top of page

2024 Yılında Duyurulan Tüm Yeni Isekai Animeleri

2024'te bol miktarda isekai animesi var ve işte bu yıl için duyurulan tüm yeni şovlar.Her sezon birkaç isekai animesi içerir . Herkes hayran olmasa da temanın popülaritesi tartışılmaz ve önümüzdeki yıllarda gücünü kaybetmesi pek mümkün görünmüyor. Sonuç olarak gelecek, kendilerinden çok uzak fantastik dünyalarda vahşi maceralara çıkan reenkarnasyonlu kahramanlarla dolu olmalı. Aksiyon, macera, komedi ve romantizm isekai ile ilişkilendirilen türlerden sadece birkaçıdır ve iyi bir şekilde temsil edilecektir.


2024 isekai anime sahnesi giderek ilgi odağı haline geliyor ve birçok yeni ismin kategoriye katılacağı şimdiden doğrulandı. Doğal olarak yıl, KonoSuba ve Mushoku Tensei gibi ezici özelliklerin devam filmlerini de içerecek , ancak bu serilerin tanıtıma ihtiyacı yok. 2024 için duyurulan yeni isekai animeleri neler?


İşura

Kış 2024Pek çok diziden farklı olarak Ishura , isekai niteliklerini hemen vurgulamıyor. Anime, başka bir dünyadan "ziyaretçilere" anında odaklanmak yerine, Şeytan Kral'ın ölümü nedeniyle barışçıl bir döneme girmiş gibi görünen bir dünyada bir akademiye giden büyülü kullanıcı Yuno'yu tanıtıyor. Ne yazık ki bu varsayımın yanlış olduğu ortaya çıkar ve şehri ve tek arkadaşı bir golem ordusu tarafından yok edilir.


Yok olmanın eşiğindeki Yuno, alıştırma kılıcıyla savaşan tuhaf ama güçlü bir adam olan Soujirou tarafından kurtarılır. O, bu evrene temel kahramanlar olarak hareket etmek üzere çağrılan bir ziyaretçi olarak bilinir. Eğlenme ve daha zorlu rakiplerle savaşma arzusuyla hareket eden Soujirou, çevredeki trajedilere pek aldırış etmiyor; Daha da önemlisi Yuno, onun başarısızlığını görmek istediği için kahramana eşlik etmeye karar verir.


Ishura'nın oldukça kasvetli yerlere giden ilgi çekici bir açılış birkaç bölümü vardı, ancak hikayenin dağınık yaklaşımı bunaltıcı ve kopuk. Aksiyonu yoğun olan anime, geniş bir karakter listesine sahip, yüksek oktanlı, karanlık bir fantastik animedir ve hepsini tanıtacaktır.


Anında Ölüm Yeteneğim O Kadar Güçlü ki, Bu Diğer Dünyadaki Kimsenin Bana Karşı Şansı Yok!

Kış 20242016'da çıkan hafif bir romandan uyarlanan Anında Ölüm Yeteneğim O Kadar Güçlü ki, Bu Diğer Dünyadaki Kimsenin Bana Karşı Şansı Yok! Kahramanına en büyük hileyi vererek unvanını hak ediyor. Ve kaynak materyal, erkek başrol Yogiri'nin bu yeteneği sıklıkla kullanmasına ve kendilerinin geride kalabileceklerini fark edemeyecek kadar kibirli diğer birçok karaktere zarar vermesine olanak tanıyor.


Hikaye büyük ölçüde Yogiri ile kendisi de isekai olan kız öğrenci Tomochika arasındaki ilişkiden kaynaklanıyor. Bu durumda Yogiri ve Tomochika okul arkadaşları tarafından ölüme terk edilirken bütün bir sınıf başka bir dünyaya gönderilir. My Instant Death Skill is So Overpowered, genel olarak isekai türüne pek sıcak bakmıyor gibi görünen saf bir parodi. Çoğu bölüm, birkaç dakika sonra onları yok etmek için bir arketip sunar. Tekrarlayıcı olsa da eğlenceli olabilir.


Sasaki ve Peeps

Kış 2024Sasaki ve Peeps olumlu bir sürpriz oldu, özellikle de kaynak materyalin Batı ülkelerinde çok fazla varlığı olmaması nedeniyle. Hikaye, kurumsal eziyet yüzünden mağlup edilen Sasaki'yi konu alıyor. Bir evcil hayvan edinerek işleri biraz daha renklendirmek isteyen Sasaki, sonunda başka bir dünyadan büyücü olan bir kuşu (Pii-chan) seçer; daha da önemlisi, kahramanın sihir konusunda yeteneği var.


Zamanını Dünya ile Pii-chan'ın dünyası arasında paylaştıran Sasaki ve Peeps , işlerin yürümesi için çok şey harcıyor ve malzemelerin çoğu işe yarıyor. Mizah, drama ve hatta biraz politik entrikanın harmanlandığı bu dizi, bir isekai için oldukça iddialı.


