağı Şehir Baldur's Gate 3'teki Wyrmway, Adalet Odası'nda muhakeme yeteneğinizle çözmeniz gereken karmaşık bir bilmeceye ev sahipliği yapıyor.Baldur's Gate 3'ün 3. Perdesindeki söylentiler , Aşağı Şehir'in altında büyük bir ejderha savunucusunun yattığını söylüyor, ancak ona yalnızca Adalet Odası'ndaki gibi belirli bulmacalar çözülerek ulaşılabilir. Bu bölge, sonunda ejderha Ansur'u keşfetmek için Wyrmway'de karşılaşmanız gereken birçok sınavdan birine sahiptir. Oda'nın bulmacası, onur ve muhakeme duygunuzu belirlemek için ahlakınızı test eder.


Adalet Odası, 3. Perde'de Aşağı Şehir'in altında bir konum olan Wyrmway'de bulunan Ansur Kapısı'nın solunda yer alır. Bu bölgedeki bulmacalar yeni bir şey değildir, çünkü ejderhanın dünyasına girmek için bile Ansur Efsanesi kitabının bulmacasını çözmeniz gerekir. ihtisas. Burada savaşmak konusunda fazla endişelenmenize gerek yok, ancak yine de herhangi bir tuzağı etkinleştirmemeye dikkat etmelisiniz.


Karanlık Büyüsü Nasıl KaldırılırOdaya girdiğinizde, hemen odanın ortasına doğru bir heykelin etrafına bir Karanlık büyüsü yapıldığını göreceksiniz. Duvarların çevresinde, elma çalan bir hırsızın şehir tarafından yakalanmasının hikâyesini anlatan üç tablo var. Heykel , Baldur's Gate 3'te hırsızın cezasını belirlemeniz gerektiğini belirtiyor ; bu ceza, işlenen suça uygun, adil ve onurlu bir adalet getirme yeteneğinizi değerlendirecek.


Herhangi bir cezayı bulmaya başlamadan önce, önce Karanlığı ortadan kaldırmalısınız. Laneti Kaldır veya Büyüyü Gider, heykelin üzerine yapıldığında odada kalan gölgelerden kurtulmak için harika büyülerdir. Bu büyü parçalarının her ikisi de Baldur's Gate 3'te açılabilecek en iyi büyüler arasındadır , dolayısıyla siz veya arkadaşlarınızdan biri bu büyüyü hemen kullanmaya hazır durumda olabilir.


Karakterinizin değerli büyü yuvalarından birini kullanmak yerine Laneti Kaldır parşömeni satın almak daha iyi olabilir. İhtiyaç duyabileceğiniz büyü için bir veya iki parşömen satabilecek farklı satıcılara ulaşmak için mümkün olduğunda Yol Noktaları arasında hızlı seyahat etmeyi unutmayın. Oda'nın bulmacasını çözmek için kullanabileceğiniz her türlü öğeyi ödemek için Wyrmway'de bol miktarda altın ve diğer ganimetlerin bulunması gerekir.


Adalet Odası Yapboz Nasıl TamamlanırKaranlık dağıldığında, hırsızın cezasına ilişkin farklı seçenekleri gösteren üç tablo daha göreceksiniz. Daha önce bu sanat eseriyle etkileşime girebiliyor olsanız da Baldur's Gate 3'te sihir kaldırılana kadar onunla başka hiçbir şey yapamıyordunuz . Şimdi, hikayedeki suçlu hakkındaki yargınızı temsil etmek için üç resimden birini Boş Niş'e bırakmalısınız .


Baldur's Gate 3'teki Chamber of Insight bulmacasının aksine , hırsızın kaderinde neredeyse bir yargıç gibi bağımsız bir rol üstlenmeniz gerekiyor. Hikayede de görmüş olabileceğiniz gibi, suç teşkil eden eylemlerine rağmen hırsızın niyeti iyiydi. Bu, " Hücre " nin doğru ceza olduğu anlamına geliyor çünkü çok sert değil ama hırsızı serbest bırakmanın sonuçlarını da göz ardı etmiyor.


Boş Niş'e başka bir tablo yerleştirmek, küçük bir düşman grubuna karşı mücadeleyi tetikleyecektir. Bu yaratıkları yenmek son derece zor olmasa da, özellikle Perde 3'teki yüksek seviyeli bir partiyle, Baldur's Gate 3'te Ansur'un sığınağının derinliklerine inmeden kaynaklarınızı boşa harcamak istemezsiniz . Bazı yoldaşlar Odaya girerken bile yaralanmış olabilir, bu nedenle herhangi bir çatışmadan tamamen kaçınmak en iyisidir.


Denemenin tamamlanması, Ansur'un dinlenme yerine giden kapıların bir kısmının kilidini açacak. Grubunuzun geri kalanıyla birlikte şehrin koruyucusuna ulaşabilmeniz için hâlâ İçgörü, Strateji ve Cesaret Odaları için çözümler bulmanız gerekiyor. Baldur's Gate 3'teki Adalet Odası bulmacasını çözenler, Baldur's Gate tarihinin doğası hakkında gerçekten şok edici bir gerçeği keşfetmeye bir adım daha yaklaşacaklar.

34 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page