top of page

Suicide Squad Isekai, Sonunda Serinin En Ölümcül Suikastçısına Hak Ettiği Hakkını Veriyor

Aşağıda Suicide Squad Isekai'nin ilk üç bölümüne ait spoiler bulunmaktadır .

Suicide Squad Isekai başladığında , birçok kişinin odak noktasının anime'nin Harley Quinn'i ve birlikte çalışmakla görevlendirildiği ikonik takım arkadaşları olacağını varsaydığını söylemek güvenlidir . Bunlar arasında Peacemaker, Deadshot, Clayface ve King Shark -- yani her zamanki şüpheliler -- yer alır. Ancak, seri hayranları Task Force X'in başka bir versiyonunu tanıtarak şaşırtıyor.

Bu birim, ölümcül Katana'yı oyuna dahil ediyor. Çizgi romanlarda, animasyon ortamında ve canlı aksiyonda Suicide Squad ile uzun yıllar çalıştı . İlginç bir şekilde, bu anime Katana'ya daha önemli bir rol veriyor ve onu baş kahramanlardan birinin doğrudan düşmanı yapıyor.


DC'nin Katana'sı Kimdir?

Katana DC'nin En Korkunç Savaşçılarından Biridir

Karakter ismi

İlk Görünüm

Çıkış Yılı

Yaratıcılar

Katana

Cesur ve Cüretkar #200

1983

Mike W. Barr ve Jim Aparo

Katana (Tatsu Yamashiro), DC'nin en korkutucu suikastçılarından biridir. Başlangıçta Japonya'da normal bir hayatı vardı. Maseo ile evlendi ve çocukları oldu, ancak onun kıskanç kardeşi Takeo bir yakuza patronu oldu. Takeo mistik bir kılıç olan Soultaker'ı elde etti ve ailesini öldürdü. Tatsu bıçağı alacak, eğitecek ve Katana olacaktı. Amacı Takeo'yu öldürmekti. Yolculuğunu daha duygusal hale getirmek için DC, kocasının ruhunu kılıca yerleştirdi ve ilerledikçe ona tavsiyelerde bulundu.

Katana sonunda Batman tarafından Outsiders'a alındı. Markov ordusuyla, Takeo'nun lejyonuyla ve diğer birçok kötü adamla savaşacaktı. Ancak Batman onu tasmada tutmakta zaman zaman zorlandı. Trajik geçmişinden gelen acı çoğu zaman çok fazlaydı. Katana öldürmeme politikasını sürdürdü ancak bu kuralla mücadele etti. İçinde çok fazla karanlık vardı, bu yüzden Amanda Waller pençelerini onun pençelerine geçirdi ve İntihar Timi'ne liderlik etmesi için onu ikna etti. Katana birçok görevde gerçekten kanlı bir yol bıraktı ancak birçok hikayede ikincil konumdaymış gibi hissettirdi.

Yazık çünkü benimkinde çok fazla nüans vardı. Katana'nın yolculuğunun büyük bir kısmı Maseo ile bağlarını kesip devam edip edemeyeceğiydi. Black Lightning ile olan kısa romantizminde, hayranların onun ilk başta acıyı yakıt olarak yanında tutmak istediğini düşünen Kara Şövalye'ye çok daha fazla benzediğini öğrendikleri yerde bunu gösterdi. Bu özellik, David Ayer'in İntihar Timi'nin kullanacağı özellikti. Karen Fukuhara ( The Boys ), karakteri kocasının intikamını almak isteyen Rick Flag'in koruması olarak canlandırdı.

Katana bir kez daha Enchantress'in lejyonundaki birçok kötü adamı sakatlamak için bıçağını kullandı. Katana ayrıca Arrow ve Legends of Tomorrow'da da yer aldı . Genç Katana, Batman: The Brave and the Bold'da yer alırken, karakter Beware the Batman'da bir CIA ajanına dönüştürüldü . Hayranlar onunla yapılan farklı uyarlamaları her zaman sevmişlerdir, bu yüzden onu Suicide Squad Isekai'de görmek için heyecanlılar . Neyse ki, buradaki hikayesinin başka bir dönüşü var.


İntihar Timi Isekai'nin Katanası Harley Quinn'in Düşmanı Oldu

Katana, Amanda Waller İçin Harley Quinn'i Yere Serdi

Suicide Squad Isekai Bölüm 1'de , Harley ve Joker bir suç çılgınlığındadır. Waller'ın ARGUS ajanlarından bazıları tarafından saldırıya uğrarlar. Waller, onu köleleştirmek ve silahlandırmak için içeri alınmasını ister. Katana, Harley ile bir çatıda dövüşür ve Waller'ın en iyi adamlarından biri olduğunu doğrular. Katana bıçağını kullanır, her zamanki gibi hızlıdır ve insanların onu temsil ettiğini bildiği shinobi enerjisini gerçekten gösterir.

Harley'i yere serer, ancak bunda biraz komedi vardır. Harley, Katana'nın ne kadar iyi olduğuna inanamamaktadır. Ona saygı duymaktadır, ancak bir gün Katana'ya bir şans daha vermek istediği açıktır. Suicide Squad Isekai Bölüm 2 ve 3 devam ederken, Katana'nın rolü büyük ölçüde değişir. Harley ve ekip nano bombalarla donatılır ve başka bir aleme gönderilir. Ancak gemileri Isekai dünyasına düşer ve Kraliçe Aldora tarafından hapsedilmeleri ile sonuçlanır.