Alyans Masalları

Kış 2024Tales of Wedding Rings, Kış 2024'ün en çok beklenen yeni isekai animelerinden biriydi . Seinen mangası bu noktada neredeyse on yıllık ve haremlerin niş olduğu göz önüne alındığında nispeten başarılı oldu. Kaynak materyale aşina olmayan kişiler, Kış sezonunun yüzlerinden biri olarak gösterilen Prenses Krystal'i bazı tanıtım materyallerinde görmüş olabilir.


Aksiyonun ipuçlarını taşıyan fantastik bir aşk hikayesi olan Tales of Weddings Rings , hayallerindeki kızın peşinde başka bir dünyaya giden Haruto'nun, onun en çılgın hayal gücünün ötesinde tamamen farklı bir hayata sahip olduğunu fark etmesini konu alıyor. Uyarlama şu ana kadar oldukça iyiydi, ancak birinin bundan keyif alması için harem ve fantazi kinayelerinin hayranı olması gerekecek.


İyileştirme Büyüsünü Kullanmanın Yanlış Yolu

Kış 2024Üçüncü tekerlek olmaktan daha garip bir şey var mı? Usato, iki kahraman arkadaşıyla birlikte yanlışlıkla başka bir dünyaya çağrıldığında bu olgunun benzersiz bir versiyonunu yaşar. Onu istemeyen tehlikeli bir evrende sıkışıp kalan Usato'nun kurtarıcı tek özelliği, iyileştirme büyüsü kullanma yeteneğidir . Ancak bu, Usato'yu hızla şekle sokmak için yola çıkan sert öğretmen Rose'un dikkatini çektiği için onu zor durumda bırakır.


Kış 2024'ün en iyi isekai animesi için en iyi yarışmacılardan biri olan Şifa Büyüsünü Kullanmanın Yanlış Yolu , sezonun en büyük kahkahalarından bazılarını yaratan mutlak bir keyiftir ve aynı zamanda kahramanına büyümek için birçok fırsat sunar.


Kabarık Cennet

Kış 2024Her isekai animesi aksiyona, maceraya ve romantizme odaklanmaz; Bazen başka bir dünyayı ziyaret etmenin amacı iç huzuru keşfetmektir. Fluffy Paradise, fantastik bir dünyada bir kız olarak reenkarne olan aşırı çalışan bir kahramanın (büyük ölçüde) yavaş ilerleyen bir hikayesidir . Hayvanları sevdiği için onlarla iletişim kurmasını sağlayacak bir yetenek ister ve hepsiyle arkadaş olup onları sevmeye başlar.


Fluffy Paradise, genel olarak hayatın rahatlatıcı bir kesitini tercih etse de, krallığın bazı yöneticilerinin pek de iştah açıcı olmadığını öne sürüyor. Sonuç olarak, anime her zaman sıcak ve bulanık değildir... ancak bu sıfatlar dizinin çoğu sahnesi için doğrudur.


Kötülük Seviye 99: Gizli Patron Olabilir Ama İblis Lordu Değilim

Kış 2024Kötülük isekai animeleri son yıllarda sıradan hale geldi; bu trendin 2010'larda hafif roman sahnesini devralmasından bu yana pek de şaşırtıcı değil. Günümüzde, her sezon bu alt türe uyan en az bir dizi içeriyor gibi görünüyor ve Kötülük Seviyesi 99 , Kış 2024 için bu kotayı dolduruyor. Biraz hoş bir değişiklikle, baş kahraman, bir otome oyununun son kötü adamı yerine gizli patronu olarak reenkarne oluyor; sonuç olarak çok güçlüdür ve siyah saçlı olduğu için İblis Lordu ile de karıştırılmaktadır.


Kötülük Seviyesi 99, öncülün düzgün bir şekilde değişmesine rağmen, bu tür bir hikayeyle ilgili tüm özelliklere sahiptir. Ağırlıklı olarak bir akademide geçen ve sadece huzurlu bir yaşam sürmek isteyen bir kahramanın yer aldığı anime, tahmin edilebilir ama sıkıcı değil. Yumiella Dolkness'in duygusuz sunumu çoğu duruma mizah ve hafiflik katıyor ve abartılı gösterileri her zaman unutulmaz.


En Zayıf Terbiyeci Çöp Toplama Yolculuğuna Başladı

Kış 2024Halihazırda mangaya uyarlanmış bir romandan uyarlanan The Weakest Terbiyeci, Çöp Toplama Yolculuğuna Başladı isekai türünün OP kahramanlarına güvenme eğilimine aykırı olan bir başka yavaş hayat hikayesidir. Ivy, gücün becerilere göre belirlendiği bir dünyaya yeniden doğar; ne yazık ki o sadece bir terbiyeci, bu da onun ailesi tarafından dışlanmasına neden oluyor. Ona değer veren tek kişiyi kaybeden Ivy, tek başına yola çıkar ve sonunda bir slime ile arkadaş olur.


