top of page

The Witcher 3: Her Büyük Konumdaki En İyi İsteğe Bağlı Görevler

The Witcher 3'te üstesinden gelinmesi gereken pek çok harika görev var, ancak isteğe bağlı görevlerden birkaçı paketin ötesine geçiyor ve oyunun neden bu kadar çok sevildiğini kanıtlıyor.  • Witcher 3, oyundaki her önemli lokasyonda birçok ilginç yan görevi bünyesinde barındırıyor.

  • Oyunun isteğe bağlı görevleri tipik getirme görevleri değil, daha ziyade derinlemesine ve tatmin edici deneyimlerdir.

  • Bazı isteğe bağlı görevlerin önemli sonuçları vardır ve oyunun genel hikayesini etkiler, bu da onları mutlaka oynanması gereken deneyimler haline getirir.


The Witcher 3, yıllardır video oyunları dünyasının vazgeçilmezi oldu ancak Netflix'in televizyon dizileri sayesinde popülaritesi yeniden canlandı. Eski hayranlar, oyuna olan sevgilerini yeniden keşfetmenin mükemmel zamanını buluyor ve sezonlar arasında hevesle başka bir çözüm arayan yeni hayranlar The Witcher 3'ü ilk kez keşfediyor.


Hayranlar, CD Projekt Red'in eleştirmenlerce beğenilen oyununu (ister ilk kez ister beşinci kez olsun) alıp Kıta'da bekleyen birçok maceraya dalmak için yeterli zamana sahip oldu. Ancak The Witcher 3 , onu oynayan herkesin bildiği gibi çok büyük ; öyle ki Geralt'ın yapılacaklar listesinde büyüyen isteğe bağlı görevlerin sayısı baş döndürücü olabiliyor. Peki, oyunun her büyük ilinde mahsulün kreması hangi isteğe bağlı görevlerdir?


29 Ocak 2024'te Ritwik Mitra tarafından güncellendi: The Witcher 3, şimdiye kadar yapılmış en iyi video oyunlarından biri ve yeni nesil güncelleme, oyunculara bu seriye göz atmaları için başka bir neden sunuyor. Netflix serisinin geleceği belirsizken, hayranların The Witcher dünyasını deneyimlemenin en iyi yolunun ne olduğunu öğrenmek için daha fazla nedeni var... tabii ki kitaplar hariç. Ana görev başlı başına oldukça muhteşem, ancak çoğu insanı şaşırtan şey, bazen kalite açısından ana hikayeyi aşabilen yan görevlerdir.


Geçmişin Hayaletleri

Velen  • Yer: Reardon Malikanesi

  • Görev Veren: Guletli Letho


Pek çok video oyunu yan arayışları doğru şekilde gerçekleştiremez. Çoğu oyun bunları, genellikle küçük getirme görevleri veya benzeri şeyler gerçekleştirerek oyuncuların XP'lerini hızlı bir şekilde artırmalarına yardımcı olmak için kullanır. Ve elbette, The Witcher 3'te XP'yi artırmanın da harika bir yolu , ancak bu oyundaki çoğu yan görevin derinliği, onları getir görevlerinden en uzak şey haline getiriyor. Bunu yapmanın bir yolu, Geralt'ın bir geçmişi olan küçük Witcher karakterlerini dahil etmek ve bunu normalde basit bir dizi görevin merkezi haline getirmektir; "Geçmişin Hayaletleri" için de aynısı geçerlidir. The Witcher 2'nin genel tarihini bilmeyenler için bu arayış pek bir şey ifade etmeyebilir ama en azından Letho of Gulet'e aşina olanlar bunu oldukça tatmin edici bulacaktır.


"Geçmişin Hayaletleri"nde Geralt, eski bir arkadaşıyla (çılgınlık?) yeniden bağlantı kurabilir, şık bir şekilde kafa kafaya verebilir, potansiyel olarak gelecekteki bir müttefiki kazanabilir ve görevin sonunda hoş küçük bir değişimin tadını tek seferde çıkarabilir. Görevin gerçekleşebilmesi için Letho'nun hayatta olduğundan emin olun; Bu, Nilfgaard'daki sahaya Geralt'ın oyunun başında onu bağışladığını söylemek anlamına geliyor. Bu durumda oyuncuların biraz merhamet göstermesinde fayda var.


