top of page

Tüm One Piece Filmleri ve OVA'ları Sırayla Nasıl İzlersiniz? Part 1

Ne kadar çok One Piece filmi ve OVA olduğu göz önüne alındığında, hayranların animeyi izlemenin en iyi yollarını anlatacak uzman bir rehbere ihtiyacı var.1000'den fazla bölümüyle One Piece şimdiye kadar yapılmış en uzun ana akım anime dizilerinden biridir. Hala güçlü olmaya devam ediyor ve manganın kaynak materyali azalıyor olsa da bu, seriye yetişmeyi kolaylaştırmıyor. Özellikle serinin birçok filmi ve OVA özel bölümü dikkate alındığında durum böyledir.


Yıllar boyunca çok sayıda One Piece filmi yayınlandı ; en sonuncusu One Piece Film: Red'di . Tabii ki, tamamlamacılar, oldukça göz korkutucu bir görev olsa bile, hikayenin tamamını elde etmek için bu filmleri ve birçok OVA'yı kronolojik sırayla izlemek isteyeceklerdir.


Timothy Blake Donohoo tarafından 1 Şubat 2024'te güncellendi: One Piece, dünyadaki en popüler anime serilerinden biri olmaya devam ediyor. Dünya çapında seriye henüz yeni katılan çok sayıda hayran, serinin mümkün olduğu kadar çoğunu izlemek istiyor. Buna, kanon statülerine bakılmaksızın One Piece OVA'ları ve filmleri de dahildir. Sonuç olarak One Piece filmlerinin nerede izleneceğine ve One Piece OVA sırasına ilişkin bilgiler her zamankinden daha hayati önem taşıyor.


Onu yen! Korsan GanzackOnu yen! Korsan Ganzack

Yayın tarihi

Nereden Yayın Yapılır

1998

Yok


One Piece FilmTek Parça: Film

Yayın tarihi

Nereden Yayın Yapılır

2000


Sırasıyla izlenecek ilk One Piece filmi tam olarak orijinaline uygun: 2000 yapımı One Piece: The Movie . Bu film, yalan söyleyen nişancı Usopp'un zaten Hasır Şapka Korsan Mürettebatına katılmış olduğu "East Blue" hikayesi sırasında geçiyor . Hikaye dizinin temel fikrine çok benziyor ve Woonan adındaki büyük bir korsanın kayıp altınını içeriyor. Luffy ve ekibi, bu hazineyi bulmak için Tobio adında bir çocuğa katılırken, bu sırada güçlü Şeytan Meyvelerinden birini tüketen El Drago ile ters düşerler .


Yalnızca 51 dakikalık uzunluktaki film, oldukça hızlı bir esinti ve gerçek bir filmden çok uzun bir bölüm gibi hissettiriyor.


Ne yazık ki Funimation daha önceki One Piece filmlerinin çoğunu kabul etmedi ve buna ilk film de dahil. Bu nedenle One Piece: The Movie, Crunchyroll veya Funimation anime yayın hizmeti de dahil olmak üzere Batı'daki hiçbir hizmette yayınlanamıyor.


Otomatik Ada MacerasıOtomatik Ada Macerası

Yayın tarihi

Nereden Yayın Yapılır

2001


Clockwork Island Adventure ikinci One Piece filmi olup Sanji'nin tanıtılmasından sonra geçtiği düşünülürse animenin 53. bölümünden sonra izlenmelidir. Hikaye, Luffy ve ekibinin Trump Korsanları adı verilen yeni düşmanlar tarafından soyulmasını ve Nami'nin de bu karşılaşmada kaybetmesini içeriyor.


Hırsız Kardeşler'le ekip kurmak zorunda kalan Hasır Şapkalar, sözde dünyanın en pahalı saatinin bulunduğu bir adaya doğru yola çıkar. İkinci One Piece filmi hiçbir yerde izlenemiyor ve filmin Batı'da herhangi bir fiziksel medya koleksiyonu da bulunmuyor. Bu onu öncekilerle aynı kategoriye sokuyor.


One Piece: Garip Hayvanlar Adasındaki Chopper'ın KrallığıOne Piece: Garip Hayvanlar Adasındaki Chopper'ın Krallığı

Yayın tarihi

Nereden Yayın Yapılır

2002

Yok

One Piece: Chopper's Kingdom on the Island of Strange Animals biraz ağız dolusu, özellikle de süresi bir saatten az olan başka bir film için. Adından da anlaşılacağı gibi hikaye Luffy'nin müttefiki Tony Chopper'ı içeriyor . Bu nedenle animenin ancak 102. bölümünden sonra izlenmesi gerekmektedir. Adını taşıyan adayı ziyaret eden genç ren geyiği, hemen orada yaşayan hayvanların yeni kralı haline gelir.


Bu onu boynuzlarını tüketmek isteyen bir düşman için bir arzu nesnesi haline getirir, ancak Luffy ve diğerlerinin onunla savaşmak zorunda kalmasına yol açar. Ne yazık ki Chopper'ın bir günlüğüne nasıl kral olduğunu görmek isteyenler filmi Batı'da izleyemeyecekler. Bir kez daha Batı yerelleştirmesi açısından geçiştirildi, bu nedenle hiçbir yerde yayınlanamıyor.


One Piece Film: Çıkmaz Sokak MacerasıOne Piece Film: Çıkmaz Sokak Macerası

Yayın tarihi

Nereden Yayın Yapılır

2003


Dead End Adventure, süresi 1 buçuk saatten biraz fazla olan ilk uzun metrajlı One Piece filmiydi. Hikaye esasen One Piece'i yakında popüler olacak Hızlı ve Öfkeli gişe rekorları kıran filmlerle birleştiriyor; Hasır Şapka Ekibi biraz para kazanmak için bir sokak yarışına katılıyor. Karışıma Nico Robin karakterini de kattığı için dizinin 130. bölümünden sonra izlenmesi gerekiyor.


Gerçek uzun metrajlı bir One Piece filmi olmasına ve bu nedenle önceki üç filmden biraz daha fazla ilgi çekmesine rağmen, One Piece the Movie: Dead End Adventure hiçbir yerde izlenemez veya satın alınamaz. Şimdi 20 yaşında olduğu göz önüne alındığında, bunun gerçekleşmesi pek mümkün değil.


One Piece Lanetli Kutsal KılıçOne Piece Lanetli Kutsal Kılıç

Yayın tarihi

Nereden Yayın Yapılır

2004


2004'te vizyona giren Lanetli Kutsal Kılıç , selefi gibi tam özellikli bir filmdi. Aynı zamanda esas olarak , geçici olarak takımdan uzakta olan ve görünüşe göre eski bir arkadaşı için onlara ihanet eden Hasır Şapka Mürettebatı kılıç ustası Roronoa Zoro'ya odaklandı . Karakterlerin kendilerini içinde buldukları kasaba uzun süredir mistik bir kılıç tarafından kuşatılmıştır ve Zoro ne pahasına olursa olsun onları silahtan kurtarmaya söz verir.


Film One Piece 153. bölümden sonra izlenmeli ama bunu yapmak hiç de kolay değil. Seleflerinde olduğu gibi, The Cursed Holy Sword da maalesef serinin Batılı hayranları için satın alınamıyor veya herhangi bir hizmette yayınlanamıyor.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page