top of page

Starfield PS5'e Gelmeyebilir

Devam eden Xbox çoklu platform dramasındaki bir başka değişiklikte, tanınmış bir sızıntı, Starfield'ın PS5'e geleceği iddiasını geri çeviriyor.


Tanınmış bir sızıntı, Starfield'ın PS5'e geleceği yönündeki son iddiasını geri çekti . Yakın zamanda uzay yolculuğu RPG'sinin çok platformlu bir sürüm için yeşil ışık yaktığını söyleyen tek kişi o olmasa da olayların bu şekilde değişmesi, Starfield'ın PlayStation'a geleceğine dair son söylentiler üzerinde hala dikkate değer şüpheler uyandırıyor.

Bethesda'nın en son oyununun PS5'e taşınma olasılığı, Microsoft'un daha platformdan bağımsız oyun yayıncılığına yönelik sözde ilerlemesinin en yüksek profilli örneklerinden biri olarak defalarca gösterildi. İddia edilen hamleyle ilgili haberler ilk olarak Şubat ayının başlarında, çok sayıda önde gelen kişinin birçok Xbox oyununun yakın gelecekte çoklu platforma geçeceğini söylemesinin ardından internette ortaya çıktı.


NateTheHate, Starfield PS5 Bağlantı Noktası Onayını 'Karar Eksikliği' olarak nitelendiriyor


Tanınmış sızıntı kaynağı ve podcast yayıncısı NateTheHate, 4 Şubat'ta attığı bir tweet ile Starfield'ın PS5'e geleceğini öne sürerek bu iddialara eklendi . Ancak içeriden biri, bir haftadan kısa bir süre sonra bu ifadeyi geri aldı ve bunu "karar verme hatası" olarak nitelendirdi. Bu noktayı detaylandıran NateTheHate, XboxEra'nın Starfield'ın PlayStation'a geleceği yönündeki orijinal raporuna, aynı bilgiyi kaynaklarından duyduğunu doğrulayarak tepki vermeye karar verdiğini söyledi . Ancak bilgileri tekrar kontrol ettikten sonra yanıltıldığı sonucuna vardı. Sızıntıyı yapan kişi, "Hatanın sorumluluğunu üstleneceğim" diye yazdı.Belirli Xbox Konsollarına Özel Oyunların Hala Çoklu Platforma Geçeceği Söyleniyor


Bazı Twitter kullanıcılarıyla yapılan müteakip birkaç görüşmede NateTheHate'in, XboxEra'nın raporunun doğruluğu konusunda konuşamayacağını netleştirdiği görüldü. Bu düşüncelerin ardından sızıntı yapan kişi, son yorumlarının XboxEra'yı otobüsün altına atmak olarak yorumlanmaması gerektiğini söyledi. "Onların bilgisi benimkinden daha iyi olabilir" diye açıkladı. Sızıntıyı yapan kişi, son araştırması Starfield'ın bu oyunlar arasında olmadığını öne sürse de belirli Xbox oyunlarının hâlâ çoklu platforma geçme yolunda ilerlediğini savundu . Bu oyunların listesi , Xbox çoklu platform dramasını netleştirmeyi amaçlayan gelecek haftaki "iş güncellemesi" etkinliğinde duyurulabilir .


Bazı sektör gözlemcileri, Microsoft'un Şubat başında Xbox oyunlarının çoklu platforma geçeceği yönündeki söylentileri ortadan kaldırma konusunda acele etmemesini, bu iddiaların gerçekliğe dayanabileceğinin bir göstergesi olarak değerlendirdi. Ancak böyle bir hareketin kapsamı (gerçekten gerçekleştiği varsayılırsa) belirsizliğini koruyor. NateTheHate'in en son güncellemesini olduğu gibi kabul etmek bile, 2021'de PlayStation bağlantı noktasının resmi olarak iptal edilmesinin ardından Starfield'ın PS5 sürümü için ciddi olarak düşünülüp düşünülmediğine açıklık getirmiyor. Microsoft'un Bethesda'nın ana şirketi ZeniMax Media'yı satın almasının ardından oyunun PS5 sürümünü hurdaya çıkarma kararı Bu o kadar büyük bir olaydı ki, Starfield geliştiricisinin PlayStation oyuncularından kamuoyu önünde özür dilemesine bile yol açtı.

Starfield'ın gelecekteki konsol beklentileri ne kadar belirsiz olsa da, daha kesin olan şey, olası bir çoklu platform desteğinin bile Microsoft'un genel oyun stratejisi açısından büyük bir paradigma değişikliğine işaret etmeyeceğidir. Bu amaçla Microsoft'un çalışanlara Xbox konsolları üretmeye devam edeceğine dair güvence verdiği bildiriliyor .İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page