top of page

Arcane, Klasik Anime Kahramanı "Güçlendirme" Sahnesine Eşsiz Bir Farklılık Katıyor

Çoğu anime lideri gibi, Vi'nin de en çok ihtiyaç duyduğu anda sürpriz bir gücü var. Sadece, onunki, tüm farkı yaratan sıra dışı bir yön içeriyor.UYARI: Aşağıdaki bütününe verilen spoiler içerir Esrarlı ilk sezonunda şu anda Netflix'te


Japon animasyonunun Netflix'in hit animasyon dizisi Arcane üzerindeki etkisi açık. Sezonun olaylarını ustaca betimleyen nefes kesici açılış jeneriğinden özenle hazırlanmış dövüş sahnelerine kadar Arcane , sürekli genişleyen Batı animasyon sahnesinden Japon öncüllerine bir aşk mektubu olabilir . Riot Games'in League of Legends'ına dayanan Arcane'nin hikayesi kesinlikle benzersiz ama aynı zamanda Vi'nin Sevika'ya karşı verdiği mücadeledeki ikonik güçlendirme sahnesi gibi onu daha da zenginleştirmeye hizmet eden birkaç anime kinayeyi de içeriyor.


Vi, Hextech destekli eldivenleri ilk kez giymeden çok önce, hala onun tercih ettiği silahlardı. Vander'ın elle kullanılan dökme demir eldivenleri Jayce'den aldığı çift kadar etkili olmayabilir, ancak Vi'nin o sırada karşılaştığı düşmanların çoğuyla başa çıkmak için fazlasıyla yeterliydi. Bunları kullanarak Vi, Silco'nun uşaklarından oluşan bütün bir müfrezeyi parçaladı. Ancak, Parıldayan tek bir rakibe karşı, bunların modası geçmiş oldukları açıktı. Vi'nin dövüş becerileri bile rakip ham güçle boy ölçüşemezdi.


Jayce'in geliştirdiği Atlas Gauntlets, Vi için mükemmel bir yükseltmeydi. Aslen madencilerin mineralleri daha hızlı çıkarmasına ve işle ilgili tehlikeleri azaltmasına yardımcı olmak için tasarlanan Eldivenler, Vi'nin yumruklarını artırmaktan çok daha fazlasını yaptı. Jayce'in gösterdiği gibi, kullanıcıya benzeri görülmemiş bir kavrama gücü ve her bir yumrukla harcanan kuvvet miktarını düzenleme seçeneği sundular. Atlas Eldivenleri'ni kullanan Vi , el sıkışmak kadar hassas veya bir düşmanın göğüs kafesini kırmak kadar şiddetli görevlerin üstesinden gelebilirdi .


Atlas Gauntlets'in ilk dövüşü sırasında Vi'nin dövüş stiline mükemmel bir şekilde uydukları görüldü. Daha geniş yüzey alanları, potansiyel olarak tehlikeli yumrukları engellemesine izin verdi ve ona verdikleri güç, çok daha güçlü birkaç düşmanı uçurmak için yeterliydi, ancak henüz tam potansiyellerini kullanmamıştı. Vi , Silco'nun bir numaralı yardakçısı Sevika ile yüzleşmeye karar verene kadar onun gerçek gücünü fark etmedi.


Vi, dövüşün çoğunda üstünlüğü elinde tuttu. Sevika birkaç şişe Pırıltılı tarafından güçlendirilse de, Atlas Eldivenleri ile boy ölçüşemezdi. Sevika, Gauntlet'lerden birini doğrudan bıçaklayarak etkisiz hale getirmeyi başarana kadar, dövüş Vi için kolay bir galibiyete doğru ilerliyor gibiydi. Vi'ye şoktan kurtulması için zaman vermeden, yumruklarıyla saldırmak ve Vi'nin Eldiveni'ni delip geçen kılıcı arasında geçiş yaparak onu sıkıştırmaya devam etti. Sonunda Sevika, atlatılması imkansız bir hava saldırısı için kendini masadan attı. Vi içgüdüsel olarak, saldırganını uzak tutmak için kalan Gauntlet'i kapalı bir yumrukla başının üzerine kaldırdı ve onu şaşırtan bir şekilde, etrafında bir güç alanı belirdi.


Bir karakterin kritik bir anda sürpriz yeni bir yeteneği ortaya çıkardığını görmek, otaku için çok tanıdık bir olaydır, ancak Arcane'nin güçlendirme sahnesi ustaca deus ex machina'dan kaçınır. Vi'nin yeni kalkanlama yeteneği daha önce hiç taklit edilmemiş olsa da, başlangıçta ara sıra çöken mağara ve diğer ilgili tehlikelerle uğraşmak zorunda kalacak madenciler için yaratılan Eldivenlere doğal bir ek gibi görünüyor. Eldivenlerin orijinal kullanım amacı hakkında biraz ön bilgi sahibi olmak, şok faktörünü bozmadan kalkanın sürpriz görünümünü rasyonelleştirir. Böylece, zaten muhteşem olan savaş, klasik güçlendirme sahnesine yeniden enerji veren şaşırtıcı ve inandırıcı bir doruğa sahipti.

7 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page