top of page

Unutulan Super Mario Oyunu Çıkışından 8 Yıl Sonra Yeni Güncelleme Aldı

Çok fazla ilgi görmeyen ana seri Super Mario oyunu, ilk çıkışından sekiz yıl sonra beklenmedik bir güncelleme alıyor.

Nintendo'nun Super Mario Run'ı, ilk çıkışından sekiz yıl sonra yeni bir güncelleme aldı. Super Mario Run, hayranlar seriden bahsederken sıklıkla gözden kaçırılan ana seri Super Mario oyunudur. Bazıları bunun gerçek bir Super Mario oyunu olduğunu bile düşünmüyor çünkü özel bir Nintendo konsolu yerine yalnızca Android ve iOS mobil cihazlar için piyasaya sürüldü.

Super Mario Run, Nintendo'nun mobil oyun alanına girme çabalarından biri olarak duruyor. Super Mario Run, piyasadaki çoğu mobil oyun gibi oynaması ücretsiz bir ekonomiye gitmek yerine, oyuncuların oyunu oynamak için gerçekten satın almasını gerektiren daha geleneksel bir dağıtım modeli sunuyor . Çoğunlukla olumlu eleştiriler aldı, ancak inceleme puanları yine de sevilen platform oyunu serisinin çoğu oyununa göre oldukça düşüktü.

Super Mario Run incelemelerinin emsallerine kıyasla pek etkileyici olmadığı ve oyunun mobil platformlarda piyasaya sürüldüğü göz önüne alındığında , bu kadar çok gözden kaçırılması gerçekten de sürpriz değil. Ancak Super Mario Run birçok franchise hayranı tarafından unutulmuş olsa da Nintendo'nun kendisi onu unutmadı. Nintendo, Super Mario Run için "bir etkinlik için eklenen özellikler" içeren ve "çeşitli hata düzeltmeleri" sağlayan yeni bir güncelleme yayınladı , ancak yama notları bunun dışında belirsiz. Ancak yama notları yeni bir Super Mario Run etkinliğinin potansiyel olarak yolda olduğunu gösteriyor gibi görünüyor , bu nedenle hayranlar bu konuda daha fazla bilgi edinmek için göz kulak olmak isteyebilir.

Nintendo Everything, Super Mario Run'ın son güncellemesinin 2023'ün sonunda geldiğini kaydetti. Bu güncelleme, çapraz tanıtım taktiğinin bir parçası olarak Super Mario Bros. Wonder'dan Wonder Flower'ı oyuna ekledi . Yama notlarında bahsedilen olayın başka bir Mario oyunuyla başka bir Super Mario Run geçişine işaret etmesi mümkün , ancak bunu henüz göreceğiz.

Super Mario'nun Nintendo'nun amiral gemisi serisi olması nedeniyle ikonik tesisatçının başrolde olacağı daha fazla oyunun yolda olduğuna şüphe yok. 2024'te, 22 Mart'ta özel Princess Peach: Showtime Switch , 23 Mayıs'ta Paper Mario: The Thousand-Year Door yeniden yapımı ve 27 Haziran'da Luigi's Mansion 2 HD dahil olmak üzere çok sayıda Super Mario bitişik oyununun piyasaya sürüleceği görülecek .

Büyük ihtimalle duyurulmamış Super Mario projelerinin de üzerinde çalışılıyor. Söylentiye göre Nintendo, 2025'te piyasaya sürülmek üzere bir Switch 2 konsolu hazırlıyor ve eğer önceki Nintendo konsolları bir göstergeyse, yeni bir ana seri Super Mario oyunu bulmak zor olmasa gerek. Bu sadece oyunun Super Mario Odyssey gibi 3D mi olacağı yoksa Mario Bros. Wonder veya Super Mario Run'a benzer başka bir 2D macera mı olacağı sorusu .


Super Mario Run Güncelleme Yama Notları


  • Bir etkinlik için özellikler eklendi.

  • Çeşitli hata düzeltmeleri.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page