top of page

Assassin's Creed Valhalla'nın Keşif Turu Macerayı Öğrenmeyi Sağlıyor

Origins ve Odyssey'den önceki gibi, Assassin's Creed Valhalla'nın eğitici Keşif Turu, Viking Çağı hakkında bilgi edinmenin benzersiz bir yolunu sunuyor.Geçen yıl Assassin's Creed Valhalla , oyuncuları Vikingler döneminde ve onların Britanya Adaları'na dokuzuncu yüzyıldaki genişlemelerinde aksiyon dolu bir yolculuğa çıkardı. Eivor olarak oyuncular, çağı otantik bir şekilde yeniden yaratmak için özenle hazırlanmış bir açık dünyadan geçerken ittifaklar kurmalı ve düşmanlarla savaşmalıdır. Tarihe uzanan serideki diğer oyunlarda olduğu gibi , Valhalla farklı dönemler ve yaşam biçimleri hakkında bilgi edinmek için harika bir fırsat sunuyor ve Ubisoft, çalışmalarını ve araştırmalarını bir kez daha benzersiz bir eğitim fırsatı yaratmak için kullanıyor.


Eğitim-eğlence oyunları yeni bir şey değil, ancak tür genellikle küçük çocuklara temel kavramları öğretmeyi amaçlayan oyunlarla ilişkilendirilirken, Discovery Tour oyunları bu önermeyi yeniden düşünmek için güçlü bir örnek oluşturuyor. Yanında serbest öncekilerden gibi, Assassin Creed Köken ve Odyssey , Viking Yaş oyunculara oyun ilham ve nasıl geliştiriciler hayata getirdi gerçek dünya tarihi hakkında öğrenirken haritayı keşfetmek için yeni bir yol verir.


Discovery Tour: Viking Age , oyuncuların tamamlaması için sekiz savaşsız görev sunar ve bunların her biri, çağ boyunca yaşayan Anglo-Saksonlar ve İskandinav halklarının yaşamları ve kültürleri hakkında fikir verir. Bunlar herhangi bir sırayla tamamlanabilir veya haritayı özgürce keşfetmek adına tamamen göz ardı edilebilirken, görevler yıllar boyunca aynı karakterleri takip eder. Bunları tamamlamak ve parlayan sarı işaretlerle etkileşim kurmak, günlük yaşam, din, mitoloji , politika ve kültür gibi şeyler hakkında bilgiler içeren yeni Codex girişlerinin kilidini açar .


Yine de her şey yalnızca geçmişle ilgili değildir. Mavi işaretlerle etkileşim kurmak, Valhalla'nın gelişimiyle ilgili Sahne Arkası anekdotlarının kilidini açar . Girişlerin çoğu, geliştiricilerin araştırmalarını ve tarihsel danışmanlarını oyunu oynamayı hem eğlenceli hem de olabildiğince doğru hale getirmek için nasıl kullandıklarını ele alırken, belki de daha ilginç olan bu çıkarların çatıştığı yerlerdir. Örneğin, geliştiriciler, aslında bu şekilde görünmeseler bile, oyuncular tarafından kolayca tanınabilmeleri için belirli hayvanları ve sebzeleri tutarlı, farklı renklerle tasvir etmeyi seçerler. Bunun gibi içgörüler, oyun geliştirmeye ne kadar çok iş düştüğüne ve geliştiricilerin yaratıcı kararlar alması gerektiğine dair bir fikir verir.


Discovery Tour'un odak noktası oyundan ziyade açıkça dünyadır, ancak Valhalla'nın mekaniklerini ve mini oyunlarını ilginç şekilde kullanan bazı anlar vardır . Örneğin, herhangi bir dövüş veya fiziksel dövüş olmasa da, ana oyunun uçan mini oyununu kullanan, oyuncuların rakiplerinin ayetlerine uyan en iyi imbikleri seçmelerini gerektiren bir tür düello vardır. Yine de en önemli şey, oyuncuların Viking Çağı'nı tüccarların, keşişlerin ve kralların gözünden deneyimlemelerini sağlayan yaşamdan kesitler.


Dünyayı keşfederek bulunabilecek Codex girişlerine ek olarak, bazılarının kilidi, hikayeden geçerek, gerçekleşen olaylara tarihsel bağlam sağlayarak açılır. Diyaloğu dinlemek ve Codex girişlerini okumak, oyunculara NPC'lerin sorduğu soruları doğru cevaplamaları için faydalı bilgiler verecektir, ancak yanlış cevaplar vermek hiçbir zaman gerçek sonuçlar doğurmaz. Bunun yerine, bunlar düşük bahisli mini sınavlar olarak hizmet eder ve diğer cevabın neden yanlış olduğuna dair cevaplar aslında dönemin ilginç bir bakış açısını sağlayabilir.


Basit olmasına rağmen, Discovery Tour: Viking Age , oyuncuları Assassin's Creed Valhalla'nın tarihi ve kültürel ilhamlarına kaptırma konusunda harika bir iş çıkarıyor ve oyunculara dönemi benzersiz, etkileşimli bir şekilde öğretiyor. Ayrıca ayrı olarak satın alınabilmesi (en azından şimdilik PC'de) onu her yaş için daha erişilebilir bir eğitim aracı haline getiriyor.


Ubisoft Montréal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanan Discovery Tour: Viking Age, Assassin's Creed Valhalla için ücretsiz bir içerik güncellemesi olarak mevcut. Ayrıca 2022 için planlanan PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, Google Stadia ve Amazon Luna için bağımsız sürümleri olan PC'de ayrıca satın alınabilir. Yayıncı tarafından bir inceleme kopyası sağlanmıştır.

3 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page