top of page

The Witcher 4, Hikayesinde Keskin Bir Dönüş Yaparak Çok Şey Kazanabilir

Polaris ile başlayan yeni Witcher üçlemesi, The Witcher dünyasının önemli bir bileşenini tamamen yenilemek için eşsiz bir fırsata sahip.  • Geralt buradaki tek Witcher değil. The Witcher 4'ün yeni kahramanı seriye yeni bakış açıları getirebilir.

  • Ciri gibi başka bir karakter bu rolü üstlenebilirken, tamamen yeni bir Witcher en yeni bakış açısını sunabilir.

  • The Witcher'ın dünyası çok geniş; farklı witcher okulları ve karakterleri gelecekteki oyunlarda keşfedilmeyi bekliyor.


Rivialı Geralt, The Witcher ile eşanlamlı hale geldi . The Witcher oyunları denince akla hikayesi, hırıltılı sesi ve sürpriz yasasıyla olan karmaşık ilişkisi geliyor . Ancak "witcher" pek çok kişinin üstlendiği bir iştir. Geralt, CD Projekt Red oyununun kahramanı olmayı hak eden tek canavar avcısı değil. Stüdyonun Polaris adı altında yeni bir Witcher oyunu geliştirmesiyle birlikte The Witcher 4'te yeni bir yıldızın parlamasının zamanı gelmiş olabilir - ve ne kadar riskli olursa olsun, bu karakterin dünya için tamamen yeni bir yüz olması ideal olabilir. franchise.


Witcher 3'teki Vahşi Av, Geralt'ın Hikayesini Temiz Bir Şekilde SonlandırıyorWitcher oyunları Kıta'nın çalkantılı bir döneminde geçiyor: Nilfgaard'ın savaşçı imparatorluğu kuzeydeki krallıkları istila ederken, Wild Hunt tüm dünyayı ele geçirme planları yapıyor ve dünyadaki Witcher'ların sayısı tek haneli rakamlara düşüyor. Geralt, arkaik sürpriz yasası aracılığıyla kazara kendisine hediye edilen prenses Ciri aracılığıyla çatışmanın içine çekilir. Ciri de zamanla müthiş bir Witcher'a dönüşüyor ve son oyunda oyuncular Geralt ile Ciri'nin hikayesini bitirmek için birçok farklı yola sahip . Hepsi mutlu son değil ama sonuçta sonlar.


CD Projekt Red'in Geralt'ı dinlenmeye bırakma fırsatı var. Blood and Wine DLC'nin sonunda Geralt biraz rahatlamaya hevesli görünüyor. Bir sonraki oyuna onun bir NPC veya oynanabilir bir karakter olarak dahil edilmesiyle ilgili çeşitli tartışmalar var, ancak Polaris'in kahramanı olması pek olası değil . The Witcher 3: The Wild Hunt, Geralt'ın unutkan başlangıçlardan kahramanca sonlara kadar olan öyküsünü anlatan bir oyun üçlemesini tamamladı. Beyaz Kurt'un emekli olma zamanı geldi.


Yeni Bir Kahraman Witcher'daki Eski Bir Sorunu Nasıl Çözebilir?Önceki oyunlar, The White Frost'un kıyamet tehdidini ve dolayısıyla The Wild Hunt'ın istilasını çözdü ancak The Witcher üçlemesi, Witcher'ların neslinin tükenmesi sorununu çözmedi. İlk oyunda Geralt'ın üssü Kaer Morhen saldırıya uğrar ve ölümcül Çim Denemesi için gerekli olan iksirler ve mutajenler çalınır. Çimenlerin Sınavı, potansiyel Witcher'ların ya gelişmiş yetenekler kazandığı ya da denerken öldüğü, dayanılmaz, dönüştürücü bir süreçtir. Geralt'a ikonik gümüş-beyaz saçlarını, canavar öldürme becerilerini, karanlıkta görme yeteneğini vb. kazandıran da buydu.


Çalınan mallar kurtarılmış olsa da, bunların yapımının ardındaki sırlar Kaer Morhen'in soyulmasından çok önce kaybolmuştu. Dünyada dolaşan canavarların azalmasıyla birlikte Witcher'lara da pek fazla talep kalmıyor. Yeni bir Witcher'ın doğuşu, CD Projekt Red'in bu sorunu çözmesinin bir yolu olabilir. Witcherlık dünyasında tamamen yeni bir karakter, oyuncuların tanıdığı ve sevdiği eski uzman Geralt'a büyük bir engel olacaktır. Oyunlar hiçbir zaman Çim Denemesi'nin gerektirdiğinin tamamını açıkça göstermedi, ancak oyuncular, Kurt Büyücü Okulu'na ev sahipliği yapan Kaer Morhen'de Ciri'nin çocukluk maceraları aracılığıyla witcher eğitiminin ne kadar yürek parçalayıcı olabileceğine dair bir fikir edindiler .


Geralt ve Ciri'nin mezun olduğu okulun yanı sıra yeni bir kahramanın kaynağı olabilecek başka cadı okulları da var. The Witcher 2: Assassins of Kings'in sonu , Geralt'ın Witcher ve kral katili Letho'yu bağışlamayı seçmesi durumunda Engerek Okulu'nun yeniden dirilişine tanık oluyor. Onaylanan yeni School of the Lynx de dahil olmak üzere bu okullardan herhangi biri , The Witcher 4'te keşfedilecek harika bir yeni konum oluşturabilir :


  • Kedi Okulu

  • Ayı Okulu

  • Engerek Okulu

  • Turna Okulu

  • Griffin Okulu

  • Mantikor Okulu


The Witcher'ın dünyası Geralt'ın bakış açısıyla gösterilenden daha geniştir. Bir sonraki oyunu yeni bir yere, yeni bir okula taşımak ve yeni bir Witcher'ın gözünden keşfetmek için pek çok fırsat var. Ciri, Polaris'in kahramanı için bariz bir seçenek , ancak onun hikayesi de benzer şekilde orijinal Witcher üçlemesi aracılığıyla anlatıldı . The Witcher 4 ile CD Projekt Red, bir sonraki Witcher üçlemesine boş bir sayfa ve oyuncuların hayran kalacağı yeni bir Witcher ile başlama fırsatına sahip .


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page