top of page

The Witcher 3: Wild Hunt'taki En Güçlü Silahlar

Pek çok oyuncu The Witcher 3'e bir kez daha geri dönüyor ve burada oyuncuların oyunda bulabileceği en iyi silahlardan bazılarının kısa bir özetini bulabilirsiniz.  • Temel Çıkarımlar:

  • Netflix'in The Witcher oyununun ve yeni nesil güncellemesinin piyasaya sürülmesi, The Witcher 3: Wild Hunt'a oyuncuların yeniden canlanmasını sağladı.

  • Oyun sürükleyici bir hikaye anlatımı, iyi geliştirilmiş karakterler ve savaşı daha heyecanlı hale getiren çeşitli silahlar sunuyor.

  • Oyuncular, Bloodsword, Iris, Harpy ve Grandmaster Witcher Swords dahil olmak üzere oyundaki en iyi Çelik ve Gümüş Kılıçları bulabilirler.


Netflix'in The Witcher ve yeni nesil güncellemesinin piyasaya sürülmesinden bu yana, The Witcher'ın eleştirmenlerce beğenilen video oyunu uyarlamasının geliştiricisi CD Projekt Red, en son oyunu The Witcher 3: Wild Hunt için oyuncuların yeniden canlandığını gördü. . Witcher 3 aynı zamanda Nintendo Switch'e de taşınarak oyunu eskisinden daha geniş bir oyuncu kitlesine açtı.


Elbette Netflix'in sağladığı desteğe rağmen The Witcher 3'ün kendisi hala birçok kişi tarafından bir başyapıt olarak görülüyor ve bu nedenle pek çok hayran oyuna geri dönmeye devam ediyor. Sürükleyici hikayesine ve ayrıntılı karakterlerine ek olarak The Witcher 3 , savaşı eskisinden daha da cazip hale getiren çok sayıda silaha sahip. Şimdi, The Witcher 3'ün başka bir versiyonunu oynamak isteyen deneyimli oyuncular veya video oyunu uyarlamasının neler sunabileceğini görmek isteyen Netflix şovu hayranları için, oyuncuların bulabileceği en iyi Çelik ve Gümüş Kılıçlar burada. The Witcher 3: Wild Hunt ve iki genişleme paketi Blood & Wine ve Hearts of Stone .


11 Aralık 2023'te Ritwik Mitra tarafından güncellendi: The Witcher 3, harika RPG hayranlarının bizzat göz atabileceği en iyi video oyunlarından biridir. Yeni nesil güncellemenin gelişiyle birlikte şimdiye kadarki en iyi oyuna girmek için daha iyi bir zaman olamaz. Geralt'ın hikayesi, Ciri'yi kurtarma arayışının oldukça ilgi çekici ve sayısız sürprizlerle dolu olmasıyla gerçekten de yüksek bir notla bitiyor. Bu oyunun iki DLC'si, oyunculara The Witcher dünyasına dalmaları ve oyun tarihindeki en iyi iki eklentiye tanık olmaları için bir bahane vererek harika bir iş çıkardı. DLC'lerin zorlu mücadelesini atlatmak isteyen oyuncuların mutlaka Geralt'ın oyunda bulabileceği en iyi silahları kullanarak şanslarını eşitlemeleri gerekiyor.


11

Kan kılıcı

Miras Hazine Avı Görevinde BulunduAşama

Kalıntı

Zarar

310–380

Minimum Seviye

25

Ağırlık

2.01

Ursine ve Feline Swords'a benzer şekilde Bloodsword, işaretlerin kullanımı yerine fiziksel hasara odaklanır ve kritik vuruş şansı ve hasarı, kanama şansı ve parçalanma şansını önemli ölçüde artırır.

Kanlı Kılıç, oyuncuları bir diyagramla ödüllendirecek iki Çöpçü avı görevi aracılığıyla elde edilebilir. İlk görevin adı Skellige'de Miras, ikincisi ise Velen'deki Savaş Alanı Ganimetidir.


10

İris

Olgierd von Everec'i Kurtardıktan Sonra Elde Edilen Bir Hediye
Aşama

Kalıntı

Zarar

327-400

Minimum Seviye

37

Ağırlık

4.01

Iris, oyuncuların The Witcher 3'te kullanabileceği en iyi bıçaklardan biridir ve Hearts of Stone görev serisinin sonunda, oyuncuların Olgierd von Everec'in ruhunu kurtarmaya karar vermesi durumunda elde edilir. Bu muhteşem kılıç saldırılar sırasında kırmızı renkte yanıp söner ve bazı güçlü saldırılar kritik vuruş yaparak Geralt'ın canlılığının %15'ini alır.


