top of page

The Witcher 3 Taşıma Ağırlığı Nasıl Artırılır

The Witcher 3'te çok daha fazla eşya taşıyabilmek, para karşılığında daha fazla istiflemek anlamına geliyor. İşte bunu nasıl yapacağınız.The Witcher 3: Wild Hunt, envanterinizde sınırsız miktarda öğe saklamanıza olanak tanır, ancak bu, bunu yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Açık dünyada karşılaştığınız her silah ve zırh, diğer eşyaların yanı sıra, belirli bir ağırlığa sahiptir. Bu nedenle taşıma limitlerinize dikkat etmeniz gerekmektedir.


Envanteri aşırı dolu olan canavarlar tarafından pusuya düşürülmek isteyeceğiniz bir şey değildir, ancak daha sonra satmak üzere eşyaları istiflemek de para kazanmanın mükemmel bir yoludur. Ee ne yapıyorsun? The Witcher 3'te taşıma ağırlığı kapasitenizi artırarak orta yolu izliyorsunuz .


The Witcher 3'te yük kapasitesi nasıl çalışır?


Geralt da tüm insanlar gibi yalnızca belirli bir miktarda ağırlığı taşıyabiliyor. Varsayılan envanter ağırlığı 60 ile başlayacaksınız ve bu daha sonra The Witcher 3'te maksimum taşıma ağırlığı olan 250'ye ulaşacak şekilde artırılabilir . Bu, Fiend kaynağından elde edilen +20 ilave ağırlık kapasitesini saymıyor; buna daha sonra değineceğim.


Karşılaştığınız her şeyi istiflemeye devam edin; sonunda maksimum ağırlık sınırına ulaşarak aşırı yükleneceksiniz. Artık bu durumda koşamayacaksınız. Hareket kabiliyetinin düşük olması nedeniyle savaş yavaşlayacak. En önemlisi hızlı seyahat etme yeteneği kullanılamaz hale gelecek; yine de Roach'a binebileceksin.


Ağırlığınızı azaltmak için envanterinizden öğeler bırakarak zayıflatıcılar hemen kaldırılabilir, ancak daha iyi bir uzun vadeli çözüm, yalnızca toplam yük kapasitenizi artırmaktır.


The Witcher 3'te nasıl daha fazla ağırlık taşınır?


Oyunda taşıyabileceğiniz maksimum envanter ağırlığını artırmanın birkaç yolu vardır. Bunlar, Roach için daha iyi yan çantalar bulmak, beceri ağaçlarından Güçlü Sırt yeteneğinin kilidini açmak ve geçici bir güçlendirme için Fiend kaynatma iksirini içmekten ibarettir.


Roach için yeni yan çantalar alın


The Witcher 3'te taşıma ağırlığınızı arttırmanın en iyi yolu Roach'u daha iyi yan çantalarla yükseltmektir . Bunları rastgele ganimet veya görev ödülü olarak bulmak kolaydır ve satın almaya karar verirseniz hiç de pahalı olmazlar.


Twisted Firestarter görevini tamamladıktan sonra ilk heybenizi White Orchard'daki amatör zırhçı Willis'ten satın alabilirsiniz. Maksimum yük kapasitenizi 30 artıracaktır. Ayrıca Woesong Köprüsü yanındaki Bram'dan da satın alabilirsiniz. Beyaz Meyve Bahçesi'ne doğru giderken Griffin saldırısından kurtardığınız kişi odur. Her iki tüccar da oyunun başındaki yan çantayı kabaca aynı fiyata satacak.Beauclair yan çantalar The Witcher 3'te alınabilecek en iyi oyun sonu yan çantalardır . Taşıma ağırlığınızı 110 oranında artıran tek yan çantalardır. Ancak bunlar Blood and Wine genişletme paketine özeldir . Toussaint'e gidin ve herhangi bir zırh ustasından Beauclair eyer çantalarını (ve Beauclair eyerlerini ve at gözlüklerini) satın alın.


