top of page

2024 Haunted Chocolatier İçin Hala Büyük Bir Yıl Olabilir

Bu yıl piyasaya sürülmese de, ConcernedApe buna bağlı kaldığı sürece 2024, Haunted Chocolatier için hala büyük bir yıl olabilir.

Haunted Chocolatier, eleştirmenlerce beğenilen bağımsız Stardew Valley oyununun yaratıcısı ConcernedApe'in yakında çıkacak çikolata şekerleme mağazası simülatörüdür. Haunted Chocolatier'in geliştirilmesi2020'de başladı ve o zamandan beri oyunun ilerleyişiyle ilgili güncellemeler çok az. Stardew Vadisi'nin gelişimi yalnızca dört yıl sürdüğüiçin, bir zamanlar 2024, Haunted Chocolatier'in hizmete girdiği yıl olacak gibi görünüyordu. Ancak yıl ilerledikçe bu umut hızla kayboluyor.

Ne yazık ki Haunted Chocolatier'in 2024'te çıkması pek olası değil ve oyunun henüz bitmemesi aslında en iyisi olabilir. Öyle olsa bile, 2024'ün Haunted Chocolatier için büyük bir yıl olma ihtimali yüksek , her ne kadar bu onun piyasaya sürülmesini içermese de. ConcernedApe tarafından 2024 yılının Haunted Chocolatier için önemli bir yıl olabileceğine dair resmi bir doğrulama yapılmamış olsa da oldukça önemli bir kanıt bunu gösteriyor. Özellikle geliştiricinin 2023'te yaptığı bir Twitter gönderisini içeriyor.


Neden 2024 Haunted Chocolatier İçin Hala Büyük Bir Yıl Olabilir?

Lanetli Çikolatacı Üzerindeki Çalışmalar Stardew Valley 1.6 Çıktıktan Sonra Devam Edecek

ConcernedApe en azından bir yıldır Stardew Valley'in bir sonraki büyük güncellemesi üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor . 1.6 güncellemesi çeşitli hataları düzeltip oyunun belirli alanlardaki yaşam kalitesini iyileştirmenin yanı sıra yeni içerikler de ekleyecek. Güncelleme, Stardew Valley'e Yeni Yıl Festivali'nin eklenmesi , iki yeni mini festival ve yeni oyun sonu içeriği sayesinde özellikle bekleniyordu .

Güncellemeyi alacak ilk platform 19 Mart'ta PC olacak ve bunu diğer platformlar da takip edecek, yani çok yakında. Bunun Stardew Valley oyuncularına sağlayacağı büyük faydanın yanı sıra , Haunted Chocolatier hakkında daha fazla haber bekleyen hayranlara da fayda sağlayacakConcernedApe, 16 Nisan 2023 tarihli Twitter gönderisinde Stardew Valley için 1.6 güncellemesi geleceğini ve güncellemeye öncelik vermek için Haunted Chocolatier üzerindeki çalışmalarına ara verdiğini duyurdu. Ancak güncelleme yayına girdikten sonra Haunted Chocolatier üzerinde çalışmaya geri dönüleceği de paylaşıldı .

Bu, güncellemenin 19 Mart'ta PC'de yayınlanmasının ardından Haunted Chocolatier üzerindeki çalışmalarına devam edeceği veya güncelleme her platformda yayına girdikten sonra çikolata şekerleme mağazası simulasyonuna yönelik geliştirmelerin devam edeceği anlamına gelebilir. Her iki durumda da, Haunted Chocolatier çok yakında bir kez daha aktif gelişime girecek.


Lanetli Çikolatacının Devam Eden Gelişimi Geliştiriciden Daha Fazla Güncelleme Anlamına Gelebilir

ConcernedApe'in, Stardew Valley 1.6'nın piyasaya sürülmesinin ardından Haunted Chocolatier üzerinde çalışmaya geri dönmesi , aynı zamanda topluluğa ilerlemesi hakkında daha fazla güncelleme sunmasına da yol açabilir. Haunted Chocolatier'in web sitesindeki geliştirme bloguna bakılırsa son gönderi 25 Aralık 2021'deydi.

Ek olarak, ConcernedApe resmi Twitter sayfasında hayranlarını bilgilendirmeye devam etse de bu güncellemeler çok küçüktü ve çok az önemli bilgi sağladı. Bu nedenle, Haunted Chocolatier'in gelişimi devam ettiği sürece , ConcernedApe'in, özellikle de Stardew Valley'in 1.6 güncellemesinin devre dışı kalmasıyla birlikte hayranlarını güncellememesinin çok az nedeni var .

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page