top of page

The Planet Crafter: Hayvan Barınağı Nasıl Kurulur?

Memeliler, The Planet Crafter'da Dünyalaştırmayı Tamamla'ya ulaşmadan önceki son aşamadır . Bu aşama 1,25 TTi'de başlıyor ve iki yeni yapının kilidini açıyor: Hayvan Barınağı ve Hayvan Besleyici.Genetik Çıkarıcı ve Genetik Sıralayıcı ile birlikte bu iki yapı, memelileri gezegene nasıl getirdiğinizi gösterir. Ancak The Planet Crafter'da memeliler diğer canlılara göre çok farklı çalışıyor . Bunları hayata geçirmek için tam olarak hangi adımları atmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olur.


Genetik Çıkarıcı Nasıl KullanılırMemelileri yaratmak için ihtiyacınız olan ilk şey bir dizi gendir. Amfibi aşamasına ulaştığınızda sandıklarda rastgele genler bulabilirsiniz, ancak en güvenilir kaynağınız Genetik Çıkarıcıdır. Bu makinenin kilidi 800 ton Böceğe ulaştığınızda açılır .


Genetik Çıkarıcı, çeşitli öğeleri Genetik Özelliklere dönüştürür. Bunlar arasında böcek larvaları, çiçek tohumları, kurbağa tohumları, balık tohumları ve hatta bazı kuvars türleri bulunur . Her larva veya yumurta bir Genetik Özellik haline gelmeyebilir, ancak birkaç genel kurala uyanlar bir Genetik Özellik haline gelecektir:


  • Yaygın kelebekler A Rengine dönüşür.

  • Nadir kelebekler Deri Desenlerine dönüşür.

  • Yaygın çiçek tohumları B Rengine dönüşür.

  • Yaygın balık yumurtaları B Rengine dönüşür.

  • Kuvars Biyolüminesansa dönüşür.

  • Kurbağa yumurtaları Deri Desen Renklerine dönüşür.

  • Genel yaygın ve nadir görülen larvalar Boyutlara dönüşür.

  • Arı larvaları, ipek böcekleri ve genel nadir larvalar Tür haline gelir.


Genetic Extractor arayüzünün sağ alt köşesindeki simgelerin üzerine gelerek hangi öğenin ne tür genetik dizi ürettiğini her zaman görebilirsiniz. Ancak arayüz size tam olarak hangi sıraya dönüştüğünü söylemez.


Her gen tipinin çeşitli varyasyonları vardır. Türler, Cilt Deseni, Varyant, Biyolüminesans ve Boyutun tümü 1 ile 10 arasında bir sayı olabilir. Renk A, Renk B ve Cilt Deseni Renginin her biri çeşitli tonlarla birlikte gelir. Ancak bir şeyi Genetik Çıkarıcıya koyduğunuzda elde ettiğiniz sayılar ve renkler değişmez. Bir Arı Larvası her zaman Tür 1 Genetik Özellik üretir ve bir Aemel Kelebek Larvası her zaman Kırmızı Renkli A Genetik Özellik üretir.


Unutulmaması gereken başka bir şey de Genetik Çıkarıcı'da listelenen öğelerin yalnızca gördüğünüz veya ürettiğiniz öğeleri içermesidir. Belirli bir kelebek türünü hiç yapmadıysanız, çıkarıcı listesinde görünmez. Bununla birlikte, bir kelebek larvası bulduysanız ve bu listede görünmüyorsa, Genetik Çıkarıcı, larvayı bir Genetik Özelliğe dönüştürmez.


Genetik Sıralayıcı Nasıl Kullanılır?


Bir sonraki adım, bir dizi Genetik Özelliği tek bir dizide birleştirmektir. Bunu, 70 kt Biyokütleye ulaştığınızda açılan Genetik Sıralayıcı ile yaparsınız . Bir Yaratık DNA öğesi oluşturmak için üç spesifik özellik eklemelisiniz ve en fazla beş isteğe bağlı özellik ekleyebilirsiniz. Aranan özellikler şunlardır:


Türler

Renk A

Renk B

İsteğe bağlı özellikler şunlardır:


Ten Desen Rengi

Cilt Deseni

Varyant

Biyolüminesans

Boyut


Her özellik hayvanın görünüşünü etkiler, ancak Tür özelliği en büyük etkiye sahiptir. Deri Deseni hayvana üçüncü bir renk katar, Variant birkaç küçük kozmetik farklılık ekler, Biyolüminesans bir hayvanın geceleri parıldamasına izin verebilir ve Boyut onun ne kadar büyüyebileceğini belirler.