Ancak bıçak şarj edilmemiş olsa bile, güçlü bir saldırıda bulunmak, oyuncuların her vuruşta iki kat hasar vereceği anlamına gelir. Sonuç olarak, birçok oyuncu, oyuncuların bu kılıcı kullanarak düşmanlarla savaşırken ağırlıklı olarak güçlü saldırılar kullanmasını tavsiye ediyor; hafif saldırılar, daha güçlü varyantlardan kolayca kaçabilecek daha hızlı düşmanlara ayrılmıştır.


9

Harpi

Üretilebilir veya Rastgele Ganimet Olarak BulunabilirAşama

Kalıntı

Zarar

427-523

Minimum Seviye

37

Ağırlık

2.86

Harpy, Witcher 3 oyuncularının daha düşük seviyedeyken elde edebileceği en güçlü kılıçlardan biridir . Kılıç, işçilik yoluyla elde edilebilir ve oyuncular, silahı oluşturmaya başlamak için önce Harpy Diyagramını güvence altına almalıdır.


Diyagramı güvence altına aldıktan sonra oyuncuların 1x Deri Hurdası, 2x Dimetriyum Külçesi, 1x Yakut ve 2x Canavar Salyası gibi malzemeleri toplaması gerekecektir. Harpy'nin tek dezavantajı, silah oyuncunun 37. seviyede olmasını gerektirdiğinden oyuncuların onu kullanmak için biraz daha beklemek zorunda kalacak olmasıdır.


8

Hen Gaidth Çelik Kılıç

Görünmeyen Yaşlıların İnindeAşama

Kalıntı

Zarar

325-398

Minimum Seviye

40

Ağırlık

2.89

Blood & Wine güzel yüzünü bir kez daha ortaya çıkarıyor ve bu genişleme paketindeki silahların neden bu kadar harika kullanıldığını bir kez daha kanıtlıyor. Bu gerçekten güçlü bir setin parçası ve Görünmeyen Yalan görevi sırasında bulunabilir.


Oyuncular , Görünmeyen Yaşlı'nın mağarasını özenle kontrol ettikten sonra, Hen Gaidth setinin geri kalanıyla birlikte bu kılıcı da yağmalayabilirler . Bu Yadigar silahı, zırhı kolaylıkla deler ve kritik bir vuruş yapma, düşmanları sersemletme ve onların da kanamasına neden olma konusunda ekstra şansa sahiptir.


7

Büyük Usta Witcher Kılıçları

Oyunda Elde Edilebilecek En Yüksek Witcher Ekipmanı SeviyesiAşama

Witcher teçhizatı

Zarar

  • Gümüş: 472-576

  • Çelik: 335-409

  • Efsanevi Gümüş: 481-587

  • Efsanevi Çelik: 342-418


Minimum Seviye

40

Ağırlık

2.23-2.38

Bıçaklar da dahil olmak üzere, oyunda oyuncuların bulabileceği ve avlayabileceği birkaç Witcher seti var. Büyük Usta setleri özellikle güçlüdür ve kılıçların kullanımı da oldukça eğlencelidir.


Elbette bu kılıçları dövmek biraz zaman alabilir ama çabaya değer. Oyuncuların aynı avantajlardan daha fazla yararlanması nedeniyle oyuncuların Viper, Manticore, Wolf, Bear, Cat, Griffin veya Viper okullarına ait kılıçları kullanırken setin tamamını kullanması önerilir!


6

Gesheft

Bin Masal Ülkesinde BulunduAşama

Kalıntı

Zarar

459-561

Minimum Seviye

40

Ağırlık

2.02

Blood & Wine genişletmesinde tanıtılan ve kullanımı harika olan bir diğer kılıç da Gesheft'tir. Bu kılıcın oyundaki en unutulmaz bölgelerden birinde elde edilmesine yardımcı olur: Bin Masal Ülkesi​​​​​.


Oyuncuların bu kılıcı almak için Bulut Devi ile savaştıktan sonra bir peri ışığını takip etmeleri gerekiyor. Geralt'ın bu kılıcı almadan önce şenlik ateşinin önünde diz çökmesi, birçok kişinin bu güçlü kılıcın Dark Souls serisine bir saygı duruşu olduğuna inanmasına neden oluyor .


5

Belhaven Kılıcı

Kan ve Şaraba Eklenen İşlenebilir Çelik KılıçAşama

Kalıntı

Zarar

364-445

Minimum Seviye

45

Ağırlık

2.4

Geralt'ın sahip olabileceği pek çok harika kılıç, oyunun iki büyük genişletmesinden geliyor . İkisinden Blood & Wine birçok kişi tarafından üstün kabul ediliyor. Oyuncuların bu oyunda şemasını aldıktan sonra oluşturabilecekleri işlenebilir bıçaklardan biri de Belhaven Kılıcıdır.