Genişletme paketine sahip değilseniz, toplam yük kapasitenizi 100 artırmak için Zerrikanian veya Undvik yan çantalarını alabilirsiniz. İlki Novigrad'ın Putrid Korusu'ndaki tüccardan, ikincisi ise Skellige'nin Kaer Trolde Kalesi'ndeki zırhçıdan satın alınabilir. .Güçlü Sırt yeteneğinin kilidini açın


Güçlü Sırt, istifçiler için tek bir beceri puanı karşılığında Genel yetenek ağacından (beyaz) açılabilen yararlı bir yetenektir. Toplam taşıma ağırlığı kapasitesini kalıcı olarak 60 oranında artırarak, yük altına girmeden önce daha fazla envanter taşımanıza olanak tanır.


Fiend kaynatma iksirini iç


Oyundaki en iyi kaynatmalardan biri olmasa da , Fiend kaynatma iksiri, kendinizi dünyanın dışında kalmış halde bulursanız oldukça faydalı olabilir. The Witcher 3'te maksimum yük kapasitenizi 20 arttırır . Bu güçlendirme yalnızca 30 dakika sürer; bu, en yakın kasabaya ulaşmanız ve tüm çöplerinizi satmanız veya parçalamanız ve boş alan yaratmanız için yeterli olacaktır.


Aşağıdaki malzemelerle bir Fiend kaynatma hazırlayabilirsiniz:


1x Şeytan mutajeni

1x Cüce ruhu

1x Arenaria

1x Fool'un maydanoz yaprakları

1x Karaca ot yaprakları


Bahsi geçen tüm üretim malzemelerini (Cüce ruhu tarifi dahil) Beyaz Meyve Bahçesi'ndeki Bitki Uzmanından satın alabilirsiniz. Terkedilmiş Site'ye ulaşmak için White Orchard Inn ve Woesong Köprüsü'nden (başlangıç ​​alanı) güneydoğuya doğru ilerleyin. Bölgeyi kurtarmak için buradaki tüm 2. seviye Ghoul'ları yenin; bu, yakındaki köylüleri ve bir Bitki Uzmanını geri dönmeye ikna edecektir.Ancak Şeytan mutajeni yalnızca bir Şeytan veya Morvudd'u öldürerek elde edilebilir. The Witcher 3'te karşılaşabileceğiniz en eski Şeytan, Kanlı Baron'un karısı Anna'yı kurtarmaya yardım etmeyi kabul ettikten sonra Crookback Bog'a Dönüş görevi sırasında ortaya çıkar . Isle of Mists'e başlamadan önce bu ikincil görevi tamamladığınızdan emin olun, aksi takdirde tüm görev dizisi başarısız olur.


The Witcher 3'te sınırsız taşıma kapasitesi nasıl elde edilir


Ağırlık sınırınızı oyunun izin verdiğinin ötesine çıkaran çeşitli modlar vardır. 9000'in üzerinde mod, taşıma ağırlığınızı 9000'e ayarlayan modlardan biridir; bu, The Witcher 3: Wild Hunt'ta işçilik ve simya malzemelerinden silahlara ve ekipmanlara kadar her şeyi istiflemek için fazlasıyla yeterli envanter alanıdır .


Mod aynı zamanda büyük yeni nesil güncellemeyle de uyumludur , bu nedenle çökmeler ve teknik sorunlar olmadan sorunsuz bir deneyime sahip olmalısınız. Bununla birlikte, bu modu engelleyici etkiyi atlatmak için yüklemek hile yapmak anlamına gelir ki bu da rol yapma meraklıları için dikkate alınması gereken bir şeydir.


Toplam taşıma ağırlığınızı artıran veya aşırı yüklenmeye karşı bağışıklık kazanmanızı sağlayan çok sayıda başka mod olduğunu unutmayın. Hepsi oyunun yeni sürümüyle uyumlu değil, bu yüzden yüklemeden önce uyumluluğunu doğrulamak için modun yama notlarını kontrol ettiğinizden emin olun.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page