top of page

The Sims Stories'in Hakkını Alma Zamanı Geldi

Hikaye odaklı odağı ve oyuncu dostu erişilebilirliğiyle The Sims Stories, The Sims 4'ün sunamadığı oyunculara hitap etme potansiyeline sahip.

Daha rahat ve sağlıklı oyunların popüler olduğu bir dönemde The Sims , kısa ömürlü Sims Stories serisini yeniden canlandırmalı ve birçok kişinin alıştığı daha geleneksel hikaye anlatma tarzıyla seriye akıcı bir deneyim sunmalıdır. Uzaylılardan vampirlere kadar The Sims 4 için mevcut olan ekstra içerik ve muhtemelen beklenen The Sims 5 gibi geliştirilmekte olan "Project Rene" arasında , ortalama bir oyuncunun sürekli genişleyen seride bir yer bulması zor görünebilir. Böyle bir oyunu çalıştırmak için gereken sistem gereksinimleri de hesaba katıldığında, daha yeni ve sıradan oyuncular yönlerini bulmakta zorlanabilirler.

Bu, The Sims Stories'in 2007 ile 2008 yılları arasında ele almaya çalıştığı bir konuydu çünkü seri, The Sims 2'den değiştirilen ve dizüstü bilgisayar oyunları için optimize edilmiş üç oyundan oluşuyordu. Oynanışı ve performansı iyileştirmek için bazı özelliklerin kaldırılmasının ötesinde, The Sims Stories, The Sims ile ilgilenen daha fazla oyuncuya hitap etme umuduyla geleneksel ücretsiz klasik modunun yanı sıra bir hikaye modu da içeriyordu . Ancak The Sims 4 gibi oyunlar için DLC'nin artan maliyetleri ve daha sıradan oyunlara olan ilginin artması nedeniyle , oyunculara The Sims Stories aracılığıyla bir alternatif sunmak için şimdi ideal bir zaman olabilir .


The Sims Hikayelerini Keşfetmek: Yaşam, Evcil Hayvan ve Kazazede

The Sims 2 motorunu temel alan The Sims Stories serisindeki üç oyunun her biri, ana oyuna sunulan The Sims 2: Nightlife ve The Sims 2: Pets gibi belirli paketlerden ilham alıyor gibi görünüyordu . Serbest oyun modu mevcut olmasına rağmen, bu oyunlar daha çok belirli karakterleri ve dizileri takip eden doğrusal hikaye odaklı modlara odaklanmış görünüyordu. The Sims 3 ve The Sims 4, daha çok bir otomatik oynatma mekanizması işlevi gören hikaye ilerlemesini dahil etmeye çalışırken , The Sims Stories oyunları, aşağıda görüldüğü gibi senaryolu hikaye anlatma deneyimleri açısından aykırı olmaya devam ediyor.


Sims Hikayeleri Oyunu

Hikaye Modu Özellikleri

Sims Hayat Hikayeleri

  • Riley Harlow ve Vincent Moore'u takip eden 12 bölümlük iki hikaye.

  • Vincent'ın hikayesi ancak Riley'nin hikayesinin dördüncü bölümüne başladıktan sonra mevcut.


Sims Evcil Hayvan Hikayeleri

  • "Şovun En İyisi" ve "Gece Yarısı Maskeli Balo" adlı 12 bölümlük iki hikaye.

  • Geceyarısı Maskeli Balosu yalnızca Best in Show'daki hedefler tamamlandıktan sonra kullanılabilir.


The Sims Kazazede Hikayeleri

  • David Bennett, Jessica Knight veya oyuncuya özel Sim olarak oynama seçeneğinin sunulduğu 24 bölümlük bir hikaye.


The Sims Stories Oyuncunun Deneyimini Kolaylaştırır


The Sims Stories , Stardew Valley ve Disney Dreamlight Valley gibi diğer sim oyunlarının son yıllarda benimsediği, oyuncuların takip edeceği genel bir anlatı ile onu nasıl takip edeceklerini seçme özgürlüğü arasında denge kuran yaklaşıma benziyor gibi görünüyor. Hem oyuncunun banka hesabında hem de oyun donanımında daha az yoğun olmanın sağladığı ek avantajla The Sims Stories , The Sims 4 gibi oyunları oynamaya nasıl ve nerede başlayacağı konusunda kararsız olan herkes için ideal bir alternatif olmaya devam ediyor . Oyuncular , basitleştirilmiş hikaye odaklı deneyim aracılığıyla The Sims'le tanıştırıldıkları için söz sahibi olabilirler ve yön verebilirler .


The Sims Stories için The Sims 4 Genişleme Paketi Potansiyeli


The Sims 4 genişletme paketlerinin birçoğu serideki önceki paketlere dayanıyor veya onlardan ilham alıyor gibi göründüğünden, The Sims Stories'i yeniden canlandırmak orijinal üç oyunun yeniden yapımıyla sıfırdan başlamayı gerektirebilir. Ancak seri daha iddialı olabilir ve bunun yerine The Sims 4'ün DLC'sinin daha yeni veya daha soyut alanlarına odaklanabilir ve geleneksel serbest oyun modundan çok hikaye odaklı oynanışa daha fazla odaklanılabilir. The Sims 4'ün 2024 boyunca daha da fazla güncelleme alması bekleniyor, ancak The Sims Stories'deki yeni yaklaşımlar , en yeni veya daha popüler DLC'lerden bazılarına ilham kaynağı olabilir.

  • Horse Ranch ve Cottage Living'den uyarlanan The Sims Farm Stories .

  • Get Famous'a dayalı The Sims Ünlü Hikayeleri .

  • Ada Yaşamı , Karlı Kaçış , Açık Havada İnziva ve Spa Günü'nü temel alan The Sims Tatil Hikayeleri .

  • The Sims'in Vampirler , Sihir Diyarı ve Kurt Adamlar'dan uyarlanan Doğaüstü Hikayeleri .İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page