top of page

Baldur's Gate 3, Hangi Zorluğu Seçmeliyim?

Baldur's Gate 3'ün üç zorluğu, daha hikaye odaklı veya daha stratejik bir mod gibi farklı oyun tarzlarına uygun deneyimler sunuyor.Baldur's Gate 3, farklı beceri seviyelerine sahip veya bu devasa RPG'den farklı şeyler isteyen oyuncular için üç zorluk seviyesiyle çıkıyor . Üç BG3 zorluğu Kolay, Normal ve Zor oyun standardını yansıtır, ancak her mod için benzersiz değişiklikler içerir.


Dengeli zorluk, adından da anlaşılacağı gibi, çoğu oyuncunun kendini rahat

hissedeceği yerdir, ancak oyunun hikayesine daha fazla odaklandığı için Explorer zorluğunda savaş çok daha bağışlayıcıdır. Tactician, düşmanlar için basit Sağlık ve hasar artışlarından daha fazlasını ekliyor : Tactician'ın zorluğunun, Baldur's Gate 3 savaşını mümkün olduğunca stratejik hale getirmeye odaklandığı iddia edilebilir .


Kaşifin Zorluk Durumu, Dengeli Bir Şekilde İşleri Basit TutuyorBaldur's Gate 3'ün üç zorluk ayarından ilki Explorer zorluğudur. Bu zorlukta iki ana etki meydana gelir: düşmanların HP'si önemli ölçüde azalır ve tüm grup üyelerinin saldırılarda isabet şansı artar. Ancak bu savaş güçlendirmelerinin bir dezavantajı var: Oyuncular Explorer zorluk ayarında çoklu sınıflama yapamıyorlar.


Çoklu sınıflandırma, Baldur's Gate 3'te özellikle min-max yapmayı bilen oyuncular için kişinin gücünü önemli ölçüde artırmanın bir yolu olabilir . Ne yazık ki, Explorer modunda tüm parti üyelerinin yalnızca bir sınıfa bağlı kalması gerekiyor, ancak oyuncular BG3'ün dövüşüne dair bir fikir edindikten sonra , bu benzersiz mekanikten yararlanmak için istedikleri zaman zorluğu Dengeli olarak değiştirebilirler.


Dengeli Zorluk "Varsayılan" AyardırDengeli zorluk ayarı Baldur's Gate 3'ün "normal" modudur . Oyuna veya genel olarak Dungeons and Dragons tarzı RPG türüne yeni başlayanlar , Balanced'a geçmeden önce oyun hakkında fikir edinmek için eğitim alanında Explorer zorluğunu denemelidir, çünkü bu, mücadelede büyük bir adım olabilir.


Ancak en azından Dungeons and Dragons'a , Baldur's Gate oyunlarına ve oynanış tarzına veya taktiksel RPG'lere aşina olan oyuncular Dengeli modda hiçbir sorun yaşamayacaktır. Savaş her iki taraf için de adildir ve düşmanlar Explorer Moduna göre herhangi bir yeni strateji benimsemezler. Oyunu çoğu kişinin oynaması için tasarlandığı şekilde deneyimlemek istiyorsanız Dengeli modu seçin.

Biraz ekstra zorluk arayanlar bunu Tactician zorluğunda bulacaklar.


Taktisyen Yalnızca En Yetenekli Oyuncular İçindirExplorer'dan Dengeli zorluğa geçiş çok büyük değil çünkü düşmanlar daha fazla HP alıyor ve saldırıların isabet olasılığı daha düşük. Karşılaştırmalı olarak, Dengeli zorluktan Taktikçiye geçiş çok büyük.


Taktikçi modunda yalnızca düşmanların HP'leri artmaz, dövüşler de değişir. Daha fazla düşman ortaya çıkıyor, dikkat edilmesi gereken daha fazla çevresel tehlike var ve durumu daha da kötüleştiren, düşmanların savaşta yeni stratejiler benimsedikleri görülüyor - büyü yapanlara yönelmek ve düşmanlarını yere sermek yerine doğrudan öldürmeyi hedeflemek gibi.


Taktisyen modunu etkinleştirirken büyük bir mücadeleye hazır olun. Bu en zor BG3 zorluğu, zayıf kalpli kişiler ve hatta oyunda "oldukça iyi" olduklarını düşünen oyuncular için değildir. Taktisyen zorluk seviyesi tamamen farklı bir dövüş deneyimidir ve yalnızca Larian Studios'un CRPG oyunlarında deneyimli deneyimli oyuncular ve Dungeons and Dragons Beşinci Sürüm kural setinin ustaları için tasarlanmıştır .


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page