En Zayıf Terbiyeci Çöp Toplama Yolculuğuna Başladı, acımasız bir dünyada hayatta kalmak için sınırlı becerilerini ve kaynaklarını kullanmak zorunda olan savunmasız bir kahramanın yer aldığı isekai arayan herkes için harika bir seçim. Kesinlikle yoğun anlardan yoksun olmasa da, hikayede hala çok sayıda yaşam kesiti var. Ayrıca hikaye, Ivy'nin isekai kökenlerini özellikle vurgulamıyor ve dizi kolaylıkla geleneksel bir fantazi olarak değerlendirilebilir.


Isekai Onsen Cenneti

Kış 2024Kış 2024'ün tartışmasız en karanlık ve bilinmeyen isekai animesi Meitou "Isekai no Yu" Kaitakuki tamamen kaplıcalarla ilgili. Yoshizou Yukawa, hayatını Japonya'nın dört bir yanına dağılmış kaplıcaları keşfetmeye adayacak kadar, onsenin doğal sıcaklığına dalmaktan başka hiçbir şeyi sevmiyor. Ne yazık ki bir uçurumdan düşer ve korkunç bir sonla karşılaşır , ancak tutkusuna hitap eden bir fantezi dünyasında yeniden canlanır.


Bu muhtemelen büyük bir sürpriz olmayacak, ancak Meitou'nun oldukça fazla hayran hizmeti var. Bu, kaplıcada ıslanmayı konu alan bir isekai animesidir ve Yoshizou bunu tek başına yapmayacaktır.


Değerlendirme Yeteneğine Sahip Bir Aristokrat Olarak Reenkarnasyon

İlkbahar 2024Nisan 2024'te gösterime girecek olan bu isekai anime, insanların yeteneklerini analiz etme yeteneğine sahip soylu bir ailenin oğlu olarak reenkarne olan bir maaşlı adamın hikayesini anlatıyor. Bu beceriyi kullanan kahraman, savaşın eşiğinde görünen bir dünyada olumlu bir etki yaratmaya çalışır.


Değerlendirme Becerisine Sahip Bir Aristokrat Olarak Reenkarnasyon, ana karakterine onu isekai dünyasına hakim olan birçok güçlü başrolden ayıran oldukça benzersiz bir yetenek kazandırarak puan kazanır. Umarım gösterinin geri kalanı güzel olur.


Yanıt: Canavar

İlkbahar 2024Isekai günümüzde tekrarlanan içeriklere o kadar doymuş durumda ki, nispeten benzersiz bir önermeye sahip bir şov ortaya çıktığında her zaman heyecan verici oluyor. Re:Monster, bir goblin olarak reenkarne olan bir kahramanın etrafında dönerek işleri sarstığı için bu kaşıntıyı bir dereceye kadar kaşıyabilir , bu canavarların çoğu fantastik hikayede olumlu bir şekilde tasvir edilmeme eğiliminde olduğu göz önüne alındığında, çok fazla potansiyele sahip güzel bir fikir.


Re:Monster'ın hafif romanı ve manga uyarlaması kısır anlardan nasibini alıyor, ancak kahraman oldukça güçlü olduğu için hikaye genellikle standart bir güç fantezisi gibi oynanıyor. Kaynak malzeme O Zaman Balçık Olarak Yeniden Doğduğum Zaman ile aynı kumaştan kesilmiştir .


2. Seviye Süper Hile Güçleriyle Başka Bir Dünyada Rahatlayın

İlkbahar 2024Seviye 2 Süper Hile Güçleri ile Başka Bir Dünyada Chillin' in Another World, kağıt üzerinde oldukça yumuşak görünmesine rağmen, birkaç benzersiz özelliğe sahiptir. Klyrode'un bir kahramana ihtiyacı olduğundan krallık, ilk başta bu mücadeleye hazır görünmeyen Banaza'yı çağırır. Bununla birlikte, kaba bir şekilde kovulduktan sonra, sonunda seviye atlıyor ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde onu gülünç derecede güçsüz kılan bir beceri kazanıyor. Çok geçmeden kendini, sonunda kadın olan şeytani bir kurtla karşı karşıya bulur. Daha da önemlisi ikili anlaşırlar ve sonunda bir çift olurlar.


Güç fantezisi yönü ve genel dünya isekai türü için tipik olsa da, Seviye 2 Süper Hile Güçleri ile Chillin' in Another World, özellikle bir çifte odaklanarak, bu temanın hikayelerinin çoğuna hakim olan harem yönünü ortadan kaldırmasıyla öne çıkıyor. Banaza ve Rhys, kaynak materyalde birlikte çok tatlılar ve uyarlamanın olumlu bir izlenim bırakmak istiyorsa kimyalarını doğru bir şekilde ayarlaması gerekecek.


Onaylanmış Sezonu Olmayan 2024 Isekai Animesi2024 ilerledikçe giderek daha fazla isekai animesi yalnızca kendilerini göstermekle kalmayacak, aynı zamanda belirli sezonlara da bağlı kalacak. Şu anda yalnızca Kış 2024 sezonu içerikle doluyken, Bahar yeni yeni şekillenmeye başlıyor. Yılın geri kalanının tam olarak nasıl görüneceğini tahmin etmek zor olsa da, sezonları henüz açıklanmamış olsa da birkaç dizinin 2024'te gösterime girmesi planlanıyor.
İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page