Oyuncuların bu bıçağı yapmak için iki deri parçasına, iki zenginleştirilmiş dimeryum külçesine, bir asit özüne ve bir safire ihtiyacı var . Aard'ı kullanmak ve bu silahla kritik vuruşlar yapmak, hayranların kesinlikle seveceği harika vakit geçirmenizi sağlar.


4

Siyah Tek Boynuzlu At

Kernun'un Cesedinde ve Kavşaktaki Han'ın Yakınında Bir Su Cadısı Tarafından Korunan Bir SandıktaAşama

Kalıntı

Zarar

360-440

Minimum Seviye

46

Ağırlık

2.81

Kara Tek Boynuzlu Yadigar Çelik Kılıç, The Witcher 3'te genellikle insan düşmanlarını öldürmek için en iyi silah olarak kabul edilir . Kılıç yalnızca 46. seviyedeki veya daha yüksek seviyedeki oyuncular tarafından kullanılabilir ve Kara Tek Boynuzlu Yadigar Çelik Kılıcın yapım şeması Kaer Morhen'in yakınında gizli olarak bulunabilir .


Kılıç, insanlara karşı yüksek bir hasar çıkışına sahiptir ve 340-440 hasar verebilir, +%10 Aard işareti yoğunluğu, +%10 kanamaya neden olma şansı ve üç rün taşı yuvasına sahiptir. Black Unicorn Relic'in işlenmiş versiyonu harika olsa da oyuncular, hazırlanmış olandan daha iyi olan Crossroads Inn'in yakınındaki bir hazine sandığını yağmalayarak da kılıcı bulabilirler.


3

Toussaint Çelik Kılıç

Termes Sarayı Harabelerinin Kuzeyindeki Haydut Kampında Satın Alınabilir Veya BulunabilirAşama

Kalıntı

Zarar

385-471

Minimum Seviye

48

Ağırlık

2.04

The Witcher 3: Wild Hunt'ın DLC'leri son derece zordur. Oyuncuların, hem Hearts of Stone hem de Blood & Wine'da kendilerini bekleyen zorlu bölüm sonu canavarı savaşlarından bazılarını atlatmak istiyorlarsa, oyunlarının en üstünde olmaları gerekiyor .


Hem insanlarla hem de canavarlarla mücadele etmek için en iyi kılıçlara sahip olmak önemlidir; Toussaint çelik kılıcı, Geralt'ı seyahatleri sırasında taciz eden sinir bozucu haydutları alt etmek için harika bir silahtır. Ne yazık ki, kaderleri deneyimli bir Witcher'a meydan okuduklarında belli oldu ve bu kılıç, Geralt'la dövüşmeyi düşünecek kadar şanssız olan tüm düşmanları kesip parçalayacaktı.


2

Tlareg

Ya Larvik Limanının Kuzeyinde Veya Rastgele Ganimet OlarakAşama

Kalıntı

Zarar

Değişken

Minimum Seviye

Geralt'la Terazi

Ağırlık

3.61

Geralt'ın seviyesine göre değişen güçlü bir kılıç olan Tlareg'in, baş kahramanın adının tersinden başka bir şey olmadığı çok uygun. Bu kalıntı silah, oyun dünyasında birçok yerde bulunabiliyor ve bu da onun gücünü bu kadar özel kılıyor.


Çoğu insanın bu silahı birdenbire bulmasına rağmen Tlareg, Geralt'ın kendi seviyesine göre bulabileceği en iyi silahtır. Oyuncular Tlareg'i erkenden atabilir ancak daha sonraki seviyelere geçmek, Witcher'ı savaşta olabildiğince ölümcül hale getirmek isteyen oyuncular için bir zevktir.


1

Aerondight

'Sadece Bir Olabilir' Görevi Sonrası Elde Edilen Efsanevi KılıçAşama

Kalıntı

Zarar

414-506

Minimum Seviye

35, Oyuncu Seviyesine Göre Ölçeklendirilmiş

Ağırlık

2.86

The Witcher 3'ün çoğu deneyimli oyuncusu Aerondight'ı gümüş kılıçların Kutsal Kasesi olarak görüyor. Elbette oyuncular bu silahın yalnızca Blood and Wine DLC'si aracılığıyla elde edilebileceğini unutmamalıdır. Aerondight muhtemelen The Witcher 3'teki en OP kılıçlardan biridir .


Oyuncu düşmanlara kılıçla her vurduğunda kılıcın hasarı %10 artar. Kılıç tamamen şarj edildiğinde düşmanlara her zaman kritik hasar verir. Aerondight'ın bir başka iyi özelliği de, oyuncu son darbeyi vurduğunda tamamen şarj edilmesi durumunda hasarın kalıcı olarak artmasıdır. Aerondight, "Sadece Bir Kişi Olabilir" görevi tamamlanarak elde edilebilir.

İlgili Yazılar