Evin Düşüşü Reardon

VelenYer: Reardon Malikanesi

Görev Veren: Dolores Reardon


Tüm isteğe bağlı yan görevler arasında en ilginç arka hikayelerden birini sunuyor. Lindenvale köyünde Geralt, eski malikanesindeki canavarları avlaması için onu işe alan yaşlı bir kadın Dolores'le karşılaşır. Görev sırasında Geralt eski arkadaşı Letho'ya rastlamasa da keşfedecek çok şey var. Geralt, oraya musallat olan hayaletlerle uğraştıktan sonra Dolores'in kendisine ödül olarak söz verdiği hazineyi bulabilir. Hazine, özellikle Velen'in de dahil olduğu oyunun ilk aşamalarında küçümsenecek bir şey olmayan yüz kron içeriyor.


Ancak birçok oyuncunun gözden kaçırmış olabileceği daha ilginç kısım, Dolores'in evlendikten sonra onu malikaneden uzaklaştıran erkek kardeşinin kaderidir. Geralt malikanenin dışını biraz araştırırsa, sonunda onu kardeşinin cesedine götürecek ve adamın korkunç ölümü hakkındaki gerçeği öğrenmesine olanak sağlayacak gizli bir kapıyla karşılaşabilir. Bu beklenmedik sonuç, göreve daha da karanlık bir atmosfer katıyor, bu nedenle pek çok oyuncunun bunu ilk oynayışlarında keşfetmemesi çok yazık.


Bir Kule Dolu Fare

VelenKonum: Fyke Adası

Görev Veren: Keira Metz


"A Towerful of Mice" da The Witcher evreninde küçük bir karakter olan büyücü Keira Metz'i içeriyor, ancak Letho'yla yapılan macerada olduğu gibi onunla birlikte oynanmıyor . Bunun yerine Geralt, Velen'deki bir göldeki garip bir kuleyi araştırarak Keira'ya bir iyilik yapmayı kabul etmek zorunda kalacak. Bu yan görev, The Witcher 3'teki diğer tüm "perili ev" tipi görevler arasında dikkate değerdir çünkü oyuncunun beklentilerini mükemmel bir şekilde altüst eder ve onları görevin sonuna kadar her şeyin tersine döndüğü tek bir sonuca götürür. Sonuç olarak, bu arayışı tamamlamanın birkaç farklı yolu var ve tipik Witcher tarzında bunların hiçbiri mükemmel, "temiz" sonlar değil. Çoğunlukla, tüyler ürpertici ama tatmin ediciden düpedüz tüyler ürperticiye kadar çeşitlilik gösterirler.


Geralt, Keira'nın emriyle bir kuleye gider ve bu kulenin korkunç bir köylü isyanının yaşandığı yer olduğu ortaya çıkar. Yerel bir lord ve ailesi, kuleyi evi olarak gören büyücüye sığınarak oraya kaçtılar, ancak halk onları takip etti ve öfkeyle tüm aileyi vahşice öldürdü. Ailesinin geri kalanıyla karşılaştırıldığında özellikle korkunç bir kadere maruz kalan lordun kızı hâlâ kulede dolaşıyor ve şimdi isyan gününde orada bulunan köylü bir adam olan sevgilisini bekliyor. Sonunda meydana gelen mide bulandırıcı olaylar dizisini açığa çıkarmak Geralt'a kalır.


Crookback Bog'a Dönüş

Velenkonum: Crookback Bog

Görev Veren: Kanlı Baron


"Crookback Bog'a Dönüş" bazen bir yan görev gibi bile gelmiyor çünkü bu, Geralt'ın Velen'deki tüm çabalarının doruk noktası, her ne kadar sonuçta Ciri hakkında ipuçları bulmak için her şeyi yapıyor olsa da. Ancak Geralt'ın araştırmaları onu Ciri'den çok daha fazlasına götürecek ve Kanlı Baron görev serisi, tamamlandıktan uzun süre sonra da oyuncuların aklında kalacak.


Hikayeyi tam anlamıyla bitirmek için oyuncuların Geralt'ı bir kez daha Crookback Bog'un kalbine geri getirmesi, Crones'larla yüzleşmesi ve Geralt'ın tercihlerine bağlı olarak ya Baron'un karısını kurtarması ya da onun kalıntılarını kurtarması gerekecek. Dolayısıyla bu, Geralt'ın kızı Ciri'yi aramasının ötesinde The Witcher 3 dünyasını etkileyen, oyunun geri kalanına yayılan etkileri olan bir yan görevdir . Söylemeye gerek yok, arkasında bu kadar ağırlık olan bir yan görev kaçırılmamalı.


Ebedi Ateşin Gölgesinde

Velen
1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Yorumlar