Özgürlükleri için pazarlık yaparlar, ancak Krallığın İmparatorluk olarak bilinen isyancılarla savaşmasına yardım etmeleri gerekir. Rick Flag'in ilk İntihar Timi gitti ve kaçtı. Katana da dahil olmak üzere bu üyeler İmparatorluğa katılır ve bu da Harley'in ekibinin Ratcatcher ve kurt adamlarıyla savaşmasına yol açar. Ratcatcher'ın yenileceği düşünüldüğünde, Katana onu kurtarır. Harley'e karşı küstahça davranarak bu konuda çok küstahtır. Harley ve Katana'nın Batman ve Joker gibi şekillendirildiği açıktır. Harley kaosu ve iç çekişmeyi yatıştırmak ister, ancak Katana Krallığı yakmak ister.

Nedenine gelince, bunu görmek için beklemek gerekiyor. Kesin olan şey, Katana'nın Krallığa karşı çok acımasız olması. Çok şey, krallığın nasıl yönetildiği ve insanların boynundaki çizmelerle ilgili gibi görünüyor. Tipik bir monarşi tarzında, çok fazla kapitalizm, seçkincilik ve sınıfçılık var. Kraliçe Alora, sakinlerinin acı çekmesini umursamıyor. Yiyecek kıt ve insanlar her zamankinden daha fakir. Prenses Fione, neden topluma yardım etmediklerini sorgulamaya başladı bile. Bu onların görevi ve sorumluluğu. Ancak annesi bundan kaçınıyor. Bu, İmparatorluğun kötü adamlar olmadığını ima ediyor. Bu nedenle, Katana bu fantezi dünyasını en iyi şekilde değiştirmek isteyen bir özgürlük savaşçısı gibi görünüyor.


Suicide Squad Isekai'nin Katanası Hala Aileyle İlgili

Katana'nın Bu Yabancı Ülkede Daha Yüksek Bir Çağrısı Var

Katana'nın Ratcatcher'ı kurtarması, gösterinin önemli bir yönüdür. Katana onunla konuşur ve başarısız olamayacaklarını söyler. Memnun etmeleri gereken gizemli bir "İmparator"ları vardır. Bu onu Star Wars'un Darth Vader'ı gibi şekillendirir , ancak daha şefkatli bir versiyonu. Abla gibi görünür. Anlatısının hala aile temasına bağlı olduğunu ima eder. Kan bağını kaybettikten sonra, başkaları baskıya kurban gitmesin diye bir değişim ajanı olmak istiyor olabilir.

Ailelerin sıkıntı içinde olduğunu, çocukların sokaklarda ekmek kırıntısı için kavga ettiğini ve ebeveynlerin çocuklarının ölmesini izlediğini görmek onu etkilemiş olabilir. Özellikle, Rick, Katana ve diğer hainlerin kaynakları çıkarmak ve bunları Waller'a geri götürmek için yaratıldığını kabul ediyor. Katana'nın, bunun bu gerçeği inciteceğini bilerek safları bozduğu hissi uyandırıyor. Bu anlamda, iki düşmanla karşı karşıya: Waller'ın gönderdiği kişi ve kraliçenin bu muhalifleri ve 'teröristleri' avlamak için gönderdiği kişi. Bu, dünya genelindeki birçok ülkenin jeopolitikasına dayanan çok zamanında bir açıklama.

Özellikle Katana, Harley'i ekibine katılmaya ve diyarı kalıcı olarak iyileştirmeye ikna edebilir. Harley, sıradan insanlara karşı empatiyle doludur. Güç sahiplerinden çalmayı umursamaz, bu da onu Robin Hood gibi yapar. Ancak genç kızların Aldora'nın felsefesi tarafından tehlikeye atıldığını bilmekten hoşlanmazdı. Fione, Harley'e şimdiden özgürleşme, kimlik ve inisiyatif hakkında sorular soruyor. Harley ve Katana, onun ihtiyaç duyduğu ablalar olabilirler. Bir darbe ve Fione'nin annesinden kontrolü koparması, toprak için en iyi şey olabilir.

Elbette, Harley önce Katana'yı öldürmek isteyip istemediğine karar vermek zorunda kalacak. Katana ikinci bir İntihar Timi iç savaşını hızlandırabilir. En olası sonuç, Harley'in kaçmayı istemesi; Kara Şövalye'yi asla dinlemeyen bir Joker'in tam tersi . Ancak bu, kibirli Clayface'in kaçacağı anlamına gelmiyor. Ya da Waller'ın onu ailesiyle yeniden bir araya getirebileceğini bilen bir Deadshot. Onlar Harley gibi değil. İpteki bir kukla olmaktan nefret ediyor ve bu da Katana'dan ilham alarak gerçekten özgür olmasının yolunu açıyor. Fione'nin şimdiden akıl hocalığı aramasıyla, Katana güçlü bir feminist yayının katalizörü olmaya hazırlanıyor. Sonuç olarak, bu Katana için daha güçlü bir açı ve fiziksel savaşlardan daha çok kişisel ilkelere dayanıyor.


Suicide Squad Isekai'nin ilk üç bölümü şu anda Max ve Hulu'da yayınlanıyor.

2 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page