Elbette, bir Yaratık DNA öğesi ürettikten sonra bile, o yaratığı dünyada görmek için bir Hayvan Barınağına ihtiyacınız var. Ve diğer aşamalardan farklı olarak, 1,25 TTi'ye ulaşana ve bir barınak inşa edene kadar vahşi doğada hiçbir memeliyi fark etmeyeceksiniz.


Hayvan Barınağı Nasıl İnşa Edilir ve Stoklanır?


Bir Hayvan Barınağında aşağıdaki malzemeler kullanılır:


Su şişesi

Devre kartı

İpek

Lirma Tohumu

T2 Gübre

Metan Kartuşu

Barınak tek başına Isı, Basınç, Bitkiler ve Böcekler üzerinde küçük bir artış sağlarken, Hayvanlar için de büyük bir artış sağlar. Hayvan Barınağını en fazla beş Yaratık DNA'sı ile stoklayarak bu Hayvan desteğini artırabilirsiniz. Barınağın arayüzü sağdaki yazıda.


Bir Hayvan Barınağında bulunan her Yaratık DNA'sı, Hayvan çıktısını %1.000, yani toplamda %5.000 artırır. Hiçbir Genetik Özellik bu sayıyı değiştirmez, bu nedenle memeli tasarımlarında istediğiniz kadar yaratıcı olmaktan çekinmeyin.


Hayvan Barınağında bulunan her Yaratık DNA'sı için bir hayvan ortaya çıkacak ve bölgede dolaşmaya başlayacak. Bu hayvan, ona verdiğiniz Genetik Özelliklere uyuyor. Bu hayvanlar başlangıçta küçük ama zamanla tam boyuta ulaşacak. Ayrıca onları beslerseniz size ücretsiz Genetik Özellikler verebilirler, ancak yalnızca onları beslemeye devam ettiğiniz sürece.


Hayvan Besleyici Nasıl Kullanılır


Hayvan Besleyici de Hayvan Barınağı kadar önemlidir. Onları beslemeyi unutursanız hayvanlar ölmez; ancak beslenmeyen hayvanların büyümesi duracak, barınağın Hayvan derecelendirmesine katkıda bulunmayı bırakacak ve ücretsiz Genetik Özellikler sağlamayacak.


Bunu önlemek için her Hayvan Barınağına yakın bir yere bir Hayvan Besleyici inşa etmeniz gerekecektir. Besleyicinin kilidi sığınakla aynı anda açılır ve şunları gerektirir:


Devre kartı

Un

Biyoplastik Külçe

Bal

İpek

Bu Un gerektiren tek yapım tarifi olduğundan sizi hazırlıksız yakalayabilir. Un oluşturmak için aşağıdaki adımları tamamlamanız gerekir:


Uzay Ticaret Roketini inşa edin.

Roketi kullanarak 150 Terra Jetonu karşılığında Buğday Tohumları ve 400 Terra Jetonu karşılığında Pişirme İstasyonu planını satın alın.

Biraz buğday yetiştirin (Açık Hava Çiftliği en iyi sonucu verir).

Bir Pişirme İstasyonu inşa edin ve altı buğdayı bir Un'a dönüştürmek için onunla etkileşime geçin.

Bir Otomatik Zanaatkar aynı zamanda Un da ​​oluşturabilir, ancak bu yalnızca haritanın herhangi bir yerinde bir Pişirme İstasyonu inşa etmeniz durumunda mümkündür.


Ayrıca Hayvan Besleyicinizin, beslemek istediğiniz Hayvan Barınaklarının menzilinde olduğundan emin olmalısınız. Hayvan Besleyici inşa ederken bir yarıçap görmezsiniz, ancak yaklaşık 20 ila 30 metre uzaktaki herhangi bir sayıda Hayvan Barınağını besleyebilir. Bir besleyicinin barınağı kaplayıp kapatmadığını görmek için besleyiciye yaklaşın ve ona bakın. Besleyicinin menzilindeki her barınak yeşile dönecek.


Hayvan Besleyicisini inşa ettikten sonra, onu en fazla on yiyecek öğesiyle stoklayabilirsiniz. Sağlığı iyileştiren herhangi bir ürün işe yarayacaktır, ancak daha iyi gıdaların daha tok olduğunu unutmayın. Hayvanlar onlardan yedikçe Hayvan Besleyicisini yeniden doldurmaya devam etmeniz gerekecek, ancak bu işlemi birkaç Açık Hava Çiftliği ve bazı dronlarla otomatikleştirebilirsiniz .


The Planet Crafter'daki memeliler diğer yaşam formlarından daha karmaşıktır ancak aynı zamanda size her şeyden daha fazla kişiselleştirme seçeneği sunarlar. Hayvanlarınızı inşa ederek ve stoklayarak gezegenin biyosferi üzerinde büyük bir etki yaratabilirsiniz.